دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
حجت‌الاسلام منتظری عنوان کرد؛

ابلاغ نظرات کارشناسی دیوان عالی به حوزه‌های قضایی

ابلاغ نظرات کارشناسی دیوان عالی به حوزه‌های قضایی
رئیس دیوان عالی کشور، از ابلاغ نظرات کارشناسی کارگروه‌های تخصصی دیوان عالی کشور به حوزه‌های قضایی خبر داد.
کد خبر : 920211

به گزارش گروه فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری آنا، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدجعفر منتظری رئیس دیوان عالی کشور در جلسه هیئت عمومی که روز سه شنبه ۱۲ تیرماه با حضور قضات عالی رتبه دیوان عالی کشور برگزار شد، با تبریک بیست و چهارم ذی الحجه روز مباهله با قرائت آیه شریفه: فَمَنْ حَآجَّکَ فِیهِ مِن بَعْدِ مَا جَاءکَ مِنَ الْعِلْمِ فَقُلْ تَعَالَوْاْ نَدْعُ أَبْنَاءنَا وَأَبْنَاءکُمْ وَنِسَاءنَا وَنِسَاءکُمْ وَأَنفُسَنَا وأَنفُسَکُمْ ثُمَّ نَبْتَهِلْ فَنَجْعَل لَّعْنَةَ اللّهِ عَلَی الْکَاذِبِینَ؛ هر گاه بعد از علم و دانش که درباره مسیح به تو رسیده، کسانی با تو به بحث و ستیز برخیزند، به آنها بگو: بیایید ما فرزندان خود را دعوت می‌کنیم شما هم فرزندان خود را، ما زنان خویش را فرا می‌خوانیم شما هم، زنان خویش را، ما از نفوس خویش دعوت می‌کنیم، شما هم از نفوس خود، آنگاه مباهله می‌کنیم و لعنت خدا را بر دروغ گویان قرار می‌دهیم.

وی افزود: این آیه شریفه یکی از مواردی است که حقانیت اهل بیت پیامبر (ص) را در برابر دیده همگان عیان کرد. مردم مدینه به چشم خود دیدند که پیامبر اکرم عزیزترین افراد خانواده خود را جهت مباهله و نفرین مسیحیان نجران که به دروغ خود را برحق می‌دانستند به میدان آورده است. فاطمه زهرا سیده زنان عالم و حسنین علیهماالسلام سید جوانان اهل بهشت و حضرت علی‌ابن‌ابیطالب سیدالاوصیاء که در این آیه به عنوان جان و نفس پیامبر اکرم (ص) معرفی شده است با آن حضرت همراه شدند و این افتخار بزرگی برای ما شیعیان است که پیرو چنین اهل بیتی می‌باشیم.

رئیس دیوان عالی کشور اظهار کرد: در ۴۵ سال عمر نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران فتنه‌های گوناگون را با تدابیر حکیمانه امام راحل عظیم الشان و رهبری معظم انقلاب پشت سر گذاشتیم و بحمدالله رو به جلو هستیم و حقیقتاً افق روشن است و باید امیدوار بود و این امید را در بین آحاد جامعه و به ویژه جوانان زنده نگه‌داشت.

حجت‌الاسلام والمسلمین منتظری بیان کرد: در چهاردهمین انتخابات ریاست جمهوری نیز مردم بزرگوار ما در لبیک به ندای رهبر معظم انقلاب پای صندوق‌های رأی آمدند و رأی خود را به نظام مقدس جمهوری اسلامی دادند و انشاالله در دور دوم هم حضور پر شور و دشمن شکن خواهند داشت.

وی با اشاره به ۱۲ تیرماه سالروز حمله ددمنشانه ناو جنگی آمریکا به هواپیمای مسافربری جمهوری اسلامی افزود: خوی استکبار وحشی‌گری و قتل و عام است و ما جنایت‌های آمریکا را هیچگاه فراموش نخواهیم کرد.

رئیس دیوان عالی کشور در ادامه افزود: آمار پرونده‌های خانواده رو به افزایش و این موضوع زیبنده کشور اسلامی ما نیست در دیوان عالی کشور با تشکیل کارگروه‌های تخصصی به ویژه کارگروه خانواده که با حضور قضات پیشکسوت و با سابقه حوزه خانواده تشکیل می‌گردد راهکار‌های متعددی مورد بررسی قرار گرفته و نظرات خوبی داده شده که انشا الله تصمیمات اتخاذی را طی بخشنامه‌هایی به حوزه‌های ذی‌ربط اعلام خواهیم کرد.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته