دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
18 بهمن 1401 - 15:44
از سری جشنواره‌های امامت و مهدویت؛

همایش مهدویت و تقریب مذاهب استانی در کرمانشاه برگزار می‌شود

همایش مهدویت و تقریب مذاهب استانی در کرمانشاه برگزار می‌شود
همایش مهدویت و تقریب مذاهب استانی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمانشاه برگزار می‌شود.
کد خبر : 830753

به گزارش خبرنگار گروه استان‌های خبرگزاری آنا از کرمانشاه، فرهاد گل‌محمدی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمانشاه در جلسه هماهنگی برگزاری همایش استانی مهدویت و تقریب مذاهب که مقرر شده دهم اسفند به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمانشاه برگزار شود، اظهار کرد: این همایش با عنوان «استراتژی تقریب مذاهب و زمینه‌سازی ظهور در جهان اسلام با بررسی شخصیت شهید حاج قاسم سلیمانی به‌عنوان سردار جبهه مقاومت» برگزار خواهد شد.

وی با تأکید بر برگزاری اینگونه همایش‌ها در دانشگاه افزود: دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمانشاه از ظرفیت‌های بالایی در زمینه امور دینی و معنوی برخوردار است و به همین دلیل شاهد راه‌اندازی دفتر تقریب مذاهب و دبیرخانه مهدویت در این واحد دانشگاهی هستیم. با وجود امکانات مناسب، نیرو‌های خوب و خلاق با پیگیر‌های صورت گرفته مقرر شده دهم اسفند ۱۴۰۱ با تأیید سازمان مرکزی، همایش مهدویت و تقریب مذاهب استانی به میزبانی واحد کرمانشاه برگزار شود که این مسئله بسیار حائز اهمیت است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمانشاه عنوان کرد: از دانشجویان، اعضای هیئت علمی و کارکنان به‌ویژه نهاد رهبری، بسیج، حوزه معاونت فرهنگی و دبیرخانه مهدویت و تقریب مذاهب انتظار دارم هر کدام در برگزاری این همایش با همه توان پای‌کار باشند تا مانند همیشه، همایشی شایسته را برگزار کنیم.

**نحوه برگزاری همایش استانی مهدویت و تقریب مذاهب

دبیر دبیرخانه مهدویت دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمانشاه نیز درباره نحوه برگزاری این همایش توضیح داد: دکتر طهرانچی در زمینه امور فرهنگی بسیار تأکید داشته و در جلسات مختلف نیز عنوان کرده‌ که درصدد کار‌های کلان فرهنگی هستم، ضمناً چند سالی است که مسئله‌ای با عنوان چله مهدویت در دانشگاه آزاد اسلامی مطرح شده و در ۴۰ روزی که ختم به ولادت حضرت قائم عج الله تعالی فرجه الشریف خواهد بود به هر استانی کاری در این زمینه محول می‌شود که سال جاری دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمانشاه متولی برگزاری این همایش است.

محسن کرمی ادامه داد: در دانشگاه آزاد اسلامی کرمانشاه پرچم مهدویت برافراشته بوده و برکات زیادی نیز داشته و با تدبیر رئیس دانشگاه، تلاش‌ها و همکاری مسئولان، همیشه در این زمینه رتبه‌های اول تا سوم کشوری را به خود اختصاص داده‌ایم. همایش اخیر نیز فرصتی است تا با حضور اندیشمندان اسلامی تشیع و تسنن و مهمانان داخل و خارج استان بتوانیم در زمینه مهدویت و تقریب مذاهب موفق عمل کنیم.

به گزارش آنا، سال گذشته و در دوره نخست ۱۰ واحد دانشگاه آزاد اسلامی برنامه‌های جشنواره سراسری امامت و مهدویت را برگزار کردند و موفقیت در برگزاری این دوره باعث شد که امسال تمام استان‌های کشور مجری برگزاری این جشنواره باشند؛ بنابراین امسال، علاوه بر ۳۱ واحد دانشگاهی در سراسر کشور، هفت واحد دانشگاهی استان تهران نیز میزبان برنامه‌های جشنواره امامت و مهدویت هستند که در مجموع ۳۸ جشنواره برگزار خواهد شد.

افتتاحیه جشنواره امامت و مهدویت طبق سال گذشته همزمان با سالروز ولادت امیرالمؤمنین حضرت علی (ع) در مشهد و اختتامیه آن همزمان با ولادت باسعادت حضرت مهدی (عج) نیمه شعبان در شهر قم برگزار و از منتخبان جشنواره تجلیل می‌شود.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته