دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری

عالمی: نکونام و خطیر قهر نبودند که آشتی کنند/ سوءتفاهمات به موقع برطرف شد

عالمی: نکونام و خطیر قهر نبودند که آشتی کنند  سوءتفاهمات به موقع برطرف شد
پیشکسوت تیم استقلال گفت: میان سرمربی تیم و مدیرعامل باشگاه استقلال قهری وجود نداشت که بخواهند با همدیگر آشتی کنند.
کد خبر : 871072

مهستا اخباری- ایمان عالمی در گفت و گو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری علم و فناوری آنا، در خصوص جلسه آشتی‌کنان جواد نکونام و علی خطیر اظهار کرد: بحث جلسه آشتی‌کنان نبود و اصلاً میان سرمربی تیم و مدیرعامل باشگاه استقلال قهری وجود نداشت که بخواهند با همدیگر آشتی کنند. در این جلسه پیشکسوتان بزرگ استقلال هم بودند، علی جباری، حسن روشن و شاهرخ بیانی آمدند و همچنین نصرالله عبداللهی که گرفتاری برایشان پیش آمده بودند به رغم غیبت در جلسه، در جریان کامل اتفاقات قرار گرفتند. 

مشکلات مالی بر دوش مدیریت جدید است

وی ادامه داد: اگر گلایه و سوءتفاهمی میان جواد نکونام و علی خطیر بود در جلسه برطرف شد. خدا را شکر که همه چیز ختم به خیر شد. بیشتر مباحث جلسه مربوط به قرارداد‌هایی که در زمان مدیران گذشته از یک سال و نیم پیش به مدیریت جدید ارث رسیده بود و مشکلات مالی که بر دوش مدیریت جدید است. در سازمان لیگ سقف قرارداد مشخصی برای باشگاه‌ها وجود دارد و هر بازیکنی که جذب می‌شود در چارچوب سقف قرارداد ۳۰۰ میلیارد تومانی است و اگر از میزان سقف بیشتر شود، سامانه ثبت قرارداد برای بازیکن جدید تا نیم فصل قفل می‌شود. در مورد این موارد صحبت‌هایی شد و مستنداتی نیز ارائه شد. قرار بر همدلی بیشتر و کمک تمامی اعضای باشگاه برای موفقیت تیم گذاشته و دلگرمی‌هایی به وجود آمد تا تیم بتواند کار‌های بزرگی را تا پایان فصل انجام دهد.

سوءتفاهمات به موقع برطرف شد

پیشکسوت تیم استقلال در واکنش به این موضوع که وساطت علیرضا دبیر برای حل اختلافات خطیر و نکونام مورد انتقاد قرار گرفت، چون این اتفاق باید از سوی پیشکسوتان بزرگ استقلال انجام می‌شد، عنوان کرد: کار پسندیده‌ای از سوی رئیس فدراسیون کشتی صورت گرفت، اما مراسم به صورت اختصاصی برای حضور نکونام و خطیر نبوده است. مراسمی در خانه کشتی بوده با حضور افراد زیادی از جمله محمود کریمی مداح معروف بوده که از مدیرعامل و سرمربی استقلال هم دعوت به‌عمل آمد. تمام صحبت‌ها منوط به مسائل باشگاه استقلال در جلسه با حضور پیشکسوتان مطرح شد و البته جمع شدن تمامی پیشکسوتان با توجه به مشغله‌ای که دارند به راحتی ممکن نبود و یک ماهی زمان برد. با این حال سوءتفاهمات به موقع برطرف شد و امیدوارم این جلسات برای بهتر شدن شرایط استقلال ادامه‌دار باشد.

کارهای مالی به صورت روتین در حال انجام است

وی در انتقاد‌هایی که به اسپانسر باشگاه استقلال شده، چون هزینه‌های باشگاه بیش از دو برابر مبلغ پرداختی اسپانسر است، عنوان کرد: وقتی هیئت مدیره باشگاه تشکیل می‌شود باید با روابط اقتصادی خود اتفاقات مثبتی را رقم بزنند و راهگشا باشند. آنچه مشخص است اعضای هیئت مدیره باشگاه نتوانسته‌اند با مدیرعامل ارتباط لازم را برقرار کنند و روابط اقتصادی لازم را برقرار کنند به همین خاطر باید تغییراتی با تصمیم وزارت ورزش صورت گیرد. بحث اسپانسری که با آن قرارداد منعقد شده به شکلی بوده که واریزی‌های انجام شده آن به حساب باشگاه منجر به پرداخت بخشی از مبلغ قرارداد بازیکنان و کادرفنی شده و کار‌های مالی به صورت روتین در حال انجام است. با تغییراتی که می‌توان در هیئت مدیره ایجاد کرد شرایط مالی تیم را بهتر هم می‌توان کرد.

خواسته‌های نکونام فراهم شود

عالمی افزود: جواد نکونام یکی از بهترین بازیکنان تاریخ فوتبال ماست و از مربیان خوب و آینده‌دار ماست که جام قهرمانی هم در عرصه مربیگری در کارنامه او دیده می‌شود و تبدیل به مربی با تجربه‌ای شده است. قرارداد سه ساله‌ای با او بسته شده و در این پروسه می‌خواهد در فصل سوم با استقلال قهرمان لیگ برتر شود ولی این به معنای آن نیست که در این فصل و فصل آینده استقلال به دنبال قهرمانی نیست. شاید اهداف سرمربی در فصل اول و دوم هم به قهرمانی ختم شود و در این مسیر باشگاه باید امکانات و خواسته‌های مدنظر سرمربی تیم را فراهم کند و او هم متعهد به اهدافش، تیم را به سمت قهرمانی ببرد.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته