دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
15 آبان 1402 - 16:02
تفاهم‌نامه همکاری دانشگاه آزاد و دامپزشکی اصفهان امضا شد؛

توسعه فناوری‌های نو و ایجاد شغل برای تکنسین‌های دامپزشکی

توسعه فناوری‌های نو و ایجاد شغل برای تکنسین‌های دامپزشکی
تفاهم‌نامه همکاری دانشگاه آزاد اسلامی واحد شاهین‌شهر و اداره کل دامپزشکی استان اصفهان در راستای توسعه فناوری‌های نو و ایجاد شغل برای تکنسین‌های دامپزشکی به امضا رسید.
کد خبر : 877372

به گزارش خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری آنا،  تفاهم‌نامه همکاری دانشگاه آزاد اسلامی واحد شاهین‌شهر و اداره کل دامپزشکی استان اصفهان در راستای توسعه فناوری‌های نو و ایجاد شغل برای تکنسین‌های دامپزشکی در نشستی با حضور مسئولان این دو سازمان به امضا رسید.

حمیدرضاخدایی، سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد شاهین‌شهر در این نشست اظهار کرد: کشور به شدت نیازمند تکنسین دامپزشک است که مهارت‌های لازم را به‌صورت کانالیزه و مورد نیاز در صنعت دام، طیور، آبزیان و زنبورعسل آموزش آموخته باشد.

وی افزود: از آنجایی‌که رشته کاردانی دامپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی واحد شاهین‌شهر، رشته‌ای منحصربه‌فرد است و در هیچ یک از مراکز آموزش عالی استان، این رشته دایر نیست، بر اساس سند تحول و تعالی دانشگاه و در راستای اجرایی سازی بسته کاری کیفیت آموزش، عقد این تفاهم‌نامه، جهش چشم‌گیری در امر آموزش مهارت محور و از آن مهم‌تر با رفع نیاز استان و کشور را فراهم خواهد کرد.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد شاهین‌شهر ادامه داد: اکنون توسط اداره کل دامپزشکی مشکلات اصلی که به دست تکنسین‌های دامپزشک قابل حل است، شناسایی و احصا شده و بر این اساس می‌توان برحسب علاقه‌مندی دانشجویان، آنان را در فناوری‌های واکسیناسیون، پیشگیری و مبارزه با بیماری‌ها، بهداشت دام و طیور، تلقیح مصنوعی، انتقال رویان و... از ابتدای دوره تحصیلی به کار گرفت.

سیدرضا موسوی، مدیرکل اداره دامپزشکی استان اصفهان نیز با اشاره به کمبود شدید تکنسین در مراکز دامپروری و طیور، درصد اشتغال‌زایی این رشته را خوب ارزیابی کرد و با توجه به نارسایی‌ها موجود، خواستار آموزش هدفمند دانشجویان در راستای حل معضلات واقعی صنعت دام و طیور و آبزیان شد و پیشنهاد همکاری و تربیت دانشجویان بر اساس نیازمندی‌ها را داد.

به گزارش آنا، این تفاهم‌نامه در حوزه‌های آموزشی، پژوهشی، فناوری، فرهنگی، ارتباطات و همکاری‌های اداری- ستادی جامعیت دارد و تأثیر شگرفی در حیطه آموزشی و اشتغال‌زایی رشته مهارتی کاردانی دامپزشکی و مهندسی حرفه‌ای علوم دامی دانشگاه آزاد اسلامی واحد شاهین‌شهر دارد.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته