دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
20 شهريور 1402 - 09:09

تشکیل ستاد برگزاری جشنواره امامت و مهدویت در حوزه دیجیتال

تشکیل ستاد برگزاری جشنواره امامت و مهدویت در حوزه دیجیتال
معاون امور مدارس دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان غربی از تشکیل ستاد برگزاری جشنواره امامت و مهدویت در حوزه دیجیتال خبر داد.
کد خبر : 867490

مجتبی مددیار، معاون امور مدارس دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان غربی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری آنا با اشاره به برگزاری جشنواره امامت و مهدویت به‌صورت شبکه‌ای در همه مدارس سما اظهار  کرد: مسئولیت دبیرخانه حوزه دیجیتال سومین دوره این جشنواره بر عهده مدارس سمای آذربایجان غربی است.

وی با بیان اینکه جامعه دینی نیاز به تربیت دینی دارد تا استعداد افراد را شکوفا کند، افزود: شیوه تربیتی مدرسه بر شخصیت دانش‌آموزان بسیار مؤثر است و به همین سبب تربیت در همه ابعاد اعتقادی، عبادی و اخلاقی با توجه به ابعاد وجودی انسان باید مورد توجه مدارس قرار گیرد.

معاون امور مدارس دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان غربی  با اشاره بر اینکه یکی از اهداف اصلی و مهم مدارس سما، تربیت دینی افراد برای مقابله با مسائل زندگی و جامعه بوده و مدرسه کانونی بوده که می‌تواند نقش مهمی در شکل‌گیری اعتقادات و بینش مذهبی دانش آموزان داشته باشد، گفت: مدارس سما از طریق برنامه‌های مختلف سعی در تعمیق باور‌های اسلامی دانش‌آموزان دارد که برگزاری جشنواره امامت و مهدویت یکی از این برنامه‌ها است.

مددیار اضافه کرد: جشنواره امامت و مهدویت با هدف گفتمان سازی امامت، مهدویت و انتظار با بهره‌مندی از ظرفیت‌های علمی، فرهنگی و هنری با الهام از رهنمود‌های مقام معظم رهبری و اهداف گام دوم انقلاب اسلامی به‌صورت سالانه با تشکیل دبیرخانه‌های مختلف در واحد‌های دانشگاه آزاد اسلامی و مدارس سمای این دانشگاه برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: امسال نیز همزمان با سومین دوره برگزاری سراسری این جشنواره، مسئولیت دبیرخانه حوزه دیجیتال بر عهده مدارس سمای آذربایجان غربی با هدف دریافت آثار برای شناسایی ذخایر وجودی دانش آموزان است.

معاون امور مدارس دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان غربی با بیان اینکه مخاطب برگزاری این جشنواره دانش‌آموزان مدارس سمای کشور هستند، عنوان کرد: از همه شرکت‌کنندگان این جشنواره شبکه‌ای سراسری با عنوان همیاران مهدوی تشکیل می‌شود که در برنامه‌های آینده از ظرفیت آنان استفاده خواهد شد.

مددیار مطرح کرد: پوستر جشنواره امامت و مهدویت در حوزه دیجیتال نیز هفته آینده رونمایی می‌شود.

انتهای پیام/

ارسال نظر