دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
15 آبان 1402 - 19:15

هاشمی: قهرمانان را برای مسکن و زمین به وزارت راه و شهرسازی معرفی کنیم

هاشمی: قهرمانان را برای مسکن و زمین به وزارت راه و شهرسازی معرفی کنیم
وزیر ورزش و جوانان گفت: شغل ورزشکاران یکی از موضوعاتی است که همیشه مورد سؤال جامعه ورزش است.
کد خبر : 877317

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری علم و فناوری آنا،کیومرث هاشمی وزیر ورزش و جوانان در حاشیه این مراسم با حضور در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ابتدا باید خدا قوت بگوییم به زاکانی شهردار محترم تهران و همکاران عزیز آنها که این مراسم تجلیل را به این زیبایی برگزار کردند و خانواده ورزش قهرمانی را خوشحال کردند و مطمئناً برگزاری اینگونه مراسم‌ها می‌تواند به تقویت ورزش قهرمانی کمک کند.
ان‌شاءالله همین مسیر را وی قول داده چنین مراسمی را برای ورزشکاران پاراآسیایی برگزار کند. امیدوارم از نزدیک شاهد این مراسم باشیم.

وی در ادامه گفت: شغل ورزشکاران یکی از موضوعاتی است که همیشه مورد سؤال جامعه ورزش است. طبق قانون ما وظیفه داریم که شرایط شغلی قهرمانان‌مان را در رشته‌های مختلف با توجه به نوع مدالی که می‌آ‌ورند مشخص است. اما یکی دو ایراد اساسی در این زمینه وجود دارد.

هاشمی در ادامه عنوان کرد: یکی دو ایراد اساسی در این زمینه وجود دارد که دستگاه‌ها را موکول کردند که اینکه این شغل‌ها باید بلاتصدی باشد که معمولاً دستگاه‌ها شغل‌های بلاتصدی‌ را مخصوصاً آن دستگاه‌هایی که علاقه‌مند هستند ورزشکاران در آن دستگاه‌ها مشغول کار شوند کم است. لذا در حال حاضر دنبال این هستیم که همین امروز به دنبال نامه به دکتر مخبر اعلام کردیم که در کمیسیون مربوطه در نهایت در هیأت وزیران ببریم و اصلاح را انجام دهیم که این دغدغه عزیزان برطرف شود. در کنار این دغدغه خود عزیزان جانباز و توان‌یاب‌مان علاوه بر اینکه فرزندان‌شان درخواست دارند که جذب شوند ما به دنبال این هستیم که خودشان هم بتوانند با اصلاح آیین‌نامه مربوطه این شرایط را فراهم کنیم که شغل این عزیزان و قهرمانان‌مان که در بخش المپیکی و چه در بخش پاراالمپیکی مرتفع شود.

وی افزود: خوشبختانه جمهوری اسلامی ایران علاوه بر اینکه شرایط شغلی فراهم می‌کند مراسم‌های زیادی را برگزار می‌کند. در استان‌ها، استانداران برگزار می‌کنند و همین مراسمی که شهردار تهران محبت کردند و زحمت کشیدند برگزار کردند بسیار خوب بوده؛ بله این تجلیل‌ها کافی نیست اما ما در کنار این مراسم‌ها تفاهمی هم را با وزارت راه و شهرسازی کردیم که این قهرمانان را معرفی کنیم برای مسکن و زمین مورد نیاز آنها در استان‌های کشور که ان‌شاءالله این شرایط هم فراهم شود تا آن حداقل نیازها برآورده شود.

وزیر ورزش و جوانان خاطرنشان کرد: اصل موضوع مدال‌آوری موضوع کوتاه‌مدت نیست، یک موضوعی بلندمدت است که باید استعدادیابی لازم در درون محلات شهردار اشاره کرد که در شهرها شروع کرده‌اند و در درون مدارس استعدادها شناسایی شوند، پرورش داده شوند و در کنار این مسائل آنها حفظ شوند و به جامعه ورزش قهرمانی ما معرفی شوند. ورزشکاری که بخواهد در عرصه بین‌الملل حضور موفقی داشته باشد پروسه موفقی را نیاز دارد که خوشبختانه هم فدراسیون‌های هم و هیأت‌های ورزشی ما هم شهرداری‌های ما مخصوصاً شهرداری کلانشهر تهران و خود آموزش و پرورش در بحث برنامه ما در مجلس اعلام کردیم که یکی از موضوعات محوری ما در بحث استعدادیابی بحث آموزش و پرورش است. این مسائل دست به دست هم بدهند مطمئناً با استعدادهای سرشاری که در سطح کشور وجود دارد ما می‌توانیم امیدوارم باشیم به مدال‌های بیشتر و رنگارنگی که در عرصه‌های بین‌المللی کسب می‌شود و این دختران و پسران ما بروند در عرصه بین‌المللی بدرخشند و پرچم جمهوری اسلامی ایران به نمایش دربیاید و سرود ملی کشورمان نواخته شود.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته