دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
15 آبان 1402 - 08:14

عیسی حاجی‌اف هماهنگ کننده تیم لیگ برتری برای حضور کشتی‌گیران روس در لیگ برتر ایران!

عیسی حاجی‌اف هماهنگ کننده تیم لیگ برتری برای حضور کشتی‌گیران روس در لیگ برتر ایران!
عضو کادرفنی تیم ملی کشتی آزاد در مسابقات جهانی 2023 این روزها در حال هماهنگی عقد قرارداد و حضور کشتی‌گیران هموطنش در لیگ برتر آزاد ایران است.
کد خبر : 877217

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری علم و فناوری آنا، در حالیکه طی سال‌های اخیر مازیار رضایی پسر ارشد اسدالله رضایی دبیر اسبق فدراسیون و رئیس پیشین سازمان لیگ کشتی مسئول امور کشتی‌گیران روس در ایران بوده و هماهنگی‌های لازم را برای ورود تیم‌ها از این کشور به مسابقات ایران و عقد قرارداد تیم‌های لیگ برتری با کشتی‌گیران روس را انجام می‌داد، امسال ظاهرا این کار و سمت بین دو نفر تقسیم شده است: یکی همین مازیار رضایی و دیگری هم عیسی حاجی‌اف روس.

عیسی که چند ماه پیش از مسابقات جهانی بلگراد به دعوت علیرضا دبیر و پژمان درستکار به ایران آمد و به گفته آنها قرار بود در امور فنی تیم از جمله سروگردن‌گیری، به تیم ملی کمک کند و البته این امر هم با واکنش بسیاری از اهالی کشتی مواجه شد که آیا در کشورمان قحط‌الرجال است که کشتی‌گیر درجه چندم روس در تیم ملی به کار گرفته شده است، حالا از سوی تیم هوتن مسئولیت هماهنگی برای ورود کشتی‌گیران روس را برعهده گرفته است.

تیمی که محسن کاوه مسئولیتش را برعهده دارد. محسن کاوه حالا دیگر مدیر تیم‌های ملی نیست که به لحاظ جایگاهش همراهی با تیم‌های لیگ برتری برای او یک نقطه منفی باشد، او اکنون سرمربی تیم ملی جوانان بوده و قرار است تحت عنوان ناظر فنی رئیس فدراسیون در تیم ملی بزرگسالان حضور داشته باشد. یعنی به نوعی او هم در کنار پژمان درستکار و حتی خود علیرضا دبیر، در امور فنی و تمرینات تیم ملی نظارت خواهد داشت.

حاجی‌اف در چند اردوی پیش از بلگراد حضور داشت و در ادامه نیز در صربستان کنار تیم ملی بود. دبیر و درستکار بارها تاکید کردند که او رفاقتی آمده و هیچ قراردادی با فدراسیون ایران نبسته است، اینکه استفاده رفاقتی از کشتی‌گیر روس که بزرگترین افتخارش شکست بووایسا سایتی‌اف و رسیدن به دوبنده میان وزن تیم ملی روسیه در مسابقات جهانی 2002 تهران بود و در فینال این رقابت‌ها نیز مغلوب مهدی حاجی‌زاده شد، تا چه حد برای کشتی ایران مثمرثمر بود، چیزی است که کادرفنی و فدراسیون بهتر در موردش می‌توانند صحبت کنند، اما او حالا از سوی تیم هوتن مسئولیت دارد که زمینه حضور کشتی‌گیران روسِ مد نظر این باشگاه را در لیگ برتر فراهم کند.

برای آنکه تداخلی بین کار عیسی حاجی‌اف و مازیار رضایی که قبلا تمام چنین اموری را انجام می‌داد، ایجاد نشود، ظاهرا مسئولیت هماهنگی با سه کشتی‌گیر روسی که قرار است در لیگ برتر ایران کشتی بگیرند، به مربی سابق تیم ملی آزاد و مسئولیت هماهنگی 4 کشتی‌گیر روس دیگر تا اینجای کار به رضایی واگذار شده است.

البته امسال هم استفاده از کشتی‌گیران روس متفاوت از سالهای گذشته است چراکه تغییراتی در مورد صدور ویزای آنها اتفاق افتاده و اینطور که عنوان شده خود باشگاه‌ها باید مسئله را مدیریت کنند و فدراسیون در این رابطه مسئولیتی را به گردن نگرفته است.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته