دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
14 آبان 1402 - 20:11

رئیسی: ارتقای سرمایه اجتماعی و مشارکت مردم در انتخابات از مهم‌ترین مسئولیت‌های دولت است

رئیسی: ارتقای سرمایه اجتماعی و مشارکت مردم در انتخابات از مهم‌ترین مسئولیت‌های دولت است
رئیس‌جمهور با اشاره به رهنمودهای مقام معظم رهبری درباره ضرورت مشارکت پرشور مردم در انتخابات، گفت: ارتقای سرمایه اجتماعی و افزایش امید، اعتماد و مشارکت مردم در انتخابات از مهم‌ترین مسئولیت‌های دولت است و همه دستگاه‌های دولتی مکلف‌اند برای تحقق این هدف برنامه‌ریزی دقیق و مؤثری انجام دهند.
کد خبر : 877204

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری علم و فناوری آنا، حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی بعدازظهر امروز یکشنبه در جلسه هیئت دولت، تداوم جنایات رژیم صهیونیستی در قتل‌عام 10 هزار انسان بی‌دفاع و بی‌گناه در غزه و به‌خصوص کشتار 4 هزار کودک را مایه نگرانی عمومی دانست و با اشاره به اظهار تنفر بی‌سابقه افکار عمومی جهان از این جنایات اظهار داشت: با اینکه اراده رژیم غاصب صهیونیستی و آمریکا و تعدادی از کشورهای اروپایی حامی این رژیم بر نسل‌کشی فلسطینیان و کشتار کودکان بی‌دفاع و بی‌گناه فلسطینی قرار گرفته، اما تردید نداریم که خون این کودکان مظلوم گریبان صهیونیست‌ها را می‌گیرد و پیروزی فلسطین در این نبرد قطعی است.

رئیس‌جمهور در ادامه به رهنمودهای مقام معظم رهبری درباره ضرورت مشارکت پرشور مردم در انتخابات پیش‌رو اشاره کرد و گفت: ارتقای سرمایه اجتماعی و افزایش امید، اعتماد و مشارکت مردم در انتخابات از مهم‌ترین مسئولیت‌های دولت است و همه دستگاه‌های دولتی مکلف‌اند برای تحقق این هدف برنامه‌ریزی دقیق و مؤثری انجام دهند.

رئیسی با اشاره به مشکل چندین ساله کشور در ناترازی‌ در عرصه انرژی، مدیریت مصرف در کنار مدیریت تولید را از مهم‌ترین راهکارهای حل این مشکل دانست و اظهار کرد: در این زمینه علاوه بر اینکه دستگاه‌ها و حتی خود مدیران دستگاه‌های دولتی باید شخصاً پیشگام و الگو باشند، باید با همکاری دستگاه‌های تبلیغی به‌خصوص صداوسیما برای اصلاح الگوها و روش‌های مصرف نیز برنامه‌سازی و فرهنگ‌سازی شود.

رئیسی در ادامه با اشاره به استقبال گرم و پرشور مردم کردستان از دولت مردمی در سفر به این استان، از مهمان‌نوازی و زمان‌شناسی مردم کردستان قدردانی و از مسئولان دستگاه‌های دولتی خواست نامه‌ها و درخواست‌های مردمی مربوط به این سفر را با دقت و جدیت رسیدگی کنند.

رئیس‌جمهور در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به تأکیدات خود درباره ضرورت استفاده از نیروهای شایسته و باکفایت فارغ از جنسیت گفت: استفاده از ظرفیت زنان باکفایت، باصلاحیت و توانمند در دستگاه‌ها از رئوس تأکیدات دولت مردمی است و شایستگی‌های مدیریتی بانوان باید به‌دقت موردتوجه قرار گیرد.

رئیسی در ادامه به برخی گزارش‌ها درباره تلفات حوادث جاده‌ای اشاره و وزیر راه و شهرسازی را به‌عنوان رئیس کمیسیون ایمنی راه‌ها به تشکیل جلسات مستمر این کمیسیون و طراحی و ارائه راهکارهای مؤثر برای کنترل و کاهش تصادفات و تلفات حوادث جاده‌ای موظف کرد.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته