دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
24 مهر 1402 - 18:27

نماینده حماس: صهیونیست‌ها توافق چندساعته‌ برای رساندن کمک‌ به مردم غزه را نپذیرفتند

نماینده حماس: صهیونیست‌ها توافق چندساعته‌ برای رساندن کمک‌ به مردم غزه را نپذیرفتند
نماینده حماس گفت: هیچ آتش‌بسی میان حماس و صهیونیست‌ها صورت نگرفته است و توافق چندساعته‌ که برای رساندن کمک‌ها به مردم غزه مطرح بود از سوی صهیونیست‌ها پذیرفته نشد.
کد خبر : 873518

به گزارش گروه جهان خبرگزاری علم و فناوری آنا، اخیراً اخباری در برخی رسانه‌ها درباره توافق حماس با صهیونیست‌ها یا باز شدن گذرگاه رفح در برخی رسانه‌های خارجی منتشر شد که خالد قدومی نماینده جنبش حماس در تهران در گفت وگویی به این اخبار واکنش نشان داد و گفت که تا این لحظه چنین مسئله‌ای مطرح نیست و آنچه که مطرح شده است یک آتش‌بس مقطعی و چند ساعته با هدف رساندن کمک‌های امدادی به مردم بی‌دفاع غزه است. این چند ساعت نیز از سوی رژیم صهیونیستی پذیرفته نشده است.

ساکنان نوار غزه در حالی وارد دهمین روز تجاوز مستمر رژیم صهیونیستی به این منطقه می‌شوند که با بحران‌های خفه‌کننده اقتصادی و معیشتی روبه رو هستند و رژیم صهیونیستی با تشدید محاصره غزه مانع رسیدن آب، غذا و سوخت به این منطقه شده و جریان برق و اینترنت را هم قطع کرده است.

به اذعان رسانه‌های غربی سناریوی تهاجم زمینی رژیم صهیونیستی به نوار غزه با توجه به شرایط فاجعه بار بخش‌های مختلف اقتصادی این منطقه، حدود ۲.۳ میلیون فلسطینی ساکن غزه را با فاجعه بزرگ‌تر روبه رو خواهد کرد.

براساس اعلام منابع خبری در مدت ۱۰ روزی که حملات هوایی و توپخانه‌ای به غزه آغاز شده است، بسیاری از کودکان، زنان و مردان به شهادت رسیده اند.

بسیاری از مردم غزه نیز به دلیل ویران شدن خانه هایشان آواره شده اند.

قدومی در ادامه گفت وگوی خود افزوده است که تاکنون تیم‌های امدادی که تا مرز غزه خود را رسانده‌اند مورد تهاجم رژیم صهیونیستی قرار گرفته و هیچ کمکی تا این لحظه وارد غزه نشده است البته این انتظار را از مجامع بین‌المللی و کشور‌های مختلف داریم به این رژیم ددمنش و کودک‌کش فشار وارد کرده تا بتوان کمک‌ها به مردمی که شدیداً به آن‌ها نیاز دارند، برسد. همچنین تاکنون هیچ کمک دیگری نیز به مردم غزه به دلیل مخالفت رژیم صهیونیستی و بی‌تصمیمی و اختلاف نظر بین آمریکا و رژیم صهیونیستی به مناطق در محاصره غزه وارد نشده است و رژیم صهیونیستی به دنبال مجازات مردم عادی و بی‌دفاع ما است به خاطر ایستادن در کنار مقاومت.

نماینده جنبش حماس در تهران در خصوص خروج مردم از غزه نیز گفت: این موضوع نیز در دستور قرار ندارد و آنچه که مطرح است این است که مردم از خانه کوچکتر به خانه بزرگتر که همه خانواده‌ها در آن هستند نقل مکان کنند، اما این موضوع را نیز صهیونیست‌ها تحمل نکردند و با وجود اینکه اعلام کرده بودند که مردم عادی می‌توانند در امنیت منتقل شوند به این مردم حمله کردند و ۷۰ نفر به شهادت رسیده و ۲۵۰ نفر مجروح شدند.

وی تأکید کرد: مردم ما اهل فرار نیستند و تا آخرین نفس ایستاده‌اند و حتی تعدادی از مردم نیز پشت مرز‌ها ایستاده‌اند و آماده ورود به خانه و کاشانه خود هستند.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته