دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری

مدیرروستا: تیم ملی درس‌ خوبی برای جام ملت‌ها گرفت/ برکناری خطیبی در این مقطع جای تعجب دارد

مدیرروستا: تیم ملی درس‌ خوبی برای جام ملت‌ها گرفت  برکناری خطیبی در این مقطع جای تعجب دارد
بازیکن پیشین تیم ملی گفت: تیم ملی از تساوی با ازبکستان درس‌هایی گرفت که در جام ملت‌های آسیا به دردش می‌خورد.
کد خبر : 880465

علی اصغر مدیرروستا در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری علم و فناوری آنا، درباره تساوی تیم ملی فوتبال ایران در خانه ازبکستان از هفته دوم مرحله مقدماتی انتخابی جام جهانی ۲۰۲۶ اظهار کرد: نیمه اول را مقتدرانه بردیم و توانستیم از نقاط ضعف حریف استفاده کنیم. در نیمه دوم، حریف بین دو نیمه آنالیز دقیق کادر فنی خود را دریافت کرده بود، بازی را هجومی آغاز کرد و یکی از گل‌های خورده را جبران کرد. تعویض‌هایی که ما انجام دادیم عجولانه بود و در دقایق پایانی، گل دوم هم وارد دروازه‌مان شد تا بازی را با تساوی عوض کنیم.

وی ادامه داد: این بازی درس‌های خوبی برای تیم ملی ایران به همراه داشت. درس‌هایی که در جام ملت‌های آسیا به دردمان می‌خورد. کادرفنی باید از تجربیات این دیدار نهایت استفاده را ببرد. به خاطر آنکه وقتی از حریف پیش هستیم و رو به جلو بازی می‌کنیم، در بازگشت‌ها دچار مشکل می‌شویم. در فضا‌هایی که توپ را از دست می‌دهیم برای پوشش دادن ضدحمله حریف دچار ایراد‌هایی هستیم و خط دفاعی ما خیلی خوب پوشش نمی‌دهند. آنها مهاجمان حریف را گم می‌کنند و تعویض‌هایی که می‌کنیم باید در راستای بهتر شدن تیم باشد، اما این اتفاق در بازی با ازبکستان رخ نداد. تجربه خوبی از بازی با ازبکستان نصیب تیم ملی کشورمان شد و باید روی نقاط ضعف خود کار کنیم تا در جام ملت‌ها، این ایراد‌ها به تیم ملی لطمه نزند.  

رفته رفته هم جوانگرایی نکردیم

بازیکن پیشین تیم ملی در مورد مصدومیت بازیکنان ملی‌پوش و بالا بودن میانگین سنی تیم امیر قلعه‌نویی تصریح کرد: مصدومیت محمد محبی را کنار بگذاریم، چون حاضر به ماندن در زمین بود و کادر فنی نخواست روی او ریسک کند. علیرضا جهانبخش و سامان قدوس هم تحت فشار زیاد مصدوم شدند. شرایط سنی یکی از فاکتور‌های موفقیت یک تیم است. صددرصد میانگین سنی بالای تیم یک چالش است. تلفیقی از تجربه و جوانی نیاز هر تیمی است. در مقطع کوتاه نمی‌شود ریسک کرد و دست به جوانگرایی کلی زد، ولی ما رفته رفته هم این کار را انجام ندادیم. در بازی با هنگ‌کنگ، می‌شد به جوان‌ها فرصت بیشتری داد، اما در آخرین لحظات جوان‌ها وارد زمین شدند. به نظرم بعد از جام ملت‌های آسیا، فارغ از هر نتیجه‌ای که به دست می‌آید، دیگر نباید بهانه‌ای برای جوانگرایی در تیم ملی داشته باشیم.  

برکناری خطیبی جای تعجب دارد

سرمربی پیشین پیکان در خصوص برکناری غیرمنتظره رسول خطیبی از سرمربیگری پیکان در حالی که اخیراً قرارداد او دو ساله تمدید شده بود، عنوان کرد: واقعیت اینکه در جریان این امر نیستم. آنجایی که قرارداد تمدید شد برای تثبیت کار سرمربی بود تا بازیکنان و دیگر کسانی که عملکرد پیکان را تعقیب می‌کردند متوجه شوند خطیبی قرارداد بلندمدتی دارد و می‌ماند. حالا در فاصله چند روز تا بازی پیکان در هفته یازدهم لیگ برتر، جای تعجب دارد با خطیبی قطع همکاری شده است. باید زودتر این اتفاق رخ می‌داد یا اینکه بعد از بازی با آلومینیوم اراک این اتفاق می‌افتاد که فرصت در اختیار سرمربی جدید باشد. شاید مسائل دیگری دخیل باشد و نیاز است تا علت را در جای دیگری جست‌وجو کرد.

انتهای پیام/

ارسال نظر