دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
18 مهر 1402 - 15:48

مکرون: در حال بررسی نقش ایران در عملیات حماس هستیم

مکرون: در حال بررسی نقش ایران در عملیات حماس هستیم
رئیس جمهور فرانسه می‌گوید که هیچ مدرکی مبنی بر نقش مستقیم ایران در عملیات حماس وجود ندارد، حال آنکه به ادعای وی، این موضوع همچنان قابل بررسی است.
کد خبر : 872576

به گزارش گروه جهان خبرگزاری علم و فناوری آنا، «امانوئل مکرون» رئیس جمهور فرانسه در یک کنفرانس خبری مشترک با صدراعظم آلمان، تقدیر ایران از حملات حماس علیه اسرائیل را «غیرقابل قبول» خواند و در عین حال مدعی شد که فرانسه در حال بررسی نقش «مستقیم» ایران در این حملات است.

مکرون در تکمیل این ادعا افزود: هیچ نظری در مورد دخالت مستقیم ایران ندارم؛ زیرا مدرک رسمی برای آن نداریم؛ اما واضح است که اظهارات عمومی مقام‌های ایرانی غیرقابل قبول بود و این احتمال وجود دارد که حماس پیشنهاد کمک دریافت کرده بود.

او همچنین گفت: اما تا زمانی که اطلاعات را تثبیت نکنیم، در این مورد مراقب خواهم بود.

اظهارات رئیس جمهور فرانسه در حالیست که امروز رهبر معظم انقلاب اسلامی، هرگونه دخالت ایران در این حمله را رد و تأکید فرمودند که این حمله «کار فلسطینی‌ها» است.

مقام معظم رهبری در ادامه افزودند: رژیم صهیونیستی یک شکست غیرقابل ترمیم خورده است. شکست را همه گفتند، من تأکیدم به غیرقابل ترمیم بودن است. من می‌گویم این زلزله ویرانگر توانسته است بعضی از سازه‌های اصلی حاکمیت رژیم غاصب را ویران کند که تجدید بنای آن سازه‌ها به این آسانی امکان‌پذیر نیست.

رهبر جمهوری اسلامی ایران فرمودند: ما دست و بازوی طراحان مدبر و هوشمند و جوانان فلسطینی را می‎‌‌‌‌بوسیم. آنها که می‌گویند حماسه اخیر کار غیر فلسطینی‌ها است دچار محاسبه غلط شده‌اند.

انتهای پیام/

ارسال نظر