دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
15 تير 1403 - 11:42
آنا گزارش می‌دهد؛

حماسه حضور ملت ایران در گام دوم انتخابات/ شور و شوق کم‌سابقه پای صندوق‌های رأی + فیلم و عکس

حماسه حضور ملت ایران در گام دوم انتخابات  شور و شوق کم‌سابقه پای صندوق‌های رأی + فیلم و عکس
مردم ایران در سراسر کشور با حضور پرشور خود در مراکز رأی‌گیری در حال خلق حماسه‌ای از همبستگی و اراده هستند و صف‌های طولانی نشان از عزم راسخ مردم برای ساختن آینده‌ای روشن‌تر دارد.
کد خبر : 920625

خبرگزاری علم و فناوری آنا ـ حسین بوذری؛ مرحله دوم انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری در سراسر کشور از ساعت ۸ صبح امروز در استان‌ها آغاز شده است.

در مرحله اول این انتخابات که با حضور چهار نامزد برگزار شده بود، مسعود پزشکیان ۱۰۴۱۵۹۹۱ رای، سعید جلیلی ۹۴۷۳۲۹۸ رای، محمدباقر قالیباف ۳۳۸۳۳۴۰ رای و مصطفی پورمحمدی ۲۰۶۳۹۷ رای کسب کردند و به این ترتیب آقایان پزشکیان و جلیلی به دور دوم انتخابات راه یافتند.

فرآیند رأی‌گیری مرحله دوم از ساعت ۸ صبح به صورت همزمان در سراسر کشور آغاز شده و تا ساعت ۱۸ ادامه خواهد داشت و در صورت نیاز، این زمان تمدید خواهد شد.

رأی‌گیری در ۵۹ هزار شعبه اخذ رأی و  344 شعبه خارج از کشور انجام می‌شود. بیش از ۸۰۰ هزار نیروی مردمی در هیئت‌های اجرایی و نظارتی سراسر کشور در حوزه‌های اخذ رای فعال هستند.

اوراق و آثار تبلیغاتی متعلق به نامزد‌های انتخاباتی به هیچ عنوان نباید در محل شعبه و اطراف درب ورودی و خروجی آن وجود داشته باشد و فرایند رأی‌گیری با کارت ملی یا شناسنامه انجام می‌شود.

نمایندگان نامزد‌ها نیز در شعب رأی‌گیری و همچنین ستاد انتخابات حضور دارند و در این مرحله هر یک از نامزد‌ها حتی یک رأی بیشتر کسب کند، پیروز انتخابات خواهد بود.

گزارش خبرنگاران آنا از سراسر کشور حکایت از حضور صبحگاهی مردم در شعب اخذ رأی دارد و مردم از ساعات آغازین رأی‌گیری، رأی خود را به صندوق می‌اندازند تا رئیس‌جمهور چهاردهم انتخاب شود.

مردم استان فارس در حال خلق حماسه هستند

همزمان با سراسر کشور چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری از ساعت هشت صبح در استان فارس و در شهر شیراز به محوریت حرم مطهر حضرت شاهچراغ (ع) آغاز شد. مردم استان فارس هم از همه طیف‌ها و با هر دین و آیینی آماده‌اند تا با حضور خود و انتخابی اصلح در تعیین سرنوشت کشور شریک شوند.

۳ هزار و ۵۱۷ شعبه اخذ رای که از این تعداد ۲۰۵۹ شعبه شهری و ۱۴۵۸ شعبه روستایی است؛ آماده اخذ رای‌های مردم است که ۸۴۰ شعبه رأی گیری در کلانشهر شیراز پیش بینی شده است. همچنین ۸۰ شعبه اخذ رای که در مدارس استان فارس مستقر هستند به عنوان پاتوق دانش‌آموزان رای اولی است.

مردم ولایتمدار، انقلابی و همیشه در صحنه استان فارس و اهالی دیار شهر فرهنگ و هنر و ادب با حضور مشتاقانه از ساعت‌های اولیه صبح امروز برای لبیک گفتن به ندای رهبر فرزانه انقلاب در شعب‌های اخذ رای حاضر شدند و آماده خلق حماسه‌ای دیگر در تاریخ باشکوه ایران اسلامی هستند.

یکی از پایگاه‌های اصلی شعب اخذی رای حرم مطهر حضرت شاهچراغ علیه السلام است و برخی از خانواده‌های شیرازی به صورت خانوادگی در پای صندق حضور پیدا کرده‌اند تا اقتدار و عزت ایران اسلامی را با تک تک آراء خود به ارزش‌های نظام به نمایش بگذارند. از هر سن و جنسیتی در این صفوف حضور دارند؛ از حضور افراد دارای معلولیت و سالمندان تا افرادی که سال‌های سال تجربه حضور در انتخابات را داشته‌اند.

مردم استان کهگیلویه و بویراحمد پای صندوق‌های رأی

مرحله دوم چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری همزمان با سراسر کشور در کهگیلویه و بویراحمد آغاز شد و پیش بینی می‌شود همچون انتخابات گذشته مردم این استان با حضور پرشور و شعور خود برگ زرین دیگری از تاریخ پرافتخار این دیار را ورق بزنند.

حماسه حضور ملت ایران در گام دوم انتخابات/ شور و شوق کم‌سابقه پای صندوق‌های رأی

تعداد افراد واجد شرایط رأی دادن در انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری در استان کهگیلویه و بویراحمد ۵۸۰ هزار نفر بوده که از این تعداد ۳۵ هزار نفر رأی اولی هستند.

۸۴۳ شعبه أخذ رأی برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در سطح استان تعیین شده است که ۴۴۴ شعبه ثابت و ۳۹۹ شعبه سیار است. از این تعداد ۳۵۰ شعبه شهری و ۴۹۳ شعبه روستایی و عشایری است. ۱۵ هزار نفر در سطح استان کهگیلویه وبویراحمد عوامل اجرایی  15 چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری هستند.

حماسه حضور ملت ایران در گام دوم انتخابات/ شور و شوق کم‌سابقه پای صندوق‌های رأی

استان کهگیلویه و بویراحمد در انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در ۱۱ اسفندماه سال ۱۴۰۲ با ۶۴ درصد مشارکت مقام اول مشارکت را کسب کرد.

حماسه حضور ملت ایران در گام دوم انتخابات/ شور و شوق کم‌سابقه پای صندوق‌های رأی

به گزارش آنا، در انتخابات دور اول چهاردهمین دوره ریاست جمهوری در تاریخ هشتم تیرماه امسال ۴۹.۳ درصد کهگیلویه و بویراحمدی‌ها پای صندوق رای آمدند و در پایان مسعود پزشکیان ۱۲۳ هزار و ۱۱۵ رای، سعید جلیلی ۱۰۲ هزار و ۴۹۹ رای و محمد باقر قالیباف ۵۶ هزار و ۶۵۴ رای از مجموع از آرای ماخوذه در استان را کسب کردند.

خلق «حماسه حضور» توسط مردم سیستان

مردم ولایت‌مدار سرزمین نخل و آفتاب از روزهای پیش خود را برای حماسه‌آفرینی در این انتخابات و تجدیدپیمان با آرمان‌های مقدس امام خمینی(ره) آماده کرده‌اند و حضور آنها در نخستین دقایق رأی‌گیری پای صندوق‌های رأی ستودنی است. یک هزار و 830 شعبه اخذ رأی در استان سیستان و بلوچستان فعال است و بیش از 45 هزار نفر به برگزاری انتخابات کمک می‌کنند.

حماسه حضور ملت ایران در گام دوم انتخابات/ شور و شوق کم‌سابقه پای صندوق‌های رأی

آرای آقایان پزشکیان، جلیلی، قالیباف و پورمحمدی در دور نخست در استان سیستان و بلوچستان به ترتیب 443 هزار و 226 رأی، 199 هزار و 976 رأی، 87 هزار و 788 رأی و چهار چزار و 368 رأی بوده است.

حماسه حضور ملت ایران در گام دوم انتخابات/ شور و شوق کم‌سابقه پای صندوق‌های رأی + فیلم و عکس

حضور مرد ۸۸ ساله روستای سهرآباد ناهوکی پای صندوق رأی
 

در دور نخست مجموع تعرفه‌های مصرفی رأی در استان سیستان و بلوچستان به ۷۶۴ هزار و ۴۲۶ مورد رسید. میزان مشارکت مردم سیستان و بلوچستان در چهاردهمین دوره از انتخابات ریاست جمهوری نیز به ۴۰ درصد رسید. تعداد آرای ماخوذه صحیح نیز در مجموع ۷۳۵ هزار و ۳۵۸ رأی بوده است.

مردم کردستان با حضور حماسی درس ولایتمداری دادند

مرحله دوم چهاردهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری صبح امروز همزمان با سراسر کشور در استان کردستان نیز آغاز شد. حدود یک ساعت قبل از شروع رأی‌گیری صندوق‌های شعب اخذ رأی با حضور هیئت‌های نظارت و نیروی انتظامی در داخل شعب با تشریفات لازم و امضای صورت‌جلسه پلمپ شد.

 
حضور معلول جسمی و حرکتی در آغوش پدر پای سجدوق رأی در مسجد جامع مریوان

 

با اینکه ساعت شروع اخذ رأی به طور رسمی از ساعت ۸ صبح در سراسر کشور آغاز شد، اما مردم همیشه در صحنه و ولایتمدار کردستان از دقایقی قبل در شعب اخذ رأی حضور داشتند تا جزو نخستین افرادی باشند که رأی خود را داخل صندوق می‌اندازند، البته همین روحیه ولایت‌پذیری و عشق به انقلاب و نظام را نشان می‌دهد.

حماسه حضور ملت ایران در گام دوم انتخابات/ شور و شوق کم‌سابقه پای صندوق‌های رأی

استان کردستان با حدود یک‌میلیون و ۸۶۸ هزار نفر جمعیت دارای ۱۰ شهرستان، ۳۱ بخش، ۳۰ شهر، ۹۴ دهستان و ۱۷۵۱ روستای دارای سکنه و ۱۵۲ آبادی خالی از سکنه و تعداد کل واجدین شرایط رأی در استان یک میلیون و ۲۱۹ هزار و ۱۲۶ نفر است. در استان کردستان در این دوره از انتخابات همانند مرحله نخست، در مجموع یک هزار و ۲۹۶ شعبه اخذ رأی ثابت و سیار در شهر و روستا‌های سطح استان تعیین شده که از این تعداد ۲۶۵ شعبه مربوط به شهرستان سنندج است.

حضور گسترده مردم خوزستان پای صندوق‌های رأی

امروز جمعه 15 تیرماه سال 1403 برای ملت ایران سرنوشت ساز است و مردم برای دوم بار دیگر به پای صندوق‌های اخذ آمدند تا در سرنوشت خود سهیم باشند و با یک انتخاب اصلح به ایرانی آباد برسند.

مردم با وجود دغدغه‌های بسیار باز هم آمدند تا وفاداری خود را به نظام و انقلاب خود که خون‌ها برای آن ریخته شده است ثابت کنند و بگویند هر رأی ما مشت محکمی بر دهان یاوه گویانی است که ماه‌ها تلاش کردند تا مردم را از حضور در انتخابات مأیوس کنند.

آری امروز صف‌های طویل مردم پیش از آغاز رسمی رأی‌گیری در پای صندوق‌های اخذ رای رعشه‌ای بر پیکره استکبار و یاوه گویان انداخت و این حماسه‌آفرینی بار دیگر نقشه‌های شوم آنها را نقش بر آب کرد. مردم  استان  غیور خوزستان دقایقی قبل از شروع انتخابات حضور گسترده‌ای در شعب اخذ رأی داشتند.

صفوف طولانی مردم البرز پای صندوق‌های رأی

مردم همیشه در صحنه‌ی استان البرز با آغاز به کار شعب أخذ رأی در ساعات اولیه با حضور در پای صندوق‌های أخذ رأی نسبت به ر‌أی‌ریزی خود برای انتخابات دور دوم ریاست جمهوری دوره‌ی چهاردهم اقدام کردند.

براساس اعلام ستاد انتخابات استان البرز، ۱۳۴۴ شعبه‌ اخذ رأی در سراسر استان وجود دارد. ضمن اینکه ۲۹ حوزه‌ی سیار نیز در سطح استان در مناطق صعب‌العبور و عشایری مستقر خواهند شد و از این تعداد صندوق سیار، ۸ صندوق نیز در بخش مرکزی کرج فعّال خواهند بود. شعب أخذ رأی از ساعت ۸ صبح الی ۱۸ اقدام به أخذ رأی از رأی‌دهندگان در استان البرز خواهند کرد که در صورت تمدید ساعت رأی‌گیری، از طریق رسانه‌ها به اطلاع مردم خواهد رسید.

مسئولان ستاد انتخابات استان البرز ضمن اعلام اینکه بیش از ۱۶ هزار نفر عوامل اجرایی امروز در پای صندوق‌های رأی انجام وظیفه خواهند نمود، از مردم خواستند برای جلوگیری از طولانی شدن ساعات أخذ رأی، در ساعات اوّلیه به شعب أخذ رأی مراجعه و رأی خود را داخل صندوق‌ها بیندازند.

کرمانشاهی‌ها وارد میدان انتخابات شدند

دور دوم انتخابات ریاست جمهوری همزمان با سراسر کشور در استان کرمانشاه آغاز شد و براساس قانون تا ساعت ۱۸ ادامه دارد، اما در صورت لزوم از طرف وزارت کشور تمدید خواهد شد.

در این دوره ۱۶۳۶ شعبه اخذ رأی در استان در نظر گرفته شده که از این تعداد ۹۸۸ شعبه ثابت و ۶۴۸ شعبه سیار و ۹۶۱ شعبه شهری و ۶۷۱ شعبه روستایی است. 

حماسه حضور ملت ایران در گام دوم انتخابات/ شور و شوق کم‌سابقه پای صندوق‌های رأی + فیلم و عکس

تعداد شعب در شهرستان‌ها در این مرحله از انتخابات تفاوتی با دور قبل نداشته و در شهرستان اسلام‌آبادغرب ۱۱۴ شعبه، سنقر و کلیایی ۱۰۱ شعبه، سرپل ذهاب ۱۰۰ شعبه، هرسین ۹۹ شعبه و صحنه ۸۶ شعبه، گیلانغرب ۸۵ شعبه، کنگاور ۷۴ شعبه، پاوه ۷۴ شعبه، جوانرود ۶۹ شعبه، روانسر ۵۵ شعبه، ثلاث باباجانی ۴۹ شعبه، دالاهو ۴۵ شعبه و قصرشیرین ۴۰ شعبه برپا می‌شود.

در این دوره بیش از یک میلیون و ۶۴۰ هزار نفر واجد شرایط رأی دهی هستند و بر اساس قانون تمامی متولدین ۱۵ تیرماه سال ۱۳۸۵ و ماقبل آن می‌توانند در این مرحله از انتخابات ریاست جمهوری شرکت کنند.

گلزار شهدای کرمان مملو از جمعیت است

دومین دوره چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری راس ساعت ۸ صبح امروز همزمان با سراسر کشور در ۲ هزار و ۴۲۸ شعبه اخذ رأی  استان کرمان کرمان آغاز شد و تعداد زیادی از مردم پایتخت مقاومت اسلامی از جوار مرقد مطهر شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی سیدالشهدای جبهه مقاومت در گلزار شهدای بین‌المللی کرمان رای خود را به صندوق انداختند.

 

حضور زوج 95 ساله کرمانی پای صندوق رأی

 

مردم کرمان، پایتخت مقاومت اسلامی با حضور پرشور خود در گلزار شهدای کرمان از ساعات اولیه آغاز فرآیند رأی‌گیری به دشمنان انقلاب و همه بدخواهان نظام نشان دادند که چون ادوار گذشته در صحنه حمایت از نظام حضور داشته و پشتیبان ولایت هستند.

حماسه حضور ملت ایران در گام دوم انتخابات/ شور و شوق کم‌سابقه پای صندوق‌های رأی + فیلم و عکس

حضور پیرزن 100 ساله پای صندوق‌های رأی انتخابات ریاست‌جمهوری چهاردهم در روستای شهرک شهید کیوان میرشکاری شهرستان کهنوج واقع در جنوب استان کرمان

در دور اول چهاردهمین انتخابات ریاست جمهوری، ۲ میلیون و ۳۲۴ هزار و ۲۵۴ نفر تعداد واجدان شرایط رأی‌ در استان کرمان بودند که یک میلیون و ۷۰ هزار و ۲۸۶ مجموع آرای ماخوذه بود و حدود ۴۶ درصد از مردم استان کرمان در انتخابات ریاست جمهوری مشارکت داشتند.

لازم به ذکر است ۲ هزار و ۴۲۸ شعبه اخذ رأی برای انتخابات چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در سراسر استان کرمان پیش‌بینی شده است که از این تعداد هزار و ۴۶۷ شعبه ثابت و ۹۶۰ شعبه سیار است؛ حدود ۹۰ صندوق اخذ رأی نیز برای مناطق صعب‌العبور استان پیش‌بینی شده است.

حدود ۶۰ هزار نفر عوامل اجرایی در امر برگزاری انتخابات چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری استان کرمان دخیل هستند.

قیام مردم قم در شهر کریمه اهل بیت(س)

مرحله دوم چهاردهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری در استان قم رسماً آغاز شد و مردم با حضور در پای صندوق‌های رأی، رأی خود را به نامزد مورد علاقه دادند. در تعدادی از شعب اخذ رأی مردم از ساعاتی قبل از آغاز رأی گیری حضور داشتند و منتظر آغاز رسمی رأی گیری بودند تا در اولین دقایق رأی خود را به صندوق بندازند.

حماسه حضور ملت ایران در گام دوم انتخابات/ شور و شوق کم‌سابقه پای صندوق‌های رأی

استان قم با ۸۵۳ هزار و ۳۰۴ واجد شرایط رأی دادن در مرحله دوم چهاردهمین انتخابات ریاست جمهوری آماده برگزاری انتخاباتی باشکوه و در تراز انقلاب اسلامی است. برای این مرحله، ۷۴۷ شعبه اخذ رأی در استان قم وجود دارد که از این تعداد ۵۶۶ شعبه اخذ رأی در شهرستان قم، ۲۹ شعبه در خلجستان، ۲۹ شعبه در جعفریه و ۲۷ شعبه اخذ رأی در کهک جانمایی شده است. همچنین هشت هیئت اجرایی تشکیل شده که پنج هیئت اجرایی در بخش‌ها و سه هیئت در شهرستان کهک، جعفرآباد و قم تشکیل شده است.

حماسه حضور ملت ایران در گام دوم انتخابات/ شور و شوق کم‌سابقه پای صندوق‌های رأی + فیلم و عکس

بیشترین شعب سیار اخذ رأی مربوط به بخش‌هاست، اما در شهرستان‌ها ۹۰ درصد شعب ثابت هستند. امسال ۵۵۰۰ نفر رأی اولی برای انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری در استان قم وجود دارد که از این تعداد ۲۸۰۰ نفر پسر و ۲۷۰۰ نفر دختر هستند.

حماسه حضور در پایتخت فرهنگی اقوام

مرحله دوم چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری از ساعت ۸ صبح امروز همزمان با سراسر کشور در استان گلستان آغاز شد. در این دوره از انتخابات ریاست جمهوری مانند دور اول در استان گلستان یکهزار و ۵۱۵ شعبه اخذ رأی پیش بینی شده است که از این تعداد ۶۷۳ شعبه شهری و ۸۴۲ شعبه در روستا‌ها راه اندازی شده و ۲۴ هزار نفر نیز عوامل برگزار کننده انتخابات شامل هیئت‌های اجرایی، نظارت و ... هستند.

 در مرحله دوم چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری یک میلیون و ۴۳۶ هزار و ۲۱۳ نفر واجد شرایط اخذ رأی هستند که از این تعداد ۹ هزار و ۶۴۳ نفر آنان برای نخستین بار فرصت مشارکت در انتخابات را پیدا می‌کنند.

در دور نخست چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در استان برخی شهرستان‌ها از جمله گالیکش، رامیان، مینودشت، آزادشهر و بندرگز مشارکت بالایی داشتند. در جمعه قبل (۸ تیرماه) ۴۱.۱۶ درصد واجدین شرایط در استان گلستان پای صندوق‌های رأی آمدند و کاندیدای مورد نظر خود را انتخاب کردند.

در مرحله اول چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در استان گلستان، جلوه‌های زیبایی از مشارکت و حضور مردم در پای صندوق‌های رأی به ثبت رسید. تعداد زیادی از زوج‌های جوان نیز با شرکت در انتخابات، نخستین تصمیم مشترک خود را در آغاز زندگی گرفتند.

حضور پرشور مردم گیلان در پای صندوق‌های رأی

چهاردهمین دوره انتخابات زودهنگام ریاست جمهوری در پی شهادت آیت‌الله رئیسی رئیس جمهور سابق، راس ساعت هشت صبح امروز هشتم تیر در گیلان و همزمان با سراسر کشور برگزار شد.

حماسه حضور ملت ایران در گام دوم انتخابات/ شور و شوق کم‌سابقه پای صندوق‌های رأی + فیلم و عکس

حماسه حضور ملت ایران در گام دوم انتخابات/ شور و شوق کم‌سابقه پای صندوق‌های رأی + فیلم و عکس

حماسه حضور ملت ایران در گام دوم انتخابات/ شور و شوق کم‌سابقه پای صندوق‌های رأی + فیلم و عکس

حماسه حضور ملت ایران در گام دوم انتخابات/ شور و شوق کم‌سابقه پای صندوق‌های رأی + فیلم و عکس

حماسه حضور ملت ایران در گام دوم انتخابات/ شور و شوق کم‌سابقه پای صندوق‌های رأی + فیلم و عکس

 

براساس آمار ۲ میلیون نفر واجد شرایط رأی دادن در انتخابات هشتم تیر در گیلان هستند که با توجه به گردش‌پذیر بودن گیلان، ۴۰۰ هزار برگه تعرفه بیشتر برای استان گیلان درنظر گرفته شده تا شماره تعرفه‌های برگه رای به دو میلیون و ۴۰۰ هزار برسد.

 تمامی تجهیزات مورد نیاز رأی‌گیری شامل دستگاه‌های احراز هویت، صندوق اخذ رأی، بنر، بست و هولوگرام به فرمانداری‌های سراسر استان در روز‌های گذشته ارسال شده و گیلان برای برگزاری انتخاباتی پرشور آمادگی کامل داشته و هیچ مشکلی در این خصوص وجود ندارد.

حماسه اصفهانی‌ها پای صندوق‌های رأی

در پی اعلام نتایج دور نخست انتخابات ریاست جمهوری امروز جمعه ۱۵ تیرماه دور دوم انتخابات راس ساعت ۸ صبح آغاز شد.

طبق گفته مسئولان انتخابات در اصفهان همانند هفته گذشته انتخابات در ۲۸ شهرستان استان اصفهان انجام می‌شود. براساس مصوبات هیأت‌های اجرایی، مجموعاً در استان اصفهان سه هزار و ۱۶۹ شعبه اخذ رأی نهایی شده است و به صورت متوسط در هر شعبه اخذ رأی حدود ۳۰ نفر فعال هستند که مجموعاً حدود ۹۵ هزار نفر در استان اصفهان به صورت مستقیم در حوزه انتخابات فعال هستند. همچنین حوزه بازرسی انتخابات در استان و شهرستان‌های اصفهان تشکیل و برای هر ۱۰ شعبه یک نفر بازرس سیار پیش‌بینی شده است.

آغاز رأی‌گیری مرحله دوم انتخابات در ۷۹۰ شعبه بوشهر

مرحله نخست انتخابات ریاست جمهوری ۸ تیر ماه در نقاط مختلف از جمله در شهر‌ها و روستا‌های استان بوشهر با شکوه خاص در چارچوب تأکیدات مقام معظم رهبری بر اساس ۴ مؤلفه، مشارکت، امنیت، رقابت و سلامت در بهترین شرایط برگزار شد.

حماسه حضور ملت ایران در گام دوم انتخابات/ شور و شوق کم‌سابقه پای صندوق‌های رأی + فیلم و عکس

رأی‌گیری در شرکت حفاری در خلیج فارس، معدن و مرزبانی

در این استان ۷۹۰ شعبه اخذ رأی فعالیت خود را آغاز کرده‌اند. فعالیت ۷۹۰ شعبه اخذ رأی در استان بوشهر شامل ۵۶۵ شعبه ثابت و ۲۲۵ شعبه سیار آغاز شده است. در تمام شعبه‌های رأی‌گیری استان بوشهر امکانات لازم سرمایشی و خنک‌کننده فراهم شده و با وجود گرمای شدید هوا ولی حضور منسجم و پرشور مردم شاهد هستیم. ۲ هزار و ۸۰۰ ناظر آموزش دیده، مجرب و آشنا با قانون در شعبه‌های اخذ رأی حضور دارند. در همه ۷۹۰ شعبه اخذ رأی برای اینکه فرآیند انتخابات براساس قانون پیش برود همه عوامل بر روند انتخابات تا لحظه آخر نظارت دارند.

حماسه حضور ملت ایران در گام دوم انتخابات/ شور و شوق کم‌سابقه پای صندوق‌های رأی

گزارش خبرنگاران آنا از شهرستان‌های دشتستان، بوشهر، تنگستان، گناوه، دیلم، دشتی، کنگان، دیر، عسلویه و جم حاکی است فعالیت همه شعبه‌های رأی‌گیری در مرحله دوم انتخابات ریاست جمهوری آغاز شده است. انتقال صندوق‌های سیار اخذ رأی به نقاط دور دست و صعب‌العبور از جمله مناطق کوهستانی و دریایی استان بوشهر در دستور کار قرار گرفته و در این راستا بالگرد و شناور برای این مهم فراهم شده است.

مردم استان تهران پای صندوق‌های رأی حضور یافتند

مرحله دوم چهاردهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری در استان تهران از ساعت ۸ صبح امروز همزمان با سراسر کشور رسماً آغاز شد و مردم باحضور در پای صندوق‌های رأی، رأی خود را به کاندیدای مورد علاقه دادند.

حماسه حضور ملت ایران در گام دوم انتخابات/ شور و شوق کم‌سابقه پای صندوق‌های رأی + فیلم و عکس

در مرحله نخست این انتخابات، در استان تهران ۱۰ میلیون و ۱۹۹ هزار و ۷۴۳ نفر واجد شرایط رأی و ۳ میلیون و ۳۶۶ هزار و ۲۶۴ برگه رأی تعرفه مصرفی داشتیم، مشارکت ۳۳ درصد در استان تهران بود.

حماسه حضور ملت ایران در گام دوم انتخابات/ شور و شوق کم‌سابقه پای صندوق‌های رأی + فیلم و عکس

حماسه حضور ملت ایران در گام دوم انتخابات/ شور و شوق کم‌سابقه پای صندوق‌های رأی + فیلم و عکس

حماسه حضور ملت ایران در گام دوم انتخابات/ شور و شوق کم‌سابقه پای صندوق‌های رأی

در مرحله دوم انتخابات، ۶ هزار و ۶۹۴ شعبه اخذ رأی در ۱۶ شهرستان، ۴۷ شهر، ۳۵ بخش و ۵۰۲ روستا تعبیه شده و آماده خدمات‌رسانی است. در استان تهران بیش از ۱۵۰ هزار نفر به‌صورت مستقیم و غیرمستقیم انتخابات پایتخت را پشتیبانی می‌کنند.

مردم شهرستان پرند هم با حضور پای صندوق‌های رأی مشارکت پرشوری در مرحله دوم انتخابات ریاست‌جمهوری داشتند و با آرمان‌های امام و رهبری تجدیدمیثاق دوباره کردند.

پاسخ جلیلی به احساسات مردم ولایتمدار قرچک

سعید جلیلی نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری با حضور بین مردم ولایتمدار قرچک با آنان به‌گفت‌وگو پرداخت و به احساسات مردم قرچک پاسخ داد.

ایلامی‌ها در پی خلق حماسه‌ای دیگر‌

با توجه به اینکه انتخابات به عنوان یک حق در نظام جمهوری اسلامی برای مردم در نظر گرفته شده است و تصمیم گیری برای کشور بر عهده‌ی خود مردم است، پس باید قدردان این مهم بوده و برای آینده‌ی خود و کشورمان برای انتخاب یک فرد اصلح پای صندوق‌های رای برویم.

 مردم ولایتمدار و همیشه در صحنه استان ایلام امروز ۱۵ تیرماه با حضور گسترده‌ی خود در لحظات آغازین انتخابات همزمان با مردم سراسر کشور برای انتخاب رئیس جمهوری با پشتوانه‌ی رای بالا به صحنه آمده اند. امروز همه برای رقم زدن جمعه‌ای ماندگار به میدان می‌آیند تا بار دیگر مهر سکوتی بر لبان دشمنان این مرز و بوم داشته باشند.

مردم استان ایلام در دور اول انتخابات مشارکت ۴۷ درصدی داشتند و ۲۰۸ هزار و ۱۸۷ نفر. در انتخابات دور اول ریاست جمهوری (هشت تیرماه ۱۴۰۳) شرکت کردند. براساس شمارش آرای ماخوذه استان در دور اول مسعود پزشکیان ۱۱۹ هزار ۸۴۳ رای، سعید جلیلی ۴۴ هزار و ۷۰۶ رای، محمدباقر قالیباف ۳۰ هزار ۸۵۲ رای و مصطفی پورمحمدی ۱۷۰۴ رای را به خود اختصاص دادند.

حماسه حضور ملت ایران در گام دوم انتخابات/ شور و شوق کم‌سابقه پای صندوق‌های رأی + فیلم و عکس

تعداد شعب اخذ رای در دور دوم چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری تغییری نکرده و همانند هشتم تیرماه در ۶۳۳ شعبه اخذ رأی در سراسر استان ایلام برگزار می‌شد، که از این تعداد ۱۸۷ شعبه به صورت سیار و تعداد ۴۶۶ شعبه هم ثابت هستند.

حماسه‌ مردم یزد در دور دوم انتخابات

پس از برگزاری دور نخست انتخابات ریاست جمهوری در هشتم تیرماه ۱۴۰۳ و کشیده شدن این انتخابات به دور دوم، از لحظاتی قبل انتخابات در یزد همزمان با سراسر کشور آغاز شد.

در این دوره هم بسیاری از مردم یزد پیش از شروع انتخابات با حضور در صف اخذ رای منتظر شروع فرآیند رای گیری بودند تا در لحظات ابتدایی به وظیفه شرعی و ملی خود عمل کرده و در انتخابات حضور یابند.

در دور نخست انتخابات مردم یزد با مشارکت ۵۸.۱۸ درصدی خود به عنوان دومین استان با مشارکت بالا توانستند حماسه سازی کنند و در این دوره هم حضور مردم نمایانگر آن است که بار دیگر این استان با مشارکت بالای مردم روبرو خواهد بود.

۸۷۰ شعبه اخذ رای ثابت و سیار رای مردم را اخذ کرده و به این ترتیب تمامی مردم استان یزد در نقاط شهری و روستایی و حتی نقاط صعب العبور، بیمارستان‌ها، کارخانجات و دیگر نقاط در این انتخابات مشارکت داشته باشند.

آغاز دور دوم انتخابات ریاست جمهوری در خراسان‌شمالی

فرآیند دور دوم انتخابات چهاردهم دوره ریاست جمهوری اسلامی ایران از ساعت ۸ صبح همزمان با سراسر کشور در همه شهر‌ها و روستا‌های استان خراسان شمالی آغاز شد.

۱۵۸۰ نقطه در استان خراسان شمالی پذیرای رأی دهندگان چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اسلامی ایران هستند. ۹۲۷ صندوق اخذ رای در سطح استان برای اخذ آرا پیش بینی شده است.

از ساعات ابتدایی صبح امروز، از همه شهر‌ها و مناطق استان خراسان شمالی حاکی است حضور مردم در ساعات اولیه اخذ رای در همه حوزه‌ها چشمگیر و قابل توجه است.

مردم استان خراسان‌شمالی در دوره اول انتخابات ریاست جمهوری مشارکت ۴۴ درصدی را رقم زدند که در این میان بانوان استان با ۵۳ درصد پیشتاز بودند.

حضور رأی اولی‌ها در کنار بانوان و اقشار مختلف به ویژه اهل تسنن در مساجد مختلف مرکز استان خراسان شمالی و شهر‌هایی که اهل تسنن در آنها ساکن هستند چشمگیر و دیدنی است.

آذربایجانی‌ها در دومین مرحله انتخابات ریاست‌جمهوری گل کاشتند

ساعت ۸ صبح امروز _ جمعه ۱۵ تیر _ سه هزار و ۱۳۳ شعبه فعال انتخاباتی در آذربایجان‌شرقی با ۵۰ حوزه انتخابی آغاز به کار کرد. از میان دو هزار و ۴۲۹ شعبه ثابت و ۷۳۴ شعبه سیار در سطح استان آذربایجان‌شرقی، یک هزار و ۵۸۹ شعبه ثابت و ۳۵ شعبه سیار در حوزه شهری و ۸۸۰ شعبه ثابت و ۶۹۰ شعبه سیار در حوزه روستایی تعیین شده است.

براساس این گزارش، در ۵۰ حوزه انتخاباتی، مجموعه‌های فرمانداری و بخشداری‌ها، رؤسای هیئت‌های اجرایی شهرستان‌ها و بخش‌ها را تشکیل می‌دهند. گفتنی است، در دور اول انتخابات ریاست جمهوری در آذربایجان شرقی آقایان مسعود پزشکیان، یک میلیون و ۶۷ هزار و ۸۷ رأی؛ سعیدجلیلی، ۲۴۳ هزار و ۳۶۹ رأی؛ محمدباقر قالیباف، ۵۷ هزار و ۳۸۰ رأی و حجت‌الاسلام مصطفی پورمحمدی هفت هزار و ۳۳ رأی از آرای صحیح را از آن خود کردند. میزان مشارکت مردم شریف آذربایجان‌شرقی در پای صندوق‌های رأی در مرحله اول چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، ۴۴.۱۱ درصد بود.

آغاز فرآیند اخذ رأی در ۷۹۵ شعبه در چهارمحال و بختیاری

دقایقی پیش در ساعت ۸ صبح همزمان با سراسر کشور، فرایند اخذ رای در ۷۹۵ شعبه اخذ رای استان چهارمحال و بختیاری آغاز شد.

به گفته محسن حسین‌میرزایی، رئیس ستاد انتخابات استان چهارمحال و بختیاری، تمامی تمهیدات لازم برای یک انتخابات پرشور در استان صورت گرفته است. ۷۹۵ شعبه اخذ رای در این استان در سطح شهر‌ها و روستا‌ها مستقر شده‌اند که از این تعداد، ۳۷۱ شعبه شهری و ۴۲۴ شعبه روستایی و همچنین ۵۷۴ شعبه ثابت و ۲۲۱ شعبه سیار هستند.

مردم استان آذربایجان‌غربی پای صندوق‌های رأی حاضر شدند

مردم استان آذربایجان‌غربی که در دور نخست انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری حضور پرشوری پای صندوق‌های رأی داشتند، امروز هم پیش از آغاز رأی‌گیری در شعب اخذ رأی حاضر شدند تا رأی خود را در صندوق‌ها بیندازند.

مردم از پیش از ساعت ۸ صبح پای صندوق‌های رأی آمدند تا علاوه بر مشارکت حداکثری پای صندوق‌های رأی با آرمان‌های امام و انقلاب پیمان دوباره ببندند.

حضور رأی‌اولی‌ها در کنار بانوان و اقشار مختلف به‌خصوص اهل تسنن در مساجد مختلف مرکز استان آذربایجان‌غربی و شهر‌هایی که اهل تسنن در آنها ساکن هستند چشمگیر و دیدنی است.

از ساعات ابتدایی صبح امروز، از همه شهر‌ها و مناطق استان آذربایجان‌غربی حاکی است حضور مردم در ساعات اولیه اخذ رأی در همه حوزه‌ها چشمگیر و قابل توجه است.

حماسه دوم مردم سمنان در انتخابات ریاست‌جمهوری

مردم استان سمنان که در دور نخست انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری، مشارکت ۴۹.۱۱ درصدی را به ثبت رساندند، امروز از نیز پیش از آغاز رأی گیری در شعب اخذ رأی حاضر شده اند تا رأی خود را در صندوق‌ها بیندازند.

دبیر ستاد انتخابات استان سمنان با بیان اینکه انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری در ۶۹۱ شعبه اخذ رأی برگزار می‌شود ابراز امیدواری کرد تا مردم استان سمنان حضوری گسترده در انتخابات امروز داشته باشند. به گفته حسین شجاعی، رنگ درب صندوق‌های آرا در انتخابات امروز قرمز است و مانند انتخابات هفته گذشته آبی‌رنگ نیست. وی از انجام همه تهمیدات لازم برای انتخابات امروز خبر داده است.

غوغای مازندرانی‌ها پای صندوق‌های رأی

تمهیدات لازم برای برگزاری انتخابات در استان انجام شده و عوامل اجرایی، نظارتی و انتظامی برای برگزاری دوره دوم انتخابات آماده هستند. متولد ۱۵ تیر ۱۳۸۵ و پیش از این تاریخ می‌توانند در انتخابات شرکت کنند؛ در مرحله نخست انتخابات افراد متولد هشتم تیر ۱۳۸۵ به قبل امکان رای دادن داشتند و برای مرحله دوم افرادی که متولد ۹ تا ۱۵ تیر ۱۳۸۵ هستند و ۱۸ سال آنها تمام شده است می‌توانند رای دهند.

تعداد صندوق‌ها و شعب اخذ رای استان برای انتخابات روز ۱۵ تیر ۳ هزار و ۲۲۸ صندوق است که این تعداد شامل ۲ هزار و ۵۴۲ شعبه ثابت و ۶۸۶ صندوق سیار است و در هشتم تیر ماه نیز با همین تعداد صندوق آرای مردم جمع‌آوری شد. 

صندوق‌های اخذ رای از ساعت ۶ صبح جمعه از فرمانداری‌ها به شعب اخذ رای انتقال داده شده و از ساعت هشت صبح نیز فرآیند رای‌گیری خواهیم داشت و هر گونه تغییر در افزایش تعداد ساعات اخذ رای از طریق وزارت کشور اعلام می‌شود. جمعیت واجد شرایط مازندران برای شرکت در مرحله دوم چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ۲ میلیون و ۴۸۸ هزار و ۸۷۸ نفر است.

امروز سربازان و کادر نیروهای مسلح در دانشگاه نیروی دریایی امام خمینی(ره) شهرستان نوشهر حضور یافته و رأی خود را به صندوق انداختند.

مشارکت حداکثری مردم هرمزگان دشمن را انگشت به دهان کرد

مردم ولایتمدار هرمزگان همواره در صف اول عمل به فرمایشات مقام معظم رهبری بوده اند و امروز در مرحله دوم انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری نیز در عمل به فریضه حضور، مشارکت حداکثری خود را به رخ دشمنان خواهند کشید.

حماسه حضور ملت ایران در گام دوم انتخابات/ شور و شوق کم‌سابقه پای صندوق‌های رأی + فیلم و عکس

 تمامی ۱۴۴۹ شعبه در خدمت مردم خواهند بود تا با امنیت خاطر و در کمترین زمان ممکن رأی ارزشمند خود را به صندوق‌ها بیندازند. در این مرحله از انتخابات ۵۴۶ نفر بعنوان هیأت اجرایی شهرستان و بخش همچنین بیش از ۲۰ هزار نفر به‌عنوان اعضای شعب در سمت‌های نماینده فرماندار، ناظر و منشی در قالب ستاد، امر مهم ثبت و امانتداری آراء مردم را برعهده دارند و تعرفه‌های جدید نیز به میزان لازم دراختیار شعب قرار گرفته است.

حماسه حضور ملت ایران در گام دوم انتخابات/ شور و شوق کم‌سابقه پای صندوق‌های رأی + فیلم و عکس

براساس اعلام ستاد انتخابات کشور؛ از ساعت ۸ صبح رأی‌گیری آغاز و تا ساعت ۱۸ نیز ادامه خواهد داشت و ساعات اولیه بهترین فرصت برای مشارکت مردم است چراکه موکول شدن حضور به ساعات عصرگاهی موجب ازدحام و کمی معطلی خواهد بود.

حماسه حضور مردم دارالعباس اردبیل

از ساعت هشت صبح امروز انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری در دیار شور و شعور حسینی و پایتخت حسینیت آغاز شد تا یک میلیون اردبیلی واجد شرایط در ۱۲ شهرستان، ۳۱ بخش و یک‌هزار و ۷۰۰ روستا پای صندوق‌های رأی حاضر شده تا آرای خود را برای انتخاب نهمین رئیس جمهور به صندوق‌ها بریزند.

انتخابات در حالی در دیار سبلان آغاز شد که از ساعاتی قبل از شروع رأی‌گیری، مردم این دیار مؤمن و متعهد در مساجد، مدارس و سایر شعب اخذ رأی به صف شدند تا رأی خود را در اولین ساعات صبح به صندوق‌ها ریخته و مشارکت حداکثری و انتخاب اصلح را به عنوان یک حرکت تاریخی به نمایش بگذارند.

در اردبیل با تدبیر و تلاش مسئولان یک هزار و ۳۷۵ شعبه اخذ رأی تدارک دیده شده تا زنان و مردان غیور و غیرتمند دیار سبلان با بصیرت و آگاهی برگه‌های آرا را دریافت کرده و بعد از احراز هویت، اسم کاندیدای مورد نظر را نوشته و در صندوق‌ها بریزند.

مردم پایتخت شور و شوق حسینی پای صندوق‌های رأی

از ساعت ۸ صبح امروز رأی‌گیری دومین دور چهاردمین انتخابات ریاست جمهوری در ۷۷۲ شعبه ثابت و سیار در ۱۴۳۸ نقطه استان زنجان آغاز شد.

این در حالی است که تا ساعت ۸ صبح دیروز طرفداران دو کاندیدا آخرین تلاش‌های خود را برای تبلیغ کاندیدای خود به کار گرفته بودند. لازم به ذکر است از یک ساعت قبل از شروع رأی‌گیری صندوق‌های شعب اخذ رأی با حضور هیئت‌های نظارت و نیروی انتظامی در داخل شعب با تشریفات قانونی و امضای صورت‌جلسه پلمب شد.

درصد مشارکت مردم استان زنجان در دور نخست چهاردمین انتخابات ریاست جمهوری ۴۶ درصد و آرای مردم زنجان هم به ترتیب به مسعود پزشکیان با ۱۹۵۱۶۵ رأی، سعید جلیلی با ۱۳۲۴۰۹ رأی، محمد باقر قالیباف با ۴۸۴۷۹ رأی و نهایتاً مصطفی پورمحمدی با ۳۱۵۱ رأی بود.

طبق اطلاعیه ستاد انتخابات، شهروندان زنجانی با در دست داشتن کارت ملی و شناسنامه می‌توانند به شعب اخذ رأی مراجعه کنند. کسانی هم که فاقد مدرک شناسایی هستند می‌توانند به ادارات ثبت احوال در سراسر استان مراجعه کنند.

مردم استان خراسان‌جنوبی حماسه‌ای دیگر آفریدند

برای برگزاری دور دوم انتخابات ریاست جمهوری ۷۷۲ شعبه اخذ رأی در استان خراسان جنوبی که ۴۰۴ شعبه آن ثابت و ۳۶۸ شعبه سیار هستند تعیین شده که از تعداد کل آنها ۳۵۲ شعبه شهری و ۴۳۰ شعبه روستایی است و ۱۵ هزار و ۵۰۰ نفر عوامل برگزار کننده هستند.

مدرک هویتی لازم برای رأی دادن در دور دوم انتخابات نیز اصل شناسنامه به همراه کد ملی و یا کارت ملی هوشمند است، افزود: اگر فردی شناسنامه قدیمی داشته باشد می‌تواند به ادارات ثبت احوال مراجعه کرده و اقدام به تعویض شناسنامه خود در حداقل زمان کند.

در دور اول انتخابات ریاست جمهوری بیشترین آرای استان مربوط به سعید جلیلی فرزند محمد حسن با ۲۲۵ هزار ۸۲۵ رأی و بعد از آن مسعود پزشکیان فرزند حسین با ۱۰۲ هزار و ۳۵۴ رأی بوده است.۲۹ هیأت اجرایی در سطح استان شامل ۱۱ هیأت در مراکز شهرستان‌ها و ۱۸ هیأت در بخش‌های مستقل، فعالیت دارد. مردم خراسان جنوبی با مشارکت ۶۴.۱۵ درصدی در مرحله اول انتخابات ریاست جمهوری، افتخار دیگری را برای خود ثبت کردند.

لرستانی‌ها کار نیمه‌تمام را تمام کردند

لرستان با گذشت حدود ۴۰ روز از شهادت آیت‌الله رئیسی بار دیگر آماده برگزاری چهاردهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری شد. فرآیند اخذ رأی دور دوم انتخابات ریاست‌جمهوری از ساعات ابتدایی صبح امروز ۱۴ تیرماه در شهر‌های لرستان آغاز شد و مردم پیش از آغاز رسمی فرایند رأی‌گیری انتخابات در شعبه‌های اخذ رأی حاضر شده‌اند تا رئیس‌جمهور منتخب را انتخاب کنند.

ستاد‌های انتخاباتی دو نامزد انتخابات در لرستان تلاش کردند تا با برگزاری نشست‌ها، جلسه با دانشجویان و تریبون‌های آزاد نظر مردم را برای مشارکت در انتخابات هشتم تیر جلب کنند. شعب ثابت، روستایی و سیار برای برگزاری دور دوم انتخابات مشخص و تعرفه‌های اخذ رأی به شهر‌های لرستان ارسال شده‌است. حدود یک‌میلیون و ۵۰۰ هزار نفر در دور نخست چهاردهمین انتخابات ریاست‌جمهوری واجد شرایط رأی‌دادن بودند.

مسعود پزشکیان با ۲۳۴ هزار و ۷۲۱ رأی و سعید جلیلی با ۱۹۱ هزار و ۵۱۰ رأی به‌ترتیب بیشترین آرای اخذشده را در دور نخست انتخابات ریاست‌جمهوری در لرستان کسب کردند. محمدباقر قالیباف با ۱۰۰ هزار و ۹۶۷ رأی و حجت‌الاسلام مصطفی پورمحمدی با ۴ هزار و ۳۹۵ رأی نیز به‌عنوان نفرات سوم و چهار دور نخست انتخابات ریاست‌جمهوری در لرستان مشخص شدند.

یک‌هزار و ۶۳۸ شعبه اخذ رأی در لرستان پیش‌بینی شده‌است که یک‌هزار و ۲۰ شعبه از این مجموع ثابت و مابقی سیار، ۸۳۲ شعبه شهری و ۸۰۶ شعبه نیز روستایی است. بیشترین شعب اخذ رأی لرستان با ۳۵۷ مورد متعلق به خرم‌آباد و کمترین با ۴۰ شعبه مربوط به معمولان است و ۳۶ هیئت اجرایی نیز برای برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری تشکیل شده‌ است.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته