دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
08 مهر 1402 - 22:03

توکلی: اختلال در اورژانس کشور یکی از اهداف دشمن در اغتشاشات بود

توکلی: اختلال در اورژانس کشور یکی از اهداف دشمن در اغتشاشات بود
رئیس اورژانس تهران با اشاره به حوادث و اغتشاشات سال گذشته گفت: دشمن اورژانس ۱۱۵ را نشانه گرفته بود چرا که می‌دانست عامل اصلی کاهش مرگ‌ومیرها ناشی از تلاش همکاران اورژانس بوده است.
کد خبر : 870735

به گزارش گروه ـموزش و دانشگاه خبرگزاری علم و فناوری آنا، محمد اسماعیل توکلی، رئیس اورژانس تهران، در مراسم سالروز بزرگداشت فوریت‌های پزشکی و گرامیداشت هفته دفاع مقدس که در سالن همایش‌های رازی برگزار شد با بیان اینکه اولین مراسم رسمی سالگرد تأسیس اورژانس تهران در تاریخ جمهوری اسلامی است گفت: وظیفه اورژانس تهران میدانم که از حمایت‌ها و هدایت‌های وزیر بهداشت تشکر کنم چرا که تنها وزیری هستند که بیشترین زمان را در اورژانس پیش بیمارستانی سپری می‌کنند و با تماس تلفنی جویای احوال و شرایط اورژانس می‌شوند. 

وی افزود: اورژانس تهران در سال ۱۳۵۲ به دنبال فروریختن سقف فرودگاه مهرآباد راه‌اندازی شد و خدمات آن در حال حاضر انکارناپذیر است. 

رئیس اورژانس تهران با بیان اینکه اورژانس پیش بیمارستانی از تهران به سراسر کشور گسترش پیداکرده است گفت: اورژانس توانمند تهران باگذشت زمان و نادیده گرفته شدن با ارائه خدمات صرف و بدون بودجه نیازمند یاری وزارت بهداشت و درمان است. 

توکلی گفت: ارائه خدمات رایگان به معنای رایگان بودن هزینه‌های مرکز و اورژانس ۱۱۵ نیست. اگر حاکمیت و دولت بنای آن دارد که بار مالی نظام سلامت، معلولیت و ناهنجاری‌های ناشی از حوادث را کاهش دهد باید ارکان اورژانس ۱۱۵ را تقویت کند. 

رئیس اورژانس تهران با اشاره به حوادث و اغتشاشات سال گذشته گفت: دشمن اورژانس ۱۱۵ را نشانه گرفته بود چرا که می‌دانست عامل اصلی کاهش مرگ‌ومیرها ناشی از تلاش همکاران اورژانس بوده است.

وی افزود: استان تهران بر اساس برنامه ششم توسعه نیازمند ۹۰۰ دستگاه آمبولانس است که در حال حاضر ۵۶۰ دستگاه موتورلانس داراست که از این تعداد هم ۴۷۰ دستگاه مستهلک است. همچنین اورژانس تهران نیازمند ۵۰۰ دستگاه موتورلانس است که در حال حاضر ۲۶۰ دستگاه موتورلانس داریم که از این تعداد ۶۰ دستگاه فرسوده است. 

توکلی تصریح کرد: با حمایت رئیس اورژانس کشور ۴ دستگاه اتوبوس آمبولانس به اورژانس استان تهران امروز ناوگان اتوبوس آمبولانس به ۹ دستگاه رسیده که باید ۱۵ دستگاه باشد. همچنین از این ۹ دستگاه ۳ دستگاه فرسوده است. همچنین استان تهران نیازمند ۳ فروند بالگرد است که در حال حاضر با راه‌اندازی اورژانس بوستان ولایت دو فروند بالگرد و یک بال ثابت داریم. 

توکلی گفت: استان تهران نیازمند ۷۰۰ پایگاه است که امروز ۲۹۳ پایگاه داریم و ۴۰۷ پایگاه کمبود داریم که از این تعداد ۴۵ پایگاه کانکسی و ۸ پایگاه ملکیتی است.

رئیس اورژانس تهران گفت: با اینکه در فروردین‌ماه میزان مرگ‌ومیر ثبت شده ۷۷ مورد اما امروز میزان مرگ میر به ۴۶ عدد در ۲۴ ساعت رسیده است 

وی در پایان به راه‌اندازی اورژانس بوستان ولایت اشاره کرد و گفت: با راه‌اندازی اورژانس بوستان ولایت  بیماران از شهرستان‌های تهران به بیمارستان‌های مرجع با بالگرد منتقل می‌شوند. 

انتهای پیام/

ارسال نظر