دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
25 مهر 1402 - 10:15

السودانی در گفت‌وگو با بایدن: تداوم تجاوز به غزه، خشم ملت‌های منطقه و جهان را برمی‌انگیزد

السودانی در گفت‌وگو با بایدن: تداوم تجاوز به غزه، خشم ملت‌های منطقه و جهان را برمی‌انگیزد
نخست وزیر عراق در جریان گفت‌وگوی تلفنی با رئیس جمهور آمریکا با تأکید بر موضع ثابت و اصولی بغداد در قبال تحولات غزه، درباره عواقب تداوم تجاوز رژیم صهیونیستی به غزه هشدار داد.
کد خبر : 873586

به گزارش گروه جهان خبرگزاری علم و فناوری آنا،‌ دفتر نخست‌وزیری عراق، امروز سه‌شنبه، ۱۷ اکتبر، از تماس تلفنی «جو بایدن» رئیس‌جمهور آمریکا با «محمد شیاع السودانی» نخست‌وزیر عراق خبر داد. 

بر اساس بیانیه دفتر نخست‌وزیری عراق که نسخه‌ای از آن در خبرگزاری رسمی عراق (واع)، منتشر شد، السودانی و بایدن درباره تحولات میدانی جاری در اراضی فلسطینی رایزنی و بر اهمیت بسیج تلاش‌ها و اقدام مشترک برای حمایت از ثبات پایدار در منطقه و همچنین تلاش برای تقویت روابط مشارکتی دوجانبه بین عراق و ایالات متحده آمریکا بر اساس توافق چارچوب استراتژیک میان دو کشور تأکید کردند.

نخست‌وزیر عراق و بایدن بر ضرورت مهار درگیری و اقدام برای جلوگیری از توسعه دایره جنگی که غیرنظامیان را هدف قرار می‌دهد و صلح و ثبات منطقه‌ای و بین‌المللی را تهدید می‌کند، تأکید کردند. 

بر اساس این گزارش، السودانی در این گفت‌وگو بر موضع ثابت و اصولی عراق در قبال تحولات غزه و ضرورت بازگشایی کریدورهای انسانی و رساندن مایحتاج مردم نوار غزه به دستشان تأکید کرد و گفت که تداوم تجاوز به غزه، خشم ملت‌های منطقه و جهان را برمی‌انگیزد. 

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته