دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
27 مهر 1402 - 13:05
تازه‌های نشر دانشگاه آزاد اسلامی؛

کتاب «درسنامه جامع حقوق ثبت و اسناد» منتشر شد

کتاب «درسنامه جامع حقوق ثبت و اسناد» منتشر شد
کتاب «درسنامه جامع حقوق ثبت و اسناد» به همت و همکاری دانش‌آموخته دانشکده حقوق دانشگاه آزاد اسلامی واحد دامغان چاپ و منتشر شد.
کد خبر : 873817

به گزارش خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری آنا، کتاب «درسنامه جامع حقوق ثبت و اسناد» به تألیف احمد صفی‌خان دانش‌آموخته مقطع کارشناسی ارشد رشته حقوق ثبت اسناد و املاک دانشگاه آزاد اسلامی واحد دامغان توسط انتشارات اندیشه ارشد به چاپ رسید.

صفی‌خان در گفت‌وگو با خبرنگار آنا درباره اهداف تدوین این کتاب اظهار کرد: در زمینه حقوق کاربردی ثبت اسناد و املاک کتاب‌های زیادی نگارش شده و بیشتر این کتاب‌ها حاصل رنج قلم استادانی است که آثار آنها مانند ماه می‌درخشند و در دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی عالی تدریس می‌شود و این بزرگوران حق بزرگی بر جامعه حقوق ثبتی دارند.

وی افزود: به دلیل اینکه رشته جدید «حقوق ثبت اسناد و املاک» بیشتر در دوره کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد در حوزه دانشگاه آزاد و در دوره‌های کاردانی، کارشناسی در دانشگاه علمی کاربردی و مؤسسات آموزش عالی تدریس می‌شود، هدف اصلی ایجاد وحدت رویه در نوع آموزش دانشجویان بر اساس سرفصل‌های ابلاغی وزارت علوم است.

مؤلف کتاب «درسنامه جامع حقوق ثبت و اسناد» عنوان کرد: این کتاب جنبه آموزشی دارد و محتوای مطالب آن با توجه به سرفصل‌های ابلاغی وزارت علوم برای آموزش در دانشگاه‌ها و با استفاده از کتاب‌های معتبر استادان حقوق ثبتی و مقالات علمی که در بخش منابع و مآخذ کتاب آمده، تدوین و نگارش شده است.

دانش‌آموخته حقوق ثبت و اسناد دانشگاه آزاد اسلامی واحد دامغان بیان کرد: حقوق ثبت اسناد را جز حقوق عمومی داخلی دانسته‌اند یعنی حقوقی که مربوط به نظم عمومی و امنیت جامعه بوده و ارتباط تنگاتنگی به حقوق مردم و رابطه آنها با دولت دارد و امنیت لازمه وجودی زندگی است، تثبیت مالکیت که از اهداف اصلی قوانین و مقررات ثبتی بوده نشانه قدرت نظام حاکم است؛ زیرا اختلال در حق مالکیت اشخاص امنیت جامعه را دچار اختلال می‌کند، بالعکس تثبیت مالکیت و احترام به حقوق مالکانه افراد و حمایت قانون از آن ثبات جامعه را به دنبال دارد.

به گزارش آنا، کتاب درسنامه جامع حقوق ثبت و اسناد، توسط انتشارات اندیشه ارشد از انتشارات تخصصی رشته حقوق برای استفاده دانشجویان، استادان و محققین حوزه حقوق ثبت اسناد و املاک به چاپ رسیده است.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته