دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری

کشف ۱ میلیارد تومان لوازم خانگی قاچاق در باربری

کشف ۱ میلیارد تومان لوازم خانگی قاچاق در باربری
رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ از کشف بیش از ۲۸۰ دستگاه لوازم خانگی قاچاق خبرداد و گفت: کارشناسان ارزش کالا‌ها کشف شده را بیش از ۱ میلیارد تومان برآورد نموده‌اند.
کد خبر : 920514

به گزارش گروه فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری آنا، سرهنگ کارآگاه مهدی افشاری رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ با اشاره به کشف جدید لوازم خانگی قاچاق در پایتخت توضیح داد: با انجام اقدامات فنی و پلیسی مامورین این پلیس موفق به کشف کالای قاچاق در باربری در محدوده بازار شدند. در پی اقدامات اطلاعاتی مشخص گردید مقادیری کالای خارجی درحال ارسال در باربری در بازار تهران است که کالای خارجی را توسط باربری به مشتری ارسال می‌نمایند.

وی افزود: مامورین این پلیس محل موصوف را بازرسی که مشخص گردید محل باربری در خیابان صابونچی بوده که کالا‌ها در سامانه انبار‌ها نیز ثبت نگردیده و مشاهده می‌نمایند مقادیری کالا‌های خارجی از نوع جاظرفی رومیزی، سرخ کن، اسپرسوساز، اسنک ساز، چای ساز، جارو برقی شارژی خارجی در محل دپو که طی استعلامات گمرکی مشخص گردید اسناد گمرکی مطابقتی با کالا‌های مکشوفه نداشته است و فاقد هرگونه اسناد و مدارگ گمرکی است.

این مقام انتظامی اضافه کرد: کالا‌ها شامل: جاظرفی رومیزی به تعداد ۱۲۰ بسته، سرخ کن ۱۸ دستگاه، اسپرسوساز تعداد ۳۵ دستگاه، اسنک ساز تعداد ۵۷ دستگاه، چای ساز تعداد ۵۲ دستگاه و جارو برقی شارژی به تعداد ۲ دستگاه محصولات کشور چین بوده که پرونده قضایی مربوطه تشکیل و به همراه متهم به مرجع قضائی معرفی گردید.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ بابیان اینکه کارشناسان ارزش ریالی اموال کشف شده را بیش از ۱ میلیارد تومان اعلام کرده اند، اضافه کرد: ورود کالای قاچاق و ارز به کشور باعث ورشکستگی کارخانجات و بیکار شدن کارگران ایرانی می‌گردد. از شهروندان درخواست کرد درصورت مشاهده هرگونه قاچاق و یا احتکارکالا با این پلیس به شماره‌های ۰۲۱۶۶۷۴۷۳۴۳ ویا ۰۹۹۹۹۸۷۱۳۹۲ تماس بگیرند.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته