دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
28 آبان 1402 - 19:39

چرا به طراحی سایت نیاز داریم؟

چرا به طراحی سایت نیاز داریم؟
طراحی وبسایت بخش مهمی از حضور در دنیای آنلاین است. در زندگی مدرن امروزی که اکثر افراد برای خرید کالا، پیدا کردن خدمات خاص و یا دریافت اطلاعات مختلف به اینترنت رجوع می‌کنند، لزوم راه اندازی یک وبسایت بر هیچ کسب و کاری پوشیده نیست.
کد خبر : 880041

به گزارش گروه اقتصاد خبرگزاری علم و فناوری آنا، طراحی وبسایت بخش مهمی از حضور در دنیای آنلاین است. در زندگی مدرن امروزی که اکثر افراد برای خرید کالا، پیدا کردن خدمات خاص و یا دریافت اطلاعات مختلف به اینترنت رجوع می‌کنند، لزوم راه اندازی یک وبسایت بر هیچ کسب و کاری پوشیده نیست.

در ادامه این مطلب می‌خواهیم دلایل مهمی را بررسی کنیم که چرا به طراحی سایت نیاز داریم. البته برای دریافت خدمات طراحی سایت می‌توانید با آرنا ویژن در ارتباط باشید.

اهمیت طراحی وبسایت: چرا به طراحی سایت نیاز داریم؟

وقتی گفته می‌شود طراحی سایت می‌تواند باعث رشد کسب و کار شما شود، اغراق نیست. طراحی مجدد سایت و یا ایجاد یک وبسایت جدید با چالش‌های زیادی همراه است و با توجه به انتخاب‌های موجود باید بدانید که روی کدام حوزه‌ها باید تمرکز بیشتری داشته باشید.

با این حال، به طور کلی طراحی وب خوب هم مخاطبان و هم موتورهای جستجو را راضی نگه می‌دارد و در عین حال اطمینان دارید که تمام اطلاعات کسب و کار شما به شیوه‌ای منسجم و جذاب به تصویر کشیده شده است. به همین دلیل است که برای طراحی وبسایت باید از یک تیم حرفه‌ای کمک بگیرید.

اهمیت طراحی سایت: 1. تاثیر مثبت اولیه روی مخاطبان

هنگامی که مخاطبان یا مشتریان بالقوه از یک وبسایت بازدید می‌کنند، اولین تصویر را از آن کسب و کار خواهند داشت. آنها در عرض چند ثانیه در مورد آن کسب و کار قضاوت می‌کنند؛ بنابراین مهم است که در چند ثانیه اول تاثیر مثبتی روی مخاطبان خود داشته باشید.

اگر وبسایت شما قدیمی یا جذاب نباشد، مخاطبان بلافاصله تصوری منفی خواهند داشت و از بررسی بیشتر آنها صرفنظر می‌کنند و برای دیدن یک وبسایت رقیب از صفحه شما خارج می‌شوند.

طراحی وبسایت مهم است زیرا بر نحوه درک مخاطب از برند شما تاثیر می‌گذارد. این تاثیر می‌تواند آنها را وادار کند در صفحه شما بمانند و در مورد آن اطلاعات بیشتری کسب کنند و یا صفحه را ترک کنند. طراحی وب خوب به حفظ مخاطبان کمک می‌کنند.

چرا به طراحی سایت نیاز داریم؟

اهمیت طراحی وب سایت: 2. کمک به استراتژی سئو

بسیاری از عناصر و شیوه‌های طراحی وب بر روش انتشار محتوا روی وبسایت تاثیر می‌گذارد که متعاقبا بر رتبه‌گیری سایت در موتورهای جستجو نیز موثر است. به همین دلیل است که بهترین شرکت‌های طراحی وبسایت، خدمات سئو را نیز با خدمات طراحی سایت خود ارائه می‌دهند. این نکته‌ی بسیار مهمی است. اگر اصول سئوی سایت به اندازه‌ی کافی خوب نباشد، در یک نبرد سخت برای دیده شدن قرار خواهید گرفت.

برخی از عناصر طراحی وبسایت می‌توانند مستقیما بر روی سئو تاثیر بگذارند. بنابراین می‌توان گفت کدنویسی سایت باید سئو دوستانه یا سئو فرندلی باشد.

اهمیت طراحی سایت: 3. جذب مخاطبان بیشتر

همانطور که گفتیم طراحی سایت می‌تواند تاثیر اولیه خاصی بر مخاطبان بگذارد. اگر برای طراحی وبسایت خود تلاش خاصی نکنید، مخاطبان متوجه می‌شوند که برای کمک به آنها تلاش خاصی نمی‌کنید. وبسایت شما مانند یک نماینده‌ی خدمات مشتری است و اگر روشن، مدرن و جذاب باشد، مخاظبان از آن استقبال بیشتری خواهند کرد.

از سوی دیگر یک سایت قدیمی و غیرجذاب باعث می‌شود کسب و کار شما سرد و قدیمی به نظر برسد. مخاطبان معمولا دوست ندارند کسب و کاری را بررسی کنند که به اندازه کافی برای آنها ارزش قائل نیست و بروزرسانی نمی‌شود.

طراحی سایت خود را به عنوان یک چهره‌ی دیجیتالی برای کسب و کار خود در نظر بگیرید. ظاهر زیبا و مدرن یک وبسایت مثل یک چهره‌ی دوستانه است که به بازدیدکنندگان خوشامد می‌گوید.

اهمیت طراحی سایت: 4. جلب اعتماد مخاطبان

مردم به وبسایت‌هایی که طراحی ضعیفی دارند، اعتماد نمی‌کنند. اگر طراحی وبسایت ضعیف باشد یا اطلاعات قدیمی به نظر برسد، کمتر کسی به وبسایت اعتماد خواهد کرد. زیرا طراحی وب قدیمی باعث می‌شود سایت مبهم و غیرقابل اعتماد به نظر برسد. یک وبسایت حرفه‌ای نشان‌دهنده اعتماد مخاطبان است. آنها به کسب و کار شما اعتماد خواهند کرد و در بررسی بیشتر آن احساس راحتی می‌کنند.

ایجاد اعتماد در بین مخاطبان بسیار مهم است تا در سایت شما بمانند. وقتی بازدیدکنندگان زمان بیشتری در وبسایت شما بمانند، فرصت‌های بیشتری برای کسب و کار خود ایجاد می‌کنید.

اهمیت طراحی وبسایت: 5. همسویی با رقبا

اگر به دنبال اهمیت طراحی سایت برای کسب و کار خود هستید، باید عقب نماندن از رقبا را در نظر داشته باشید. رقبایی که در حوزه‌ی کاری مشابه دارای وبسایت هستند، می‌توانند در مدت کوتاهی مشتریان شما را نیز از آن خود کنند. بنابراین لازم است همسو با رقیبان خود، به فکر طراحی سایت باشید.

وبسایت شما باید از رقبا متمایز باشد و طراحی وبسایت خود، باعث می‌شود عملکرد بهتری داشته باشید. طراحی سایت فرصتی است تا کسب و کار خود را از رقبا متمایز کنید. یک وبسایت با طراحی خوب فرصتی برای کسب و کار شما است تا ویژگی‌های منحصربفرد خود را به نمایش بگذارید و به مخاطبان خود نشان دهید که چرا باید از خدمات شما استفاده کنند.

اهمیت طراحی وب سایت: 6. ایجاد ثبات و سازگاری

وقتی می‌خواهید سرنخ‌هایی برای مخاطبان ایجاد کنید، باید برند خود را بسازید. مخاطبان باید با برند شما آشنا شوند تا بتوانند شما را به عنوان یک کسب و کار برای خرید یا دریافت خدمات انتخاب کنند. طراحی سایت باعث ایجاد ثبات در صفحه می‌شود.

شما باید فونت، استایل و طرح‌بندی‌های یکسانی در هر صفحه وبسایت خود داشته باشید. اگر هر صفحه طراحی متمایزی داشته باشد، سایت شما غیرحرفه‌ای به نظر خواهد رسید. بعلاوه اینکه این کار شناخت برند را چالش‌برانگیز می‌کند زیرا مخاطبان نمی‌دانند چه رنگ‌هایی را با برند شما مرتبط کنند.

اگر وبسایت شما دارای ثبات نباشد، مردم از وبسایتی حرفه‌ای‌تر بازدید خواهند کرد. با ایجاد یکپارچگی، سرنخ‌ها را طولانی‌تر در صفحه خود نگه دارید و مخاطبان را بیشتر با کسب و کار خود آشنا کنید.

انتهای پیام/

ارسال نظر