دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
05 فروردين 1402 - 03:12
لاوروف:

هیچ کشوری از حملات خصمانه آمریکا مصون نیست

هیچ کشوری از حملات خصمانه آمریکا مصون نیست
وزیر خارجه روسیه در مقاله‌ای که در مجله «رازودچیک» منتشر شد، نوشت: در حال حاضر هیچ کشوری از حملات خصمانه آمریکا و متحدانش مصون نیست.
کد خبر : 838924

به گزارش گروه جهان خبرگزاری آنا به نقل از خبرگزاری تاس، «سرگئی لاوروف» وزیر خارجه روسیه در مقاله‌ای که در مجله «رازودچیک» منتشر شد با بیان اینکه در مجموع امروز هیچ‌کس از حملات خصمانه آمریکایی‌ها و متحدان آن‌ها در ناتو مصون نیست، نوشت: در حال حاضر علاوه بر روسیه، بسیاری از کشور‌ها در معرض تهدید و باج‌گیری قرار دارند.

وی تاکید کرد: وضعیت کنونی در اوکراین و کشور‌های اطراف آن، مظهر یک درگیری گسترده است که شامل تلاش گروه کوچکی از کشور‌های غربی است که به دنبال تسلط بر جهان و معکوس کردن ظهور طبیعی یک معماری نوین چند قطبی هستند.

وزیر خارجه روسیه گفت: از سوی دیگر شاهد هستیم که این کشور‌های غربی، طرح راهبردی مهار همه‌‎جانبه چین از جمله در چارچوب راهبرد‌های به اصطلاح «هند و اقیانوس آرام» را برای خود تعیین کرده‌اند.

لاوروف همچنین با انتقاد از مداخله بدخواهانه غرب در امور داخلی کشور‌های مستقل از جمله بلاروس، محاصره اقتصادی که چندین دهه علیه کوبا اعمال شده را نیز محکوم کرد و نوشت: آمریکایی‌ها و حامیان آن‌ها با اعمال بدترین سنت‌های استعماری تلاش می‌کنند جهان را به «کشور‌های دموکراتیک» و «رژیم‌های استبدادی» تقسیم کنند.

وی از«بورل» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا نیز به دلیل اظهارات نژادپرستانه‌ای که طی آن، «اروپا را به یک باغ» و «بقیه جهان را به یک جنگل» تشبیه کرده است، انتقاد کرد.

 

انتهای پیام/

ارسال نظر