دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
29 شهريور 1402 - 11:37

ایران از نظر تعداد جایگاه سوخت سی‌ان‌جی سومین کشور دنیاست

ایران از نظر تعداد جایگاه سوخت سی‌ان‌جی سومین کشور دنیاست
مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران گفت: با ۲ هزار و ۵۰۰ جایگاه عرضه سوخت سی‌ان‌جی در کشور ۲۲ میلیون مترمکعب توزیع و تغذیه سی‌ان‌جی و معادل ۲۲ میلیون لیتر در مصرف بنزین صرفه‌جویی می‌شود.
کد خبر : 869027

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری آنا، علی‌اکبر نژادعلی در گفت‌وگویی اظهار داشت: با تجهیز و افزایش ۴۰۰ جایگاه سی‌ان‌جی دیگر در شهر‌های جدید انتظار می‌رود که روند خدمت رسانی به مردم در خصوص سوخت سی‌ان‌جی افزایش یابد.

نژادعلی گفت: در سیستان و بلوچستان در حال حاضر ۱۳ جایگاه سوخت سی‌ان‌جی وجود دارد که درصدد هستیم تا با افزایش جایگاه به ۵۰ دستگاه در این استان، ظرفیت توزیع و عرضه سوخت سی‌ان‌جی را افزایش دهیم.

وی در ادامه با اشاره به برخی شهر‌ها از جمله کرمان و دیگر نقاطی که از این سوخت کم‌بهره ترند افزود: هدف ما افزایش ظرفیت تعداد و تجهیز جایگاه‌هاست تا از این فرصت برای کاهش مصرف بنزین و افزایش خودرو‌های دوگانه‌سوز بهره‌مند شویم.

مدیرعامل شرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی ایران در ارتباط با تجهیز رایگان تاکسی‌ها به سی‌ان‌جی بیان داشت: در ۲ سال گذشته مقر شده بود تا یک میلیون تاکسی به سی‌ان‌جی تجهیز و دوگانه‌سوز شود که حدود ۳۰۰ هزار دستگاه تا امروز دوگانه‌سوز شد.

وی اظهار امیدواری کرد با پتانسیل موجود تا ۷۰۰ هزار دستگاه دیگر از تاکسی‌ها و خودرو‌های عمومی از سوخت سی‌ان‌جی بهره‌مند شوند.

انتهای پیام/

ارسال نظر