دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری

بازدید رایزن آموزشی سفارت ترکیه از دانشگاه آزاد علوم پزشکی تبریز + عکس

بازدید رایزن آموزشی سفارت ترکیه از دانشگاه آزاد علوم پزشکی تبریز + عکس
رایزن آموزشی، فرهنگی سفارت جمهوری ترکیه از دانشکده‌ها و امکانات دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم پزشکی تبریز و بیمارستان امام سجاد (ع) بازدید کرد.
کد خبر : 880335

به گزارش خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری آنا، اموت باشار، رایزن آموزشی، فرهنگی سفارت جمهوری ترکیه با حضور در دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم پزشکی تبریز و بیمارستان امام سجاد (ع) با حسین استادی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم پزشکی و یونس قوام لاله معاون اجرایی بیمارستان امام سجاد (ع) درباره وضعیت دانشجویان ترکیه‌ای شاغل به تحصیل در این دانشگاه گفت‌‎وگو کرد.

دیپلماسی علمی موجب افزایش همکاری ایران و ترکیه می‌شود

حسین استادی در حاشیه این بازدید با اشاره به امکانات و زیرساخت‌های آماده شده برای دانشجویان خارجی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم پزشکی تبریز و استاندارد‌های کیفی و کمی بالای علمی آن را اظهار کرد: دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم پزشکی تبریز و زیرمجموعه‌های آن یکی از مهم‌ترین سرمایه‌های ملی و معنوی در شمال غرب کشور بوده که با داشتن استادان مجرب و امکانات مطلوب ازجمله بیمارستان فعال، کلینیک دندانپزشکی، دانشکده پزشکی و آزمایشگاه‌های غنی ازلحاظ کیفیت در سطح ملی و بین‌المللی بسیار خوش‌نام و شناخته شده است.

بازدید رایزن آموزشی، فرهنگی سفارت ترکیه از دانشگاه آزاد علوم پزشکی تبریز

وی با بیان اینکه دوستی و مودت بین دو کشور ایران و ترکیه سابقه دیرینه‌ای دارد، افزود: دیپلماسی علمی می‌تواند بر دامنه این دوستی‌ها و همکاری‌ها بیفزاید.

اموت باشار، رایزن آموزشی، فرهنگی سفارت جمهوری ترکیه نیز با اذعان به جایگاه ممتاز دانشگاه آزاد استان آذربایجان شرقی به‌ویژه دانشگاه آزاد علوم پزشکی استان، آمادگی رایزنی آموزشی، فرهنگی کشور ترکیه را برای گسترش فعالیت‌های علمی و فرهنگی را اعلام کرد.

بازدید رایزن آموزشی، فرهنگی سفارت ترکیه از دانشگاه آزاد علوم پزشکی تبریز

به گزارش آنا، اموت باشار و هیئت همراه ضمن بازدید از دانشکده‌ها و امکانات آن به گفت‌وگو با دانشجویان ترکیه‌ای پرداخت و سپس از بخش‌های مختلف بیمارستان امام سجاد(ع) بازدید کرد.

انتهای پیام/

ارسال نظر