دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
27 مهر 1402 - 21:56

نشست کمیته رایزنی‌های سیاسی ایران و تاجیکستان برگزار شد

نشست کمیته رایزنی‌های سیاسی ایران و تاجیکستان برگزار شد
نشست کمیته رایزنی‌های سیاسی میان جمهوری اسلامی ایران و تاجیکستان به ریاست باقری و «صادق امامی» معاون وزیر امور خارجه تاجیکستان در پایتخت تاجیکستان برگزار شد.
کد خبر : 874153

به گزارش گروه جهان خبرگزاری علم و فناوری آنا، اولین نشست کمیته رایزنی های سیاسی میان جمهوری اسلامی ایران و تاجیکستان به ریاست باقری و «صادق امامی» معاون وزیر امور خارجه تاجیکستان روز پنجشنبه 27 مهرماه سال جاری در شهر دوشنبه پایتخت تاجیکستان برگزار شد. 

معاون وزیر خارجه کشورمان که در رأس هیأتی به تاجیکستان سفر کرده است، در این نشست با اشاره به پیوندهای زبانی، فرهنگی، تاریخی و دینی دو کشور، ضمن استقبال از روند رو به رشد روابط در بخش‌های مختلف، بر اهمیت تعمیق و تقویت مناسبات  دوجانبه و چندجانبه در خصوص موضوعات مورد علاقه و نگرانی‌های مشترک تأکید کرد.

در اولین نشست کمیته رایزنی های سیاسی دو کشور روند همکاری‌ها در بخش‌های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی، علمی، امنیتی و دفاعی مورد بحث و بررسی قرار گرفت و در خصوص رفع  مشکلات و موانع پیشبرد مناسبات دوستانه و برادرانه دو کشور تبادل نظر شد.

بررسی تحولات منطقه‌ای و بین المللی ازجمله وضعیت در افغانستان و آخرین تحولات غزه و جنایات رژیم صهیونیستی علیه مردم مظلوم فلسطین از دیگر موضوعات مطرح شده در این نشست بود. 

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته