دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
صبح امروز؛

پدر شهید طالب طاهری از شهدای عملیات مهندسی منافقین آسمانی شد

پدر شهید طالب طاهری از شهدای عملیات مهندسی منافقین آسمانی شد
حسین طاهری مبارز قبل از انقلاب و پدر بزرگوار شهید طالب طاهری از شهدای شاخص کشور که در عملیات مهندسی منافقین در سال ۱۳۶۰ به شهادت رسید، صبح امروز(چهارشنبه) همزمان با نخستین روز دهه مبارک فجر به فرزند شهیدش پیوست.
کد خبر : 829827

به گزارش گروه سیاست خبرگزاری آنا، حسین طاهری مبارز قبل از انقلاب و پدر بزرگوار شهید طالب طاهری از شهدای شاخص کشور که در عملیات مهندسی منافقین در سال ۱۳۶۰ به شهادت رسید، صبح امروز(چهارشنبه) همزمان با نخستین روز دهه مبارک فجر به فرزند شهیدش پیوست.

شهید طالب طاهری از شهدای شاخصی است که رهبر معظم انقلاب اسلامی ۱۰ بهمن ۱۳۹۷ در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی بر سر مزار ایشان حضور یافته و با قرائت فاتحه‌ یاد و نامش را گرامی داشتند

طالب طاهری در سال ۱۳۴۳ در تهران متولد شد. سال دوم دبیرستان بود که جنگ تحمیلی آغاز شد و در همان زمان به عضویت کمیته مرکزی تهران درآمد.بعد از دیدن دوره‌های آموزش نظامی، سه بار به جبهه‌ها اعزام گردید و در آخرین حضورش در جبهه، در عملیات فتح المبین از ناحیه کمر مجروح شد. چون ممکن بود عمل جراحی برای خارج نمودن ترکش، منجر به قطع نخاع وی شود، به تشخیص پزشکان برای استراحت به منـزل منتقل شد ولی پس از دو هفته و قبل از بهبودی کامل، مجدد اجازه رفتن به جبهه را از والدینش گرفت و این بار پدرش هم تصمیم گرفت به همراه او برای انجام کارهایی از قبیل جوشکاری به منطقه جنگی برود.این دوران، مصادف با فعالیت‌ها و اغتشاشات سازمان منافقین(مجاهدین خلق) بود و به دلیل لو رفتن خانه‌های تیمی سازمان، مسوولان رده بالای آن گروهک، دستور شناسایی و ربودن افراد مؤمن انقلابی و مشکوک در حوالی این خانه‌ها را، تحت عنوان "عملیات مهندسی منافقین" داده بودند.

از این رو طالب طاهری به همراه محسن میرجلیلی، توسط اعضای مرکزیت بخش ویژه سازمان، شناسایی و ربوده شده و به یکی از خانه‌های تیمی در خیابان بهار، که از قبل برای شکنجه آماده شده بود، منتقل شدند. با شکنجه‌های وحشیانه، به بدترین حالت ممکن و با تزریق آمپول سیانور، در حالی‌که هنوز نفس داشتند در بیابان‌های اطراف تهران زنده به گور شدند.طالب ۱۷ سال بیشتر نداشت که زنده زنده گوش وبینی اش را بریدند و یک چشمش را از حدقه درآوردند؛ همچنین با اتو کل بدن طالب را داغ کردند و آب جوش روی تمام بدنش ریختند و با شیشه خرده پوستش را جدا و در آخر هم زنده به گورش کردند.

مراسم تشییع پیکر مرحوم حسین طاهری پدر شهید بزرگوار طالب طاهری فردا(پنج شنبه) ساعت ۸ صبح از مقابل منزل آن مرحوم واقع در کوچه شهید ساعتچی در خیابان پنجم نیروی هوایی تهران برگزار و پیکر آن مرحوم در قطعه ۵۷ بهشت زهرا(س) به خاک سپرده خواهد شد.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته