دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در گفت‌وگو با آنا:

تحریم‌های اتحادیه اروپا نمی‌تواند جلوی توسعه علم و فناوری را در کشور بگیرد

تحریم‌های اتحادیه اروپا نمی‌تواند جلوی توسعه علم و فناوری را در کشور بگیرد
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: شبه روشنفکران و نفوذی‌های داخلی بدانند هر قدمی که علیه شورای عالی انقلاب فرهنگی برداشته شود با همت همه اعضای شورای عالی و روسای سه قوه و به خصوص رئیس جمهور پیگیریمان در توسعه علم و فناوری مضاعف می‌شود.
کد خبر : 839054

حجت الاسلام و المسلمین عبدالحسین خسروپناه دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانش و فناوری خبرگزاری آنا با تبریک حلول ماه مبارک رمضان و فرارسیدن ایام نوروز با اشاره به تحریم دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی از سوی اتحادیه اروپا گفت: تحریم اتحادیه اروپا هیچ ارزشی برای ایران ندارد. ایران تملک و تصرفی بر کشور‌های خارجی ندارد و اگر آن‌ها اجازه ورود ما را ندهند خودشان ضرر می‌کنند؛ چرا که در هر کجا باشیم فرهنگ و اندیشه انسانی را منتشر می‌کنیم.

حجت الاسلام خسرو پناه با بیان اینکه همیشه تلاش می‌کردیم تا پیوند حکمت و مفاهیم انسانی منتشر و بیان شوند، تاکید کرد: این تحریم علیه شورای عالی انقلاب فرهنگی هیچ توجیح و بعد سیاسی ندارد؛ چرا که به حوزه علم و فناوری و فرهنگ می‌پردازد. شورای عالی انقلاب فرهنگی طی سال‌های اخیر آثار ارزنده‌ای ارائه داده و در زمینه‌های مختلف کار‌های مفیدی انجام داده است.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی اضافه کرد: اتحادیه اروپا احساس خطر کرده است؛ چرا که شورای عالی انقلاب فرهنگی نقش مهمی در رشد و بالندگی علم و فناوری و فرهنگ دارد.

حجت الاسلام خسرو پناه افزود: اتحادیه اروپا با همان لحن تند و سیاسی باعث تحریم شورای عالی انقلاب فرهنگی شدند و رسانه‌های اروپایی نسبت به بنده هم همواره دروغ‌ها و شایعاتی را اعلام کرده است و برخی افراد سیاسی با فعالیت‌های اسلامی و انسانی شورای عالی ناراضی هستند و برای ابراز آن مطالبی را منتشر می‌کنند و خود را به آسیب کذب و دروغ گرفتار می‌کنند.


دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: رسانه‌های اروپایی از طایفه دروغین به شدت متاثر هستند و زمانی که توصیفی از بنده در نگاه به هنر ارائه کردند هنرمندان به شایعات آن پی بردند، برخی شبه روشن فکر مقلد بی سواد غربی هستند که از نوآوری نواندیشی علوم انسانی ناراحت هستند و علاقه دارند که همان تفکر غرب زدگی را در جامعه رواج دهند و دنبال کنندگان علم و فناوری از این موضوع ناراحت هستند.

وی بیان کرد: کسانی که شایعات را منتشر می‌کنند افراد نفوذی هستند و با مجموعه‌های غربی و اروپایی ارتباط دارند و افراد همه می‌دانند که در علم و فناوری و علوم اسلامی تلاش کرده ایم تا حرکت علمی در زمینه حکمی سازی علم و فناوری و فرهنگ داشته باشیم و غربی‌ها این احساس خطر را داشته اند.

** اتحادیه اروپا در عرصه علم و فرهنگ سواد کافی ندارد

حجت الاسلام خسرو پناه افزود: اتحادیه اروپا در عرصه سیاست و فرهنگ سواد ندارد و همین عامل باعث می‌شود تا از مقلدان خود تقلید کنند، البته شورای عالی انقلاب فرهنگی از این موضوع هراسی ندارد و کار خود را قوی پیش می‌برد.

وی گفت: زمانی که کشور‌های اروپایی به صدام کمک می‌کردند و بمب شیمیایی و سلاح‌های نظامی تهیه می‌کردند ما در آن زمان با قدرت جنگیدیم و نگذاشتیم خاک ایران را بگیرند و امروزه هم در عرصه رشد علم و فناوری تلاش می‌کنیم و علت تحریم کشور از سوی اروپایی‌ها ممانعت ما برای حضور در تحریم‌های بین المللی است و زمانی که از ما التماس حضور داشتند آن موقع تصمیم میگیریم که چگونه عمل کنیم.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی اضافه کرد: شبه روشنفکران داخلی و نفوذی‌های داخلی بدانند هر قدمی که علیه شورای عالی انقلاب فرهنگی برداشته شود همت همه اعضای شورای عالی و روسای سه قوه و به خصوص رئیس جمهور در نقش رئیس شورا و دبیر خانه شورای آموزش عالی در توسعه علم و فناوری پیگیری مضاعفی خواهند داشت.

انتهای پیام/

ارسال نظر