دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری

بیانیه استادان دانشگاه شریف در محکومیت جنایات جنگی رژیم صهیونیستی

بیانیه استادان دانشگاه شریف در محکومیت جنایات جنگی رژیم صهیونیستی
دانشگاه صنعتی شریف از جامعه جهانی خواستند تا برای پایان دادن به خشونت‌ها و قتل عام غیرنظامیان توسط رژیم صهیونیستی اقدام کنند.
کد خبر : 874202

به گزارش گروه آموزش و دانشگاه خبرگزاری علم و فناوری آنا، تعدادی از استادان دانشگاه شریف در بیانیه‌ای با اشاره به وقایع اخیر فلسطین، از جامعه جهانی خواستند تا برای پایان دادن به خشونت‌ها و قتل عام غیرنظامیان توسط رژیم صهیونیستی اقدام کنند.

در بخشی از این بیانیه آمده است: مأیوس‌کننده است ببینیم کشور‌های قدرتمند، رنج یک ملت را صرفاً به این دلیل که با منافع سیاسی آن‌ها همسو نیست، با ارائه کمک‌های نظامی، دیپلماتیک، صرف نظر کردن از مجازات و حمایت اقتصادی تأیید می‌کنند.

در این بیانیه عنوان شده است: برخلاف کسانی که به جنایات رژیم صهیونیستی توجهی نمی‌کنند یا حتی بدتر، به آن کمک و از آن‌ها حمایت می‌کنند، به صراحت آنها را محکوم کرده و پرداختن به موارد متعدد جنایات جنگی رژیم صهیونیستی و نقض قوانین بین‌المللی مانند حمله به آمبولانس‌ها و بیمارستان‌ها، خبرنگاران، مدارس، کاروان‌های غیرنظامی و قطع دسترسی به غذا، سوخت، برق و آب و حمله به زیرساخت‌هایی مانند نیروگاه‌ها و اجبار مردم به انتخاب بین کشته شدن یا واگذاری زمین‌ها و خانه‌های خود را ضروری می‌دانیم.

در این بیانیه مطرح شده است: به‌عنوان شهروندان جامعه جهانی، خواستار پایان دادن به اشغال غیرقانونی، حمایت از حق بازگشت میلیون‌ها پناهنده فلسطینی سراسر جهان، برچیدن شهرک‌های غیرقانونی و به رسمیت شناختن کشور واحد فلسطینی متشکل از مسلمانان، مسیحیان و یهودیان بومی همان منطقه باشیم تا کنار هم در آرامش و صلح زندگی کنند و مجمع عمومی سازمان ملل متحد و دیوان بین‌المللی لاهه نیز موظف هستند پاسخگویی رژیم جعلی و فاسد صهیونیستی در قبال جنایاتش را برای اطمینان از تحقق عدالت به جریان بیندازند.

این بیانیه که به انگلیسی نوشته و منتشر شده، تاکنون به امضای بیش از ۸۰ استاد شریف رسیده و فرایند جمع‌آوری امضا ادامه دارد.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته