دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری

مخازن گاز تاکسی‌ها رایگان تعویض می‌شود

مخازن گاز تاکسی‌ها رایگان تعویض می‌شود
رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی سی‌ان‌جی کشور گفت: طبق آخرین ویرایش مصوبه شورای اقتصاد مقرر شد مخازن گاز تاکسی‌های دوگانه سوز رایگان تعویض شود.
کد خبر : 872826

به گزارش گروه اقتصاد خبرگزاری علم و فناوری آنا، محسن جوهری روز پنجشنبه در گفت‌وگویی اظهار داشت: با توجه به نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی بویژه تاکسی‌ها و اتفاقاتی که در این حوزه رخ داده طبق ویرایش آخرین نسخه از مصوبه شورای اقتصاد مقرر شد تا مخازن تاکسی‌ها رایگان تعویض شود.

رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی سی‌ان‌جی کشور خاطرنشان کرد: اطلاع رسانی‌هایی توسط شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی انجام شده تا تاکسی‌ها با مراجعه به مراکز معاینه فنی و ارجاع به آزمایشگاه‌های آزمون مخازن سی ان جی (CNG) برای نوسازی اقدام کنند.

وی با اشاره به مصوبه شورای اقتصاد بیان داشت: با توجه به ماده ۱۲رفع موانع تولید مشکلی در بودجه اجرای این طرح وجود ندارد.

جوهری تصریح کرد: در استان سیستان و بلوچستان توسعه‌ای در حوزه جایگاه سی‌ان‌جی انجام نشده بود که دولت مصوباتی درخصوص احداث جایگاه انجام داده و سرمایه گذاران می‌توانند در این حوزه ورود یابند.

وی با تاکید بر فواید همگانی شدن خودرو‌های دوگانه سوز بر اقتصاد و کاهش آلودگی هوا تصریح کرد: با توجه به ناترازی در حوزه تولید ومصرف بنزین و تولید برای هشت میلیون خودرو گاز سوز، در حال حاضر از نصف این ظرفیت یعنی چهارمیلیون خودرو استفاده می‌کنند.

رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی سی‌ان‌جی کشوراظهار امیدواری کرد، با توجه به مهلت چهارساله استفاده رایگان از دوگانه سوز کردن خودرو‌ها و تعویض رایگان مخازن تاکسی ها، از سال آینده شرایط برای دوگانه سوز کردن همه خودرو‌ها فراهم شود.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته