دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
24 آبان 1402 - 14:41
سرپرست اداره کل مدارس سمای لارستان اعلام کرد؛

آمادگی سمای لارستان برای راه‌اندازی مدرسه ابتدایی و هنرستان پسرانه

آمادگی سمای لارستان برای راه‌اندازی مدرسه ابتدایی و هنرستان پسرانه
حجت‌الاسلام عبدالله عباسی گفت: سمای لارستان برای نقش‌آفرینی بیشتر در آموزش و تربیت جوانان با راه‌اندازی مدرسه ابتدای و هنرستان پسرانه آمادگی دارد.
کد خبر : 879286

به گزارش خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری آنا، حجت‌الاسلام عبدالله عباسی سرپرست اداره کل مدارس سمای لارستان در دیدار با مسئولان اداره آموزش و پرورش این شهرستان با اشاره به امکانات سخت‌افزاری مناسب، وجود آزمایشگاه‌ها و کارگاه‌های تخصصی در دانشگاه آزاد اسلامی لارستان اظهار کرد: بدون تردید با وجود چنین امکاناتی که در این مجموعه علمی متمرکز است با صدور مجوز برای راه‌اندازی مدرسه ابتدای و هنرستان پسرانه به سما لارستان می‌توان سهم بیشتری در آموزش و تربیت جوانان در شهرستان لارستان داشت.

وی عنوان کرد: مجموعه آموزشی سمای لارستان با بهره‌مندی از معلمان مبرز و متعهد، دانش‌آموزان و فرهیختگانی را تربیت می‌کند که علاوه بر دانش و توانمندی علمی؛ متعهد به نظام و آرمان‌های انقلاب و امام هستند.

سرپرست اداره کل مدارس سما لارستان ادامه داد: کسب عناوین و افتخارات متعدد در مسابقات علمی، ورزشی و قرانی توسط دانش‌آموزان سما در سطح استانی و کشوری این مجموعه را به‌عنوان یکی از مدارس قابل قبول در اذهان مردم لارستان تبدیل کرده و همین امر باعث جذب حداکثری دانش آموزان در مقاطع پیش‌دبستانی و دبستانی دخترانه در این مدارس شده است.

عباسی با ارائه آماری از تعداد دانش‌آموزان در مقاطع پیش‌دبستانی و دبستانی سما، بیان کرد: از بدو تأسیس این مجموعه علمی، جذب نونهالان و دانش‌آموزان رشد چشمگیری داشته که نشان از توانمندی کادر آموزشی و معلمان باتجربه مدارس سما لارستان است.

وی با اشاره به افتخارات کسب‌شده مدارس ابتدایی سما لارستان مطرح کرد: راهیابی ۱۳ نفر از دانش‌آموزان به مسابقات قران (طرح قدس) در مرحله کشوری، ۹ نفر به مسابقات علمی استانی، ۱۲ نفر به لیگ علمی پایا استانی، هفت نفر به منتخبین دانایی و توانایی مرحله استانی و چهار نفر به مسابقات درس‌هایی از قران مرحله کشوری، گوشه‌ای از موفقیت‌های علمی و عقیدتی دانش‌آموزان است.

این مقام مسئول به موفقیت‌های ورزشی دانش آموزان سما نیز اشاره کرد و توضیح داد: در رشته‌های ورزشی ژیمناستیک ۱۲ نفر مقام‌های اول و دوم شهرستان، بدمینتون سه نفر، آمادگی جسمانی پنج نفر، ۱۳ نفر مقام اول هندبال و دو نفر مقام اول رشته ورزشی تکواندو را در سال گذشته از آن خود کردند که نشان‌دهنده توجه و اهتمام کادر آموزشی مدارس سما به شکوفایی و رشد همه‌جانبه دانش‌آموزان است.

عبدالحمید اخوان رئیس اداره آموزش و پرورش لارستان نیز گفت: تلاش‌های خوب کادر آموزشی و معلمان سما بسیار ارزشمند است و پیشنهاد راه‌اندازی مقطع ابتدایی و هنرستان پسرانه کار بسیار خوبی است که امیدوارم با گذراندن مراحل اداری امکان تأسیس آن فراهم شود. درباره هنرستان پسرانه نیز باید در کارگروه‌های تخصصی امکان‌سنجی شود تا رشته‌های مورد نیاز شهرستان مطابق با امکانات موجود در دانشگاه آزاد اسلامی لارستان بررسی و مورد تأیید و تصویب قرار گیرد.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته