دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
10 خرداد 1402 - 09:50
ساپینتو از دربی قبل درس بگیرد

حیدری: خط حمله استقلال بر دفاع پرسپولیس می‌چربد/ قائدی و ترابی خطرناک هستند

حیدری: خط حمله استقلال بر دفاع پرسپولیس می‌چربد  قائدی و ترابی خطرناک هستند
پیشکسوت تیم استقلال گفت: اگر استقلال بتواند موقعیت ایجاد کنند، خط حمله این تیم می‌تواند بر خط دفاعی پرسپولیس چریش داشته باشد.
کد خبر : 850124

هاشم حیدری در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری علم و فناوری آنا، در خصوص تقابل استقلال و پرسپولیس در فینال جام حذفی که دربی ۱۰۱ دو تیم محسوب می‌شود، اظهار داشت:هر چه بیشتر دربی برگزار شود، تنش‌ها و حساسیت‌های بی‌مورد که برای هر دربی ایجاد می‌شود، کمتر و چه بسا از بین می‌رود. فینال جام حذفی است و تیمی که برنده شود به عنوان قهرمان شناخته می‌شود. اینکه نمی‌توان بازی را با مساوی تمام کرد و اگر در ۹۰ دقیقه معمول و ۳۰ دقیقه اضافه گلی به ثمر نرسد، ضربات پنالتی تیم برنده را مشخص می‌کند، نقطه عطف مسابقه خواهد بود و بر جذابیت‌های دبی اضافه می‌کند. دو تیم در بالاترین کیفیت خود هستند و امیدوارم به جای پرداختن به بازی محتاط، فوتبالی هجومی را از دو تیم ببینیم تا بازی جذابی شود. 

**نتیجه دربی را نمی‌توان پیش‌بینی کرد

وی در مورد تقابل بهترین خط دفاع و حمله یگ برتر که تعلق به پرسپولیس و استقلال است، عنوان کرد: سخت است بگوییم قدرت کدام تیم  بر حریفش می‌چربد. اتفاقاتی در دربی رخ می‌دخد که قابل پیش‌بینی نیست. مواقعی پیش آمده که بازیکنی که انتظار نداریم ستاره تیمش می‌شود و سرنوشت مسابقه را تغیر می‌دهد. روی کاغذ هم نتیجه بازی را نمی‌توان پیش‌بینی کرد. در بازی قبلی شاهد بودیم استقلال نتوانست موقعیتی را خلق کند و پرسپولیس هم از تک موقعیت خود نهایت استفاده را برد و به برتری رسید. اگر استقلال بتواند موقعیت ایجاد کنند، خط حمله این تیم می‌تواند بر خط دفاعی پرسپولیس چریش داشته باشد. به شرطی که این اتفاق بیفتد و قائدی، محبی و مطهری صاحب فرصت گلزنی شوند.

**بحث انتخاب داور خارجی برای دربی کنار گذاشته شود

پیشکسوت تیم استقلال درباره اصرار بی‌نتیجه باشگاه استقلال برای انتخاب داور خارجی و اینکه قضاوت برای اشکان خورشیدی و دستیارانش سخت‌تر خواهد شد، گفت: یک بار برای همیشه باید بحث انتخاب داور خارجی برای دربی کنار گذاشته شود. تا زمانی که سیستم کمک داور ویدئویی VAR نیاید، نباید انتظار قضاوتی را از داوران ایرانی داشته باشیم که در بازی‌های خارجی داوران می‌توانند با کمک VAR انجام می‌دهند. حتی با وجود استفاده از VAR هم در بازی‌ها اشتباه صورت گرفته است. در دنیا خیلی بهتر نظرات داوران پذیرفته می‌شود ولی در ایران اعتراض همراه با تنش را شاهد هستیم، داوران پشتیبان تیمی معرفی می‌‌شوند، تیم‌ها به شمارش اشتباهات رجوع می کنند و در پایان فصل معتقد هستند اگر اشتباهات نبود رتبه بهتری به دست می‌آوردند. در دربی امشب اگر اشتباهای از سوی داور رخ دهد، اتهام به او زده می‌‌شود و مدعی می‌شوند قبلاً گفته بودند. کمیته داوران مقصر است که با رفتار خود اجازه می‌دهد تیم‌ها به قضاوت داوران معترض شوند. 

**در ذات ساپینتو اعتراض و عصبانیت است

وی در مورد اینکه رفتار ساپینتو در کنار زمین می‌تواند باعث شود تا استقلال آسیب ببیند، یادآور شد: ساپینتو پیش از سرمربیگری در استقلال هم به این شکل رفتار می‌کرد و ذات این مربی به گونه‌ای است که با اعتراض و عصبانیت تیمش را هدایت می‌کند. یک مقدار هیجان خوب است ولی بیش از حد نباید یک کاری را انجام داد چون همه چیز را به هم می‌ریزد. اعصاب داور و تماشاگران و نیمکت مقابل به هم می‌ریزد. او از لحاظ فنی مربی توانایی است ولی باید با او صحبت شود تا در این بازی که برتری در آن قهرمانی به دنبال دارد، رفتاری نشود که تیم نتواند به موفقیت برسد. ساپینتو از دربی قبل درس بگیرد و به شکلی رفتار نکند تا تیمش آسیب ببیند. او تمام تمرکز خود را روی بازی بگذارد تا استقلال برنده دربی شود.

**بیرانوند مطمئن است

حیدری در مورد اینکه برگ برنده پرسپولیس و استقلال کجاست و کدام بازیکنان خطرناک هستند، یادآور شد: حضور بیرانوند درون دروازه پرسپولیس یک نقطه بسیار مثبت و مطمئن است. مهدی ترابی هم روزهای درخشانی را سپری می‌کند و اگر مهار شود، قدرت خط حمله پرسپولیس کاهش پیدا می‌کند. در استقلال هم محمد محبی و مهدی قائدی هر زمان آماده بودند، توانستند حریفان را اذیت کنند و عامل برتری تیمشان شوند. قائدی و ترابی را خطرناک ترین بازیکنان دو تیم می‌دانم. 

انتهای پیام/

ارسال نظر