دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
30 آبان 1402 - 09:11
فوق تخصص زیبایی در گفت‌‌وگو با آنا تشریح کرد؛

کرم‌پودر و هزار و یک دردسر آن

کرم‌پودر و هزار و یک دردسر آن
فوق تخصص زیبایی و پلاستیک گفت: کرم‌های آرایشی به شدت پوست را تحت تأثیر قرار می‌دهند، جوش زدن، پیر و چروک و لکه‌دار شدن پوست از جمله عوارضی است که استفاده از این کرم‌ها به دنبال دارد.
کد خبر : 880280

نجات حسینی فوق تخصص زیبایی و پلاستیک در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری آنا اظهار کرد: استفاده از کرم‌پودر‌ها می‌تواند صدمات جبران ناپذیری را ایجاد کند. متأسفانه استفاده از کرم پودر‌ها بین خانم‌های جوان بسیار عادی است؛ اما آن‌ها کمتر به این موضوع توجه دارند که جوش‌های زیر پوستی که روی پوستشان ایجاد می‌شود نتیجه استفاده از همین کرم پودر‌هاست که اکثر آن‌ها غیراستاندارد هم هستند.

وی با اشاره به اینکه این اتفاق در پوست‌های چرب بیشتر رخ می‌دهد، ادامه داد: افرادی که از این کرم پودر‌ها استفاده می‌کنند منافذ پوستشان را با این کرم‌ها می‌بندند و این مواد شیمیایی وارد منافذ پوست شده و باعث جوش زدن صورت می‌شود.

این فوق تخصص زیبایی و پلاستیک با اشاره به اینکه کرم‌های مناسبی هم در بازار وجود دارد که می‌تواند کمتر این مشکلات را برای پوست ایجاد کند، تاکید کرد: کرم پودر‌های آنتی آکنه در حال حاضر در بازار وجود دارند که فاقد چربی هستند و پوست راحت‌تر می‌تواند آن‌ها را تحمل کند.  

حسینی  با تأکید بر اینکه استفاده از کرم پودر‌ها می‌تواند به پیرشدن پوست منجر شود خاطر نشان کرد: باید به این نکته اشاره کرد که هر چه این کرم‌ها ماندگاری بیشتری داشته باشد ضرر‌های بیشتری به پوست وارد می‌کند، زیرا سنگین‌تر می‌شود این مواد سنگین منافذ پوست را اشغال کرده و مانع تنفس طبیعی پوست می‌شود و این کمبود رسیدن اکسیژن به پوست می‌تواند سبب از بین رفتن کلاژن در پوست شود. نتیجه آن هم از دادن زیبایی پوست شادابی‌اش می‌شود و پوست نمی‌تواند خود را بازسازی کند. این مشکل سبب چروک و پیر شدن پوست می‌شود. به همین دلیل توصیه می‌شود از کرم پودر‌های با ماندگاری زیاد مگر در شرایط اضطراراستفاده نکنید.

این فوق تخصص زیبایی صریح کرد: معضل دیگری که کرم پودر‌ها ایجاد می‌کنند ایجاد لکه‌های پوستی است. نکته اینجا است که بسیاری در استفاده از کرم پودر‌ها دقت نمی‌کنند و قبل از استفاده از آن ضد آفتاب نمی‌زنند این در حالی که کرم پودر‌ها فاکتور محافظت در برابر نور آفتاب بالایی ندارند و در  حالی که خود ضد آفتاب‌ها این قابلیت را دارند. به همین دلیل این را به خاطر داشته باشید که قبل از استفاده از کرم پودر حتماً ضد آفتاب استفاده کنید.

انتهای پیام/

ارسال نظر