دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
رئیس دانشگاه آزاد زابل:

مشکلات اقتصادی مانع ادامه تحصیل در دانشگاه آزاد نمی‌شود

مشکلات اقتصادی مانع ادامه تحصیل در دانشگاه آزاد نمی‌شود
حبیب پیری عنوان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی زابل شرایط را برای ادامه تحصیل مشتاقان به تحصیلات عالی در پردیس شهر علی‌اکبر تسهیل کرده تا هیچ دانشجویی به‌دلیل مشکلات مالی از تحصیل بازنماند.
کد خبر : 874426

حبیب پیری در گفت‌و‌گو با خبرنگار گروه استان‌های خبرگزاری علم و فناوری آنا، دانشگاه را متولی تحول مثبت در جامعه و شاخص پیشرفت جوامع دانست و اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی برای تحول صحیح دانشگاه، ضرورت توجه به دانشگاه اسلامی و علم اسلامی را مطرح کرد‌ه‌اند و از جامعه علمی و مسئولان در این باره مطالباتی داشته‌اند.

وی با اشاره به منویات مقام معظم رهبری درباره اسلامی کردن دانشگاه‌ها عنوان کرد: دانشگاه به‌عنوان یکی از نهاد‌های اصلی متولی تربیت نیروی انسانی، انسان‌ساز و تولیدکننده علوم موردنیاز جامعه، نقش بسیار مهم در اسلامی کردن جامعه و فرهنگ دارد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بین‌المللی زابل افزود: این دانشگاه در راستای تحقق عدالت آموزشی و گسترش تحصیلات عالی به مناطق کمتر برخوردار اقدام به تأسیس پردیس‌های دانشگاهی در مناطق محروم منطقه سیستان کرد که یکی از این پردیس‌ها در شهر علی اکبر و برای تحصیل فرزندان شما ایجاد شده است.

پیری بیان کرد: با توجه به مشکلات اقتصادی مردم منطقه به سبب چندین سال خشکسالی، دانشگاه آزاد اسلامی زابل تلاش کرده شرایط را برای ادامه تحصیل مشتاقان به تحصیلات عالی در پردیس شهر علی اکبر تسهیل کند تا هیچ دانشجویی به‌دلیل مشکلات مالی از تحصیل بازنماند.

وی در بخش دیگری از گفت‌وگو با خبرنگار آنا به موضوع تجاوز رژیم غاصب صهیونیستی به غزه پرداخت و تشریح کرد: اتفاقی که دنیا را تکان داد و امروز تبدیل به مسئله اول جهان اسلام شده، جنایات رژیم غاصب صهیونیستی است، جنایاتی که قلب تمام آزادیخواهان جهان را به درد آورد و نقاب از چهره منحوس رژیم کودک کش صهیونیستی برداشت.

عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی استان سیستان و بلوچستان با اشاره به عملیات شجاعانه جوانان غزه خاطرنشان کرد: عملیات «طوفان‌الاقصی» پاسخ منطقی و مشروع به سال‌ها ظلم و ستم به مردم فلسطین بود که به امید و مدد الهی این طوفان در آینده‌ای نزدیک دودمان این رژیم را بر باد خواهد داد و خون هزاران کودک شهید دامن رژیم صهیونیستی را خواهد گرفت.

پیری با طرح این سؤال که آیا انسانی که بویی از جوانمردی و آزادگی برده باشد می‌تواند در برابر این حجم از وحشی‌گری علیه کودکان مظلوم و بی‌گناه ساکت بنشیند و دم نزند؟ تا برسد به اینکه از این رژیم و جنایات بی حد و حساب آن نیز حمایت کند؟ گفت: بسیاری از یهودیان دنیا این جنایات را محکوم کرده‌اند و معدود حامیان آنها از هر دین و مذهب که باشند در آن دنیا با عاملان این جنایت بزرگ محشور و به طور قطع در پیشگاه خداوند و همچنین افکار عمومی بشریت محاکمه خواهند شد.

به گزارش آنا، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بین‌المللی زابل روز گذشته نیز در خطبه‌های نماز جمعه گزارشی از برنامه‌های این دانشگاه ارائه کرده بود.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته