دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
22 مهر 1402 - 14:05
وزیر امور خارجه ایران در دیدار با هماهنگ‌کننده ویژه سازمان ملل:

سازمان ملل فوراً برای توقف حملات اسرائیل علیه غیرنظامیان اقدام کند

سازمان ملل فوراً برای توقف حملات اسرائیل علیه غیرنظامیان اقدام کند
امیرعبداللهیان گفت: اگر سازمان ملل می‌خواهد کاری کند، باید فوراً برای توقف حملات رژیم اسرائیل به ویژه علیه شهروندان و غیرنظامیان اقدام کند.
کد خبر : 873091

به گزارش گروه جهان خبرگزاری علم و فناوری آنا، وزیر امور خارجه کشورمان با تور فینسلاند هماهنگ کننده ویژه سازمان ملل در امور خاورمیانه در محل سفارت کشورمان در بیروت دیدار و گفت‌وگو کرد.

حسین امیرعبداللهیان در این دیدار با اشاره به گفت‌وگو‌های تلفنی چند روز پیش خود با گوترش دبیرکل سازمان ملل گفت، آنچه که گروه‌های مقاومت انجام دادند، نتیجه تندروی‌های نتانیاهو نخست وزیر افراطی رژیم صهیونیستی بود. اکنون نیز آمریکا به همه توصیه می‌کند که خویشتنداری کنند، اما خودش در کنار رژیم صهیونیستی ایستاده است.

امیرعبداللهیان افزود: اگر سازمان ملل می‌خواهد کاری کند، باید فوراً برای توقف حملات رژیم اسرائیل بویژه علیه شهروندان و غیرنظامیان اقدام کند؛ چراکه فردا دیر و زمان محدود است به ویژه اینکه رژیم صهیونیستی اکنون به دنبال جابه جایی شهروندان غزه است.

وزیر امور خارجه کشورمان تاکید کرد: موضوع مهم دیگر ارسال کمک‌های بشردوستانه است که باید فورا انجام شود و صلیب سرخ بین المللی در این زمینه فعال شود.

همچنین سازمان ملل و صلیب سرخ برای انتقال مجروحین غیرنظامی مسیری را باز کنند.

رئیس دستگاه دیپلماسی کشورمان افزود: اخباری وجود دارد که رژیم صهیونیستی از بمب‌های ممنوعه علیه شهروندان استفاده کند، ضروری است سازمان ملل در این زمینه بررسی کرده و گروه تحقیق تشکیل دهد.

امیرعبداللهیان گفت: آماده‌ایم از ابتکارات سیاسی دبیرکل سازمان ملل حمایت کنیم.

تور فینیسلاند نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور خاورمیانه نیز با اظهار نگرانی از تحولات جاری در غزه، به تلاش‌های جاری و دیدار‌های اخیر خود با مقامات لبنان و مصر و برخی دیگر از طرف‌ها به منظور کمک به توقف جنگ و کاهش تلفات وارده به ویژه بر غیرنظامیان اشاره کرد و نسبت به احتمال سرریز شدن جنگ و تشدید بحران در منطقه اظهار نگرانی کرد.

وی افزود: افزایش تلفات غیرنظامیان بسیار نگران کننده است و لازمست برای توقف جنگ و یا محدود کردن آن بمنظور ارسال فوری کمک‌های انسانی تلاش شود.

تور فینیسلاند با تشکر از دیدگاه‌های مطرح شده توسط وزیر امور خارجه کشورمان و مدنظر قرار دادن این نکات، بر اهمیت و تمایل خود برای تداوم مشورت‌ها با جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد.

انتهای پیام/

ارسال نظر