دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری

ابراهیمی: میانگین سن تیم ملی بالا است/ صداوسیما اول از همه بگوید چرا پول فوتبال را نمی دهد؟

ابراهیمی: میانگین سن تیم ملی بالا است  صداوسیما اول از همه بگوید چرا پول فوتبال را نمی دهد؟
سرمربی اسبق تیم ملی فوتبال ایران گفت: میانگین سنی تیم ملی بالاست، این مهمترین نقطه ضعف تیم ملی است، البته امیر قلعه نویی کارش را بلد است.
کد خبر : 873948

مهستا اخباری- ناصر ابراهیمی در گفت و گو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری علم و فناوری آنا درباره بازی تیم ملی مقابل قطر اظهار کرد: همان طور که گزارشگر بازی هم به صدا در آمده بود نیمه اول این بازی خیلی حوصله سر بر بود و دو تیم چیزی برای گفتن نداشتند اما نیمه دوم وضعیت تیم ملی بهتر شد. قطر همیشه جزو کشورهای درجه دو یا سه در فوتبال بوده و تازه کمی ژاوی توانست فوتبال این کشور را پیشرفت دهد. در همه ادوار تیم ملی ما توانسته قطر را شکست دهد. ما مقابل قطر اگر صاحب ضربات ایستگاهی نمی شدیم شاید نمی توانستیم به گل برسیم. همه می دانیم وقتی تیمی یک یا دو گل می خورد برای اینکه جبران کند بازیکنانش در زمین از هم باز می شوند و همین کار را برای حریف راحت می کند تا گل های بعدی را بزند. در زمانی که من سرمربی تیم ملی بودم با اندونزی بازی داشتیم تا دقیقه 85 بازی بدون گل در جریان بود اما در عرض 5 دقیقه ما 5 گل به آنها زدیم. من معتقدم بازیکنان تیم ملی اگر می خواستند می توانستند گل های بیشتری هم به قطر بزنند.

وی در خصوص اینکه نقطه ضعف تیم ملی را در چه می بیند، عنوان کرد: میانگین سنی تیم ملی بالاست. این مهمترین نقطه ضعف تیم ملی است. البته امیر قلعه نویی کارش را بلد است. او کشف خود من است و می داند با جوان ها چطور کار کند اما صحبتم با مهدی تاج است. آقای تاج اگر روزی که تیم ملی در مالزی باخت تحت تاثیر انتقادات قلعه نویی را برکنار نمی کردی تیم ملی می توانست موفق تر شود و الان به او می گویم اگر تیم ملی در جام ملت ها نتیجه نگرفت دوباره دنبال تغییر نباشد و بگذارد امیر قلعه نویی به صورت ریشه ای تیم ملی را درست کند.

ابراهیمی تاکید کرد: متاسفانه در فوتبال ما هر موقع شکستی می شود اول و آخر فقط یقه مربی گرفته می شود. در مورد تیم امید هم همین کار را می کنند. همه به عنایتی تاختند درحالی که آیا مشکل تیم امید سرمربی بود؟ یعنی اگر الان فرگوسن سرمربی تیم ملی ایران شود می تواند آن را قهرمان دنیا کند؟ ما اصلا چه ساختار و زیرساختی داریم؟ در تیمی مثل پرسپولیس چند بازیکن تهرانی حضور دارند؟ چه کار مفیدی برای پایه ها انجام شده است. من به امیر قلعه نویی تبریک می گویم که تاکنون با تیم ملی شکست نداشته است اما باید نقطه ضعف ها را ببیند و آن ها را برنامه اصلاح کند.

سرمربی اسبق تیم ملی خاطر نشان کرد: به نظر من در خط هافبک باید بیشتر کار کنیم. قبل ترها در فوتبال هافبک فقط یک نفر بود اما حالا به چهار نفر رسیده است. اینت یم ملی با توجه به روش جدید راه یابی تیم ها به جام جهانی 90 درصد از حالا مشخص است که صعود می کند اما مسئله اصلی فوتبال ما این است که 44 سال در آسیا قهرمان نشده ایم. مدام می گوییم حرف اول را در فوتبال آسیا می زنیم اما چطور اولیم که قهرمان نشدیم؟ در واقع باید بگوییم می توانیم جزو 5 تیم برتر آسیا باشیم اما اول نیستیم.

ابراهیمی تصریح کرد: فوتبال ما چند بعد دارد. اول وزارت ورزش است که در مورد شرایط فوتبالی تصمیم می گیرد. یک زمانی استعدادها خوب دیده می شدند. همین مهدی طارمی وقتی نوجوان بود به پدرش گفتم او پیشرفت می کند و اکنون هم می بینید که در لیگ پرتغال می درخشد. ما در لیگ دسته اول استعداد زیاد داریم اما کسی برای کشف آنها اقدامی نمی کند. متاسفانه جوانگرایی در فوتبال از بین رفته است. وقتی هم تیمی شکست می خورد به سرمربی گیر می دهند. مگر عنایتی و قلعه نویی در میدان بازی می کنند که باید جوابگوی همه ناکامی ها باشند؟ مثلا مربی مثل کی روش که 10 سال در فوتبال ما بود برای این فوتبال چه کرد؟ قهرمانی آورد؟ امثال کی روش ها دنبال پول هستند و مطمئن باشید روزی از تیم ملی قطر هم برود تا قران آخر پولش را می گیرد. دسته دومی که فوتبال دستشان است فدراسیون فوتبال است و سومین مسئله در فوتبال جاری شدن پول است. من فکر می کنم اکنون سیاست ورزشی ما به این شده که فقط مردم ورزش کنند و کاری به ورزش قهرمانی نداشته باشند.

این پیشکسوت فوتبال تاکید کرد: هیچ سیاستمداری نمی تواند پرچم کشورش را بالا ببرد اما این کار در ورزش مرتب تکرار می شود. پس چه بهتر که برای ورزش قهرمانی ارزش بیشتری قائل شوند.

ابراهیمی در پاسخ به این سوال که در مورد انتقادات صداوسیما به فدراسیون فوتبال چه نظری دارد گفت: صداوسیما اول از همه بگوید چرا پول فوتبال را نمی دهد؟ وقتی آنها دنبال مشغول کردن مردم با برنامه های ورزشی و فوتبالی هستند چرا نباید حق آن را بدهند؟

وی ادامه داد: مثلا دوستان از قلعه نویی چه انتظاری دارند؟ کسی با کی روش کار داشت وقتی هیچ دستاوردی برای فوتبالمان نداشت؟ مگر او بود که در اخرین دوره ما را به جام جهانی برد؟ زور دوستان فقط به مربیان ایرانی می رسد. ما اگر دنبال ستاره در تیم ملی هستیم حداقل 12 سال طول می کشد. تا ریاضت نکشیم از ستاره خبری نیست.

 

انتهای پیام/

ارسال نظر