دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری

توسعه پایدار و اشتغالزایی با ایجاد شرکت‌های دانش‌بنیان

توسعه پایدار و اشتغالزایی با ایجاد شرکت‌های دانش‌بنیان
رئیس دانشگاه آزاد میاندوآب گفت: می‌توان با استفاده بهینه از ظرفیت‌های دانشگاه با ایجاد شرکت‌های دانش‌بنیان به توسعه پایدار و اشتغالزایی در منطقه دست یافت.
کد خبر : 880056

به گزارش خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری آنا، پیام خدایی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد میاندوآب در دیدار با معاون استاندار و فرماندار میاندوآب اظهار کرد: دانشگاه آزاد اسلامی با دارابودن استادان مجرب، بدنه علمی و تخصصی بسیار قوی در همه رشته‌ها، شهرستان را در همه مباحث تحقیقاتی و علمی یاری رسانده و در این راستا با استفاده بهینه از ظرفیت‌های دانشگاه می‌توان با ایجاد شرکت‌های دانش‌بنیان به توسعه پایدار و اشتغالزایی در منطقه دست یافت.

وی افزود: دانشگاه آزاد اسلامی در راستای توسعه شهرستان از همه ظرفیت‌ها و توانمندی‌های خود به نحو احسن استفاده خواهد کرد و این امر مستلزم همکاری متقابل و همه جانبه ادارات است که فرمانداری می‌تواند با استفاده از جایگاه رفیع خود دانشگاه را در این زمینه یاری رساند.

خدایی با ارائه گزارشی از اهداف و برنامه‌های آتی دانشگاه آزاد اسلامی واحد میاندوآب در حوزه‌های مختلف و با اشاره به نقش و جایگاه علمی این واحد دانشگاهی در استان و کشور با توجه به ظرفیت و توانمندی‌های بالای واحد میاندوآب، درباره فعالیت‌های اقتصادی و درآمدزایی این دانشگاه با فرماندار بحث و تبادل‌نظر کرد.

دانشگاه باید با ارائه مقالات علمی و پژوهشی پرچمدار همایش‌ها باشد

فرماندار میاندوآب نیز از دانشگاه به‌عنوان یکی از ظرفیت‌های مهم کشور در توسعه و پیشرفت کشور در همه زمینه‌ها یاد کرد و گفت: دانشگاه باید با ارائه مقالات علمی و پژوهشی پرچمدار شایسته همایش‌ها و کنفرانس‌های علمی و ادبی در عرصه داخلی و بین‌المللی باشد.

محمدرضا رضایی اضافه کرد: دانشگاه آزاد اسلامی با بیشترین جمعیت دانشجویی بین مراکز علمی بار عظیم علمی کشور را بر دوش داشته و در این راستا در ارتقای سطح علمی و فرهنگی جامعه و اجتماع نقشی سازنده و اساسی دارد.

وی بیان کرد: با توجه به ظرفیت‌ها و توانمندی‌های عظیم علمی موجود در دانشگاه آزاد اسلامی واحد میاندوآب، تعامل و همکاری ادارات شهرستان میاندوآب با این واحد دانشگاهی در هم‌افزایی علمی و فرهنگی، حل معضلات ترافیک شهری و برگزاری کارگاه‌های آموزش ضمن خدمت و تربیت نیروی انسانی متخصص و کاردان در پیشرفت و توسعه جامعه شهری و روستایی بسیار مؤثر و کارساز خواهد بود.

فرماندار میاندوآب خواهان ارتباط مستمر نخبگان دانشگاهی با فرمانداری در راستای رفع مشکلات شهرستان شد و از دانشگاه به‌عنوان موتور محرک علمی جامعه برای توسعه فعالیت‌های علمی، صنعتی و کشاورزی یاد کرد.

انتهای پیام/

ارسال نظر