دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری

خاطره‌بازی با کارتون «دختری به نام نل» در شبکه دو

خاطره‌بازی با کارتون «دختری به نام نل» در شبکه دو
برنامه «خیلی دور خیلی نزدیک» در شصت و پنجمین برنامه خود، به سراغ کارتون خاطره‌انگیز «دختری به نام نل» می‌رود.
کد خبر : 874188

به گزارش گروه فرهنگ وجامعه خبرگزاری علم و فناوری آنا، برنامه «خیلی دور خیلی نزدیک» در بخش انیمیشن شصت و پنجمین برنامه خود که جمعه ۲۸ مهر روانه آنتن می‌شود، انیمیشن خاطره‌انگیز «دختری به نام نل» را پخش می‌کند. داستان این کارتون خاطره‌انگیز که محصول ۱۹۷۹ ژاپن بود، حول محور پدربزرگی به نام آقای ترنت با صداپیشگی حسین معمارزاده و نوه‌اش نل با صداپیشگی ناهید امیریان دور می‌زد که در حال گریز از دست مرد پولدار و طمعکاری به نام کیلپ با صداپیشگی ناصر احمدی بودند.

آن‌ها به پیشنهاد نل، راهی پارادایز می‌شوند تا نل، مادر گمشده‌اش را بیابد و تنها مواردی که با خود برمی‌دارند یک جعبه موزیکال جواهر یادگار مادر نل و تیلو، گربه سیاه و کوچک نل است اما...

مدیر دوبلاژ این انیمیشن ۲۶ قسمتی، امیرهوشنگ قطعه‌ای بود و مهوش افشاری، تورج نصر و مهدی آرین‌نژاد به ترتیب صداپیشگان نقش‌های کیت (دوست نل)، براس (وکیل کیلپ) و برادر نل (مرد ناشناس) بودند.

از دیگر بخش‌های این برنامه می‌توان به پخش گزیده‌ای از برنامه «رنگ وارنگ» محصول سال ۱۳۷۵، گزیده‌ای از قصه‌گویی مجید رزاز در برنامه «رنگ وارنگ»، گزیده‌ای از سریال «ژنرال گاریبالدی» محصول ۱۹۸۷ ایتالیا و موسیقی «میعاد» با صدای مهرداد کاظمی اشاره کرد.
شصت و پنجمین قسمت برنامه «خیلی دور خیلی نزدیک» به تهیه‌کنندگی حمیدرضا فتح‌آبادی، شنبه ۲۹ مهر ساعت ۰۰:۳۰ بامداد از شبکه دو پخش خواهد شد.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته