دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
پس از گذشت 12 سال ؛

مجموعه ورزشی ریحانه تحویل شهروندان منطقه یک شد

مجموعه ورزشی ریحانه تحویل شهروندان منطقه یک شد
مجموعه ورزشی ریحانه با هدف ارتقای سرانه‌های ورزشی در محله زعفرانیه پس از مدت‌ها بلاتکلیفی، با اولویت مدیریت شهری منطقه یک تکمیل و همزمان با هفتاد و هشتمین شنبه‌های امید و افتخار آماده استفاده شهروندان شد.
کد خبر : 874263

به گزارش خبرنگار فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری آنا، با توجه به کمبود سرانه ورزشی در محله زعفرانیه و نبود مجموعه مناسب جهت ارتقای فرهنگ ورزشی بین جوانان و نوجوانان از همه قشرهای اجتماعی، به درخواست شهروندان محلی تکمیل مجموعه ریحانه پس از 12 سال در دستور کار مدیریت شهری منطقه یک قرار گرفت و اکنون آماده بهره برداری شهروندان است.

مجموعه ورزشی ریحانه آماده استفاده شهروندان شد

بر اساس این گزارش، این مجموعه در زمینی به مساحت یک هزار و 200 متر مربع و زیربنای یک هزار و 500 متر مربع احداث شده که دارای مجموعه ورزشی چندمنظوره مجهز به سالن توپی و بدنسازی است و با توجه به تعداد ۴۰۰ جایگاه تماشاچی جهت برگزاری مسابقات و فستیوال های ورزشی رسمی مهیاست.

مجموعه ورزشی ریحانه آماده استفاده شهروندان شد

سید مهدی صباغ امروز در حاشیه آیین افتتاح مجموعه ورزشی چند منظوره ریحانه در قالب هفتادوهفتمین پویش امید و افتخار در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با توجه به کمبود سرانه ورزشی در محله زعفرانیه و نبود مجموعه مناسب به درخواست شهروندان محلی، تکمیل مجموعه ورزشی ریحانه پس از 12 سال در دستور کار مدیریت شهری منطقه یک قرار گرفت و این مجموعه امروز در اختیار شهروندان این محله قرار خواهد گرفت.

سرانه ورزشی برای هر شهروند در منطقه یک به عدد 23 سانتیمتر مربع خواهد رسید

وی با اشاره به اینکه این دومین مجموعه شهری است که طی یک سال گذشته تکمیل و به بهر‌ه‌برداری می‌رسد، گفت: پیش از این نیز مجموعه ورزشی نفت پس از گذشت 12 سال آماده و به بهره‌برداری رسید و امروز نیز این مجموعه در اختیار شهروندان قرار خواهد گرفت.

صباغ با اشاره به تامین تجهیزات،‌ تاسیسات، کفپوش و ... برای سالن ورزشی چند منظوره ریحانه تصریح کرد: این پروژه تا پیش از این دوره از مدیریت شهری حدود 70 درصد پیشرفت فیزیکی داشت اما به دلیل گذشت سال‌ها برخی از ابنیه‌ها دچار مشکلاتی شده بودند و با اقدامات عمرانی که انجام شده این پروژه تکمیل شد، به طوری که برای تکمیل این پروژه 50 میلیارد تومان اعتبار هزینه شده که از این میزان 44 میلیارد تومان در بخش عمرانی و 6 میلیارد تومان در بخش تامین تجهیزات هزینه شده است.

وی در خصوص مجموعه ورزشی جماران واقع در منطقه یک از سوی بنیاد مستضعفان به شهرداری تهران گفت: بر اساس توافقی که انجام شده قرار بود این مجموعه به شهرداری واگذار شود اما در نهایت این اتفاق انجام نشد و از دستور کار خارج شد.

شهردار منطقه یک ادامه داد: در حال حاضر نیز 18 هزار متر مربع پروژه در بخش فرهنگی و ورزشی تعریف شده است که این پروژه‌ها در حال اجرا هستند که از آن جمله می‌توان به مجموعه ازگل، قیطریه، سرای محله باغ فردوس، مجموعه ورزشی گلابدره، مجموعه ورزشی قائم اشاره کرد که این پروژه‌ها بر اساس برنامه زمان‌بندی شده در سال آینده به بهره‌برداری خواهند رسید.

وی گفت: پیش از این نیز همانطور که گفته شد 3 هزار متر مربع فضای ورزشی در قالب مجموعه نفت و مجموعه ریحانه به بهره‌برداری رسیده بود.

صباغ با اشاره به اینکه مجموعه ورزشی قائم نیز با متراژ 7 هزار متر مربع با پیشرفت 60 درصد فیزیکی در این دوره از مدیریت شهری تحویل شده گفت: پیشرفت فیزیکی این پروژه در حال حاضر به 80 درصد رسیده و ان‌شاءالله 20 درصد باقیمانده و تا اردیبهشت‌ماه سال آینده به بهره‌برداری خواهد رسید.

شهردار منطقه یک در ارتباط با هزینه احداث مجموعه‌های ورزشی و فرهنگی در منطقه یک افزود: برای 18 هزار متر مربع فضای فرهنگی ورزشی نیاز به تامین اعتبار 620 میلیارد تومانی است که این اعتبار در بودجه امسال منطقه یک پیش‌بینی شده است.

وی همچنین به پل بی 9 در منطقه اشاره کرد و گفت: این پل دوربرگردان غرب به غرب بعد از بلوار نیروی زمینی است که بر اساس زمان‌بندی پیش‌‌بینی شده تا پایان آبان ماه به بهره‌برداری خواهد رسید.

صباغ گفت: با افتتاح مجموعه ورزشی چند منظوره ریحانه سرانه ورزشی برای هر شهروند در منطقه یک به عدد 23 سانتیمتر مربع خواهد رسید که پیش از این، این عدد 20 سانتیمتر بود.

پروژه‌های بر زمین مانده از گذشته به سرعت به بهره‌برداری می‌رسد

محمدامین توکلی‌زاده معاون امور فرهنگی و اجتماعی شهردار یتهران نیز در آیین افتتاح مجموعه ورزشی چند منظوره ریحانه اظهار کرد: پویش امید و افتخار به ایستگاه هفتاد و هشتم رسیده است و شاید خیلی‌ها از روزی که این پویش‌ها شروع شد  فکر نمی‌کردند به این سرعت به این افتتاح‌ها دست پیدا کنیم.

وی افزود: تلاشمان در شهرداری بر این است که پروژه‌های بر زمین مانده از گذشته که سرمایه شهر در آنها به کار رفته است به سرعت به بهره‌برداری برسانیم.

توکلی‌زاده تصریح کرد: یکی از سیاست‌های اصلی مدیریت شهری اتمام پروژه‌های نیمه‌تمام است و امروز نیز مجموعه ورزشی چند منظوره پس از گذشت بیش از 12 سال به بهره‌برداری رسید و این فرآیند ادامه خواهد داشت.

وی ادامه داد: در بخش‌های مختلف عمرانی، حمل و نقل و ... پروژه‌های نیمه‌تمام در دستور کار قرار دارد و به همین سرعت این پروژه‌ها تکمیل و به بهره‌برداری خواهد رسید.

مجموعه ورزشی ریحانه سالها بلااستفاده و مورد مطالبه مردم محله بود

حسین اوجاقی مدیر عامل سازمان ورزش شهرداری تهران اظهار کرد: زیرساخت مجموعه ورزشی ریحانه سالها بلااستفاده و مورد مطالبه مردم محله بود.در سال‌های گذشته به دلیل کرونا بسیاری از مجموعه‌ها قابلیت استفاده نداشت و فرسوده شدند اما با تدبیر معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران قرار شد با کمک نواحی شهرداری بتوانیم بازگشایی این مجموعه‌ها را انجام بدهیم.

وی گفت: سازمان ورزش از طریق زیرساخت‌های ورزشی و برگزاری رویدادهای ورزشی به مردم خدمترسانی می‌کند. استاندارد سرانه ورزشی بین‌المللی در دنیا دو متر است اما سرانه ورزشی در تهران 57 سانتیمتر است و باید این میزان را ارتقاء بدهیم.

اوجاقی با اشاره به اینکه مشارکت یک میلیون نفر را برای مسابقات قهرمان شهر داشته‌ایم گفت: 69 مجموعه ورزشی بسته داشتیم و مابقی نیز در حال بازگشایی هستند.

اتفاقات و اقدامات خوبی در سفر زاکانی به چین رقم خواهد خورد

علیرضا نادعلی سخنگوی شورای شهر تهران نیز در این مراسم گفت: از گذشته تلاش‌هایی برای ارتقای فضاهای ورزشی انجام شده اما در یک خلاء 4 ساله فضاهای ورزشی به صورت ثابت باقی مانده و ما باید در این دوره این میزان را گسترش بدهیم و در نقاط مختلف تهران این کار در حال انجام است. 

سید احمد علوی دیگر عضو شورای شهر تهران نیز در این جلسه گفت: مجموعه ریحانه از 14 سال گذشته قرار بود دو سه ساله به اتمام برسد بر همین اساس یکی از کارهای ما در شهرداری توجه به پروژه‌های عقب افتاده است.

وی به سفر شهردار تهران به چین اشاره کرد و گفت: اتفاقات و اقدامات خوبی در سفر زاکانی به چین رقم خواهد خورد و به مردم در حوزه حمل و نقل کمک خواهد کرد. حدود دو سوم واگن‌های تهران بعد از سالها به ناوگان حمل و نقل مترو اضافه خواهد شد تا شهروندان حال بهتری را داشته باشند.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته