دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
رئیس مرکز ورزش و تربیت‌بدنی دانشگاه آزاد عنوان کرد؛

حضور فعال دانشگاه آزاد اسلامی در ۲۰ رشته ورزشی

حضور فعال دانشگاه آزاد اسلامی در ۲۰ رشته ورزشی
امیرعباس لشگری گفت: دانشگاه آزاد اسلامی تنها مؤسسه آموزش عالی است که باشگاه فرهنگی ورزشی داشته و در ۲۰ رشته در بخش بانوان و آقایان فعالیت دارد.
کد خبر : 879955

به گزارش خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری آنا، امیرعباس لشگری، رئیس مرکز ورزش و تربیت‌بدنی دانشگاه آزاد اسلامی در  نشست شورای ورزشیمنطقه دو دانشگاه آزاد اسلامی که در دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز برگزار شد، اظهار کرد: سال گذشته بالغ‌بر ۴ هزار ورزشکار در مسابقات قهرمانی شرکت کردند و دانشگاه آزاد اسلامی تنها مؤسسه آموزش عالی است که باشگاه فرهنگی ورزشی داشته و در ۲۰ رشته در بخش بانوان و آقایان فعالیت دارد.

وی با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری درباره ورزش عنوان کرد: ورزش همگانی جزء ورزش‌های پایه است و باید از سوی مسئولان مورد توجه قرار گیرد. دانشگاه آزاد اسلامی تنها مؤسسه آموزش عالی بوده که لیگ همگانی برگزار می‌کند و بیش از ۲۰۰ هزار دانشجو در این لیگ همگانی شرکت داشتند. این دانشگاه از سال ۱۴۰۰ در ورزش همگانی پیشران مؤسسه آموزش عالی بوده و در بحث قهرمانی هم در بخش مدارس سما، دانشجویان، کارکنان و استادان تقویم ورزشی دارد.

رئیس مرکز ورزش و تربیت‌بدنی دانشگاه آزاد اسلامی بیان کرد: در شرایط کنونی جامعه دانشگاهی کشور دچار کم‌تحرکی و عدم فعالیت بدنی مستمر شده؛ بنابراین این دانشگاه برای افزایش فعالیت جسمانی لیگ همگانی ایجاد کرده که تاکنون هیچ دانشگاهی این مهم را انجام نداده و با توجه به شرایط ایجاد شده دانش‌آموزان و معلمان مدارس سما، استادان، کارکنان و دانشجویان می‌توانند در لیگ همگانی شرکت کنند.

لشگری درباره دوره استعدادیابی گروه ورزش دانشگاه آزاد اسلامی توضیح داد: این دوره از طرح پایه تا ستاره دانش‌آموزان مدارس سما و دانشجویان مستعد که در مسابقات قهرمانی کشور دارای مقام می‌شوند؛ انجام و منتخبان به باشگاه حرفه‌ای معرفی می‌شوند.

سیاست‌های رئیس مرکز ورزش و تربیت‌بدنی دانشگاه آزاد اسلامی

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان شرقی و واحد تبریز نیز گفت: با وجود همه محدودیت‌ها و مشکلات، تیم دوچرخه‌سواری این واحد دانشگاهی برای دانشگاه، شهر و استان افتخار آفرید.

آرش رنجبران اضافه کرد: یکی از سیاست‌های رئیس مرکز ورزش و تربیت‌بدنی، توزیع رشته‌های ورزشی بین استان‌های مختلف برای ایجاد انگیزه، امید و نیز بستری برای مشارکت جدی استان‌ها در ورزش قهرمانی کشور است. دومین سیاست توجه به ورزش همگانی و در دوره مدیریت دکتر طهرانچی مسائل مختلفی با محور اندیشه‌ای تمدن ساز برای کشور در حال پیشروی بوده که نقش ورزش در آن مشخص شده است.

به گزارش آنا، در پایان نشست آیین تجلیل از دوچرخه‌سواران قهرمان ملی و بین‌المللی تیم دوچرخه‌سواری شهید مدافع حرم صادق عدالت اکبری دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز، با حضور امیرعباس لشگری رئیس مرکز ورزش و تربیت‌بدنی دانشگاه آزاد اسلامی و رؤسای واحد‌های دانشگاهی استان‌های آذربایجان شرقی و غربی و اردبیل برگزار شد.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته