دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری

احتمال بروز گردوخاک در برخی مناطق کشور

احتمال بروز گردوخاک در برخی مناطق کشور
سازمان هواشناسی با صدور هشدار فعالیت سامانه بارشی در استان‌های مختلف از افزایش وزش باد و ارتفاع امواج در سواحل جنوبی کشور خبر داد.
کد خبر : 920937

به گزارش گروه فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری آنا، سازمان هواشناسی اعلام کرد که امروز یکشنبه هفدهم تیر در شمال غرب، ارتفاعات البرز مرکزی در استان‌های مازندران، تهران و البرز رگبار باران، رعد و برق و وزش باد شدید گاهی همراه با گردوخاک پیش‌بینی می‌شود.

فردا نیز در همان مناطق افزایش ابر، رگبار باران، رعدوبرق، وزش باد شدید و در مناطق مستعد خیزش گردوخاک دور از انتظار نیست.

براساس این گزارش این افزایش ورزش باد و ارتفاع موج تا اواخر وقت دوشنبه هجدهم تیر ادامه پیدا می‌کند. مناطق ساحلی و دور از ساحل استان‌های خوزستان و بوشهر و مناطق ساحلی دریای عمان، مناطق تحت تاثیر این اتفاق هستند.

خطر غرق‌شدن شناگران، پاره شدن تور‌های صیادی و آسیب به قفس‌های پرورش ماهی، اختلال در تردد‌ها و فعالیت دریایی به‌ویژه تردد شناور‌های سبک، قایق‌های صیادی و نیمه سنگین و سنگین از مخاطرات این وضعیت جوی است.

نع شنا، منع فعالیت‌های تفریحی و شیلاتی، اجتناب از تردد شناور‌های سبک و نیمه سنگین و سنگین، اتخاذ تمهیدات لازم جهت فعالیت‌های ساحلی و فراساحل همچنین سکو‌های نفتی و آماده باش برای مواجهه با خسارت احتمالی، مواردی است که سازمان هواشناسی اعلام کرده است.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته