دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
20 خرداد 1402 - 08:00
جای خالی آقای گل لیگ برتر حس می‌شود 

سیدصالحی: شاکله تیم ملی از مسابقات کافا بسته می‌شود/ کی‌روش گلی به سر فوتبال ما نزد

سیدصالحی: شاکله تیم ملی از مسابقات کافا بسته می‌شود  کی‌روش گلی به سر فوتبال ما نزد
پیشکسوت تیم ملی فوتبال گفت: قلعه‌نویی شاکله تیم ملی را برای جام ملت‌های آسیا از مسابقات کافا می‌بندد.
کد خبر : 851538

سیدمهدی سیدصالحی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری علم و فناوری آنا، در خصوص فهرست نفرات دعوت شده به تیم ملی فوتبال ایران به منظور حضور در مسابقات کافا اظهار داشت: بدون تردید امیر قلعه‌نویی یا هر فرد دیگری که هدایت تیمی را آن هم در سطح ملی برعهده می‌گیرد، همواره بهترین نفرات را با توجه به دیدگاه و تاکتیک‌هایی که برای بازی با رقبا در نظر دارد به تیم ملی دعوت می‌کند. بنابراین هدف سرمربی تیم ملی در مسابقات کافا که آغازی برای بستن شاکله تیمش در جام ملت‌های آسیا که ماه دی در قطر برگزار می‌شود خواهد بود. 

**جای خالی آقای گل لیگ برتر حس می‌شود 

وی ادامه داد: در فهرست بازیکنان دعوت شده همانند تمامی فهرست‌های قبلی و بعدی، موافقان و مخالفانی وجود دارند که نظرات متفاوتی دارند. باید بپذیریم که اعلام فهرست تیم ملی با سلیقه سرمربی انجام می‌گیرد و او هم به بازیکنانی فرصت می‌دهد که به کیفیت آنها اعتقاد دارد. شاید در این فهرست جای خالی شهریار مغانلو که آقای گل لیگ برتر شد حس شود. دعوت از علیرضا علیزاده بر مبنای شناخت قلعه‌نویی از این بازیکن در تیم گل‌گهر سیرجان است. شهاب زاهدی هم سال‌ها لژیونر بود اما به تیم ملی نرسید و این بار قلعه‌نویی از او دعوت کرده تا بتواند با پیراهن کشورش بازی کند. 

**۹ سال به کی‌روش زمان دادند 

پیشکسوت تیم ملی با اشاره به اینکه همواره بهترین بازیکنان دعوت می‌شوند و ترکیب اصلی تیم ملی نسبت به جام جهانی تغییر چندانی نمی‌کند، عنوان کرد: قلعه‌نویی رزومه خوبی داشته و حالا که سرمربی تیم ملی شده باید به او فرصت دهیم تا تفکرات خود را در تیمش پیاده کند. ۹ سال به کی‌روش زمان دادند و عایدی او صعود به دو جام جهانی بود و یک جام جهانی هم به او هدیه داده شد اما به مرحله حذفی صعود نکردیم، در دو جام ملت‌های آسیا هم فینالیست نشدیم و در مجموع کی‌روش عایدی برای تیم ملی نداشت و گلی به سر فوتبال ایران نزد. قلعه‌نویی پس از مطالعه فراوان دستیار خارجی خود را انتخاب کرد و مسلما این فرد با مشورت‌های فراوان دعوت به همکاری شده که قطعاً تفکرات وی به تفکرات سرمربی تیم ملی نزدیک بوده و تأثیر حضور وی را در آینده خواهیم دید.

**در رده‌های پایه ملی رو به افول هستیم 

سیدصالحی در خصوص اینکه تیم ملی می‌تواند در جام ملت‌های آسیا فینالیست شود و بازگشت سردار آزمون را چطور ارزیابی می‌کند، گفت: هر فردی سرمربی تیم ملی باشد سردار آزمون را دعوت می‌کند چون کیفیت بالای این بازیکن بر کسی پوشیده نیست. رضا اسدی هم دعوت شده اما خبری از سامان قدوس نیست چون با ملاک‌های سرمربی تیم ملی همخوانی نداشته است. در جام ملت‌های آسیا هم باید منتظر بمانیم تا کیفیت تیم ملی را ببینیم ولی فراموش نکنیم در لیگ برتر آنچنان تولیدی برای تیم ملی نداریم در حالی که رقبای اصلی مانند ژاپن، کره جنوبی و استرالیا در جام جهانی بهتر بودند و کار سختی مقابل آنها داریم. ما در رده‌های پایه ملی رو به افول هستیم در شرایطی که رقبای آسیایی وضعیت به مراتب بهتری دارند و با این روند در آینده مقابل تیم‌های درجه دو آسیا به مشکل می‌خوریم.

انتهای پیام/

ارسال نظر