دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
شهردار منطقه یک در گفت‌وگو با آنا تشریح کرد؛

ساماندهی دستفروشان تجریش، در پایانه تاکسی‌های درکه و روز بازارها

ساماندهی دستفروشان تجریش، در پایانه تاکسی‌های درکه و روز بازارها
شهردار منطقه یک تهران گفت: دستفروشان محدوده تجریش در پایانه تاکسی‌های درکه و جماران و همچنین در برخی روز بازارهایی که در غرب و شرق منطقه یک برپا می‌شوند، ساماندهی شده‌اند.
کد خبر : 877068

سیدمهدی صباغ شهردار منطقه یک تهران، در گفت‌وگو با خبرنگار گروه فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری آنا، اظهار کرد: دومین مرحله طرح جمع آوری و ساماندهی دستفروشان تجریش در ابتدای محرم سال جاری شروع شد و برای اولین بار بود که توانستیم دستفروش‌ها را جمع کنیم.

وی تصریح کرد: یکی از ویژگی‌های خاص طرح جمع آوری دستفروشان در این مرحله ساماندهی آن‌ها بعد از جمع آوری در پایانه تاکسی‌های درکه و جماران است که بعد از ساعت ۵ _ ۶ به بعد خلوت می‌شود و کارایی لازم را ندارد و در حال حاضر کاربرد دیگری برای ساماندهی دستفروشان پیدا کرده است.

شهردار منطقه یک تهران همچنین خاطرنشان کرد: پایانه تاکسی‌های درکه و جماران غرفه بندی شده و نزدیک به ۱۰۰ تا ۱۵۰ غرفه در این پایانه ایجاد شده و دستفروش‌هایی که قبلا در تجریش بساط می‌کردند در اینجا ساماندهی شده‌اند.

واگذاری غرفه‌ها به دستفروشان رایگان است

صباغ در ادامه یادآور شد: در جهت تسهیل در امر ساماندهی دستفروشان و کمک کردن به آن‌ها غرفه‌های ایجاد شده به طور رایگان در اختیار دستفروش ها قرار می‌گیرد و هیچ هزینه‌ای از آن‌ها دریافت نمی‌شود.

وی با اشاره به این نکته که قرار نیست همه دستفروشان تجریش در یک نقطه ساماندهی شوند، تاکید کرد: استقرار دستفروشان در یک پایانه و غرفه دادن به آن‌ها در یک نقطه جوابگوی کار نیست و برخی هم با هماهنگی‌ شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهرداری، در روز بازارهایی که در شرق و غرب منطقه وجود دارد، ساماندهی می‌شوند و از این ظرفیت برای کار استفاده می‌کنیم.

شهردار منطقه یک اضافه کرد: دستفروشانی که در مجموعه‌های فوق ساماندهی شدند، صرفا دستفروش های خیابان شهرداری بودند و برنامه ریزی‌های لازم برای ساماندهی سایر دستفروش‌ها هم انجام شده و در دست اجرا است.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته