دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
24 مهر 1402 - 11:18
رئیس دانشگاه آزاد سیرجان عنوان کرد؛

رفع نیاز‌های صنعت بومی با هوش مصنوعی

رفع نیاز‌های صنعت بومی با هوش مصنوعی
امیررضا بازرگان گفت: نگاه دانشگاه آزاد اسلامی واحد سیرجان رفع نیاز‌های صنعت بومی با هوش مصنوعی است.
کد خبر : 873393

امیررضا بازرگان رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد سیرجان در حاشیه چهارمین رویداد ملی عصر امید البرز در حوزه هوش مصنوعی و اینترنت اشیاء در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری آنا درباره این رویداد اظهار کرد: این چهارمین رویداد عصر امید است که این بار در حوزه هوش مصنوعی برگزار و با استقبال خوبی مواجه شد و شرکت‌کنندگان دستاورد‌های بسیاری در این رویداد ارائه دادند.

وی با اشاره به دستاورد‌های هوش مصنوعی در سیرجان عنوان کرد: سرای نوآوری فولاد و زنجیر تأمین صنایع وابسته به آن در دانشگاه آزاد اسلامی واحد سیرجان فعال بوده و قرارداد‌های بسیار خوبی با صنایع و معادن مختلف دارد که یکی از این قرارداد‌ها هوشمندسازی خطوط تولید شرکت سنگ‌آهن است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد سیرجان اضافه کرد: شرکت‌های دانش‌بنیان مستقر در سرای نوآوری این واحد دانشگاهی تاکنون چهار قرارداد در حوزه هوش مصنوعی با صنایع و معادن این منطقه به امضا رسانده‌اند که اکنون این پروژه‌ها در حال انجام هستند.

بازرگان با بیان اینکه نگاه دانشگاه آزاد اسلامی واحد سیرجان رفع نیاز‌های صنعت بومی با هوش مصنوعی است، ادامه داد: به‌عنوان نمونه دو فاز از پروژه یکی از معادن بزرگ منطقه به واحد سیرجان سپرده شده که در حوزه هوش مصنوعی در حال انجام است.

وی گفت: کشور دارای جوانان پرتلاش و توانمندی است که با وجود تحریم‌ها ثابت کردند نیازهای کشور را می‌توان بدون کمک کشورهای دیگر برطرف کرد.

به گزارش آنا، رویداد ملی عصر امید «هوش مصنوعی و اینترنت اشیاء» در قالب ۱۵ کمیته تخصصی و با حضور ۲۰۰ شرکت دانش‌بنیان از ۲۲ تا ۲۵ مهر جاری در دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج برگزار می‌شود.

همراه با این رویداد، نخستین کنفرانس ملی پژوهش و نوآوری در هوش مصنوعی، نمایشگاه دستاورد‌های نوین در هوش مصنوعی و اینترنت اشیاء، نشست‌ها و کارگاه‌های تخصصی با محوریت چالش‌های علمی در حوزه هوش مصنوعی برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

ارسال نظر