دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری

قول شهردار ارومیه در اجرای پروژه‌ها و پایان‌نامه‌های معماری دانشگاه آزاد

قول شهردار ارومیه در اجرای پروژه‌ها و پایان‌نامه‌های معماری دانشگاه آزاد
شهردار ارومیه عنوان کرد که در توافق با دانشگاه آزاد از پروژه‌ها و پایان‌نامه‌های مرتبط با حوزه معماری استقبال کرده و آماده عملیاتی کردن آن‌ها هستیم.
کد خبر : 877951

به گزارش خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری آنا از ارومیه، حسین مهدی‌زاده شهردار ارومیه در نخستین همایش ملی نقش معماری و شهرسازی بر گردشگری شهر‌های مرزی که در دانشگاه آزاد اسلامی ارومیه برگزار شد، گفت: بر اساس تفاهم‌نامه منعقد شده بین شهرداری ارومیه و دانشگاه آزاد اسلامی استان، شهرداری در حوزه معماری از پروژه‌ها و پایان‌نامه‌های مرتبط استقبال کرده و آماده عملیاتی کردن آن‌هاست.

این مسئول در ادامه اظهار کرد: چنگیزخان مغول پس از حمله به ایران، مغلوب تمدن و فرهنگ ایران شد و حکومت او نیز پُلی برای توسعه و پیشرفت فرهنگ و تمدن ایران در میان سایر ملل شد.

شهردار ارومیه اضافه کرد: ایران در دو مقطع تاریخی در برابر اسکندر مقدونی و چنگیزخان مغول شکست خورده است و در حالی که تسخیر شده بود، غنای فرهنگی و هنری‌اش آنچنان بالا بود که تمدن کشور‌های متخاصم را در خود ذوب کرده و سبک پارتی هلنیسم را به وجود آورد و بعد‌ها سبک‌های جدیدی از معماری ایرانی_اسلامی نیز حاصل شد.

وی با بیان اینکه معماری نشان دهنده تمدن و فرهنگ کشور‌هاست، ادامه داد: صنعت گردشگری در یک کلام، یک ظرفیت مهم اقتصادی، اجتماعی، زیست محیط و حتی سیاسی و ایدئولوژیک است که می‌تواند پلی بین سایر حوزه‌ها باشد.

شهردار ارومیه تصریح کرد: امروزه سه رکن توسعه جوامع بر مبنای اقتصادی، اجتماعی و محیط زیستی تعریف می‌شود که صنعت گردشگری می‌تواند در این سه حوزه تبلور پیدا کرده و موجب هم‌افزایی بین این حوزه‌ها شود.

مهدی‌زاده با اشاره به اینکه صنعت گردشگری بعد از نفت و خودروسازی یکی از درآمدسازترین حوزه‌های اقتصادی است، افزود: توجه به گردشگری ضروری بوده و از طرفی نیز این صنعت، موجب شناساندن تمدن و فرهنگ ایران به سایر کشورها می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: ایران جزء پنج کشور برتر دنیا در حوزه برخورداری از آثار یونسکو و ۱۰ کشور دارای ظرفیت در حوزه جذب گردشگر است و آذربایجان غربی نیز از نظر داشتن جاذبه‌های تاریخی و گردشگری و داشتن ۶ پایانه فعال مرزی از جمله استان‌های دارای ظرفیت بالا در حوزه گردشگری است.

شهردار ارومیه با قدردانی از دانشگاه آزاد اسلامی ارومیه در برگزاری این همایش ملی بیان کرد: انتخاب نام همایش اقدامی هوشمندانه بود؛ چراکه در این همایش‌ها طرح‌های مختلف احصا شده و می‌تواند در راستای توسعه و رونق گردشگری مورد توجه قرار گیرد.

انتهای پیام/

ارسال نظر