دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
17 مهر 1402 - 16:19

وحدت دانشگاه آزاد و نیروی انتظامی با طعم شکوفایی فرهنگی

وحدت دانشگاه آزاد و نیروی انتظامی با طعم شکوفایی فرهنگی
رئیس دانشگاه آزاد شاهرود گفت: دانشگاه آزاد اسلامی همواره همراه نیروی انتظامی بوده و آماده‌ایم در رویکرد جدید برای شکوفایی فرهنگی اقدامات مؤثرتری انجام دهیم.
کد خبر : 872349

به گزارش خبرنگار گروه استان‌های خبرگزاری علم و فناوری آنا، حسینعلی سمیعی به مناسبت هفته نیروی انتظامی با علیرضا شائینی فرمانده انتظامی شهرستان شاهرود دیدار و گفت‌وگو کرد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود در این نشست گفت: این دانشگاه همواره در تمامی مراحل یار و یاور نیروی انتظامی بوده و آماده‌ایم در رویکرد فرهنگی جدید هم کنار نیروی انتظامی بوده و با یکسری دوره‌های تخصصی برای پرسنل مجموعه نیروی انتظامی در ارتقاءبخشی این نیرو سهیم باشیم.

حسینعلی سمیعی تشریح کرد: دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود به‌عنوان بزرگ‌ترین واحد دانشگاهی منطقه دارای امکانات وسیعی است که می‌تواند در شکوفایی شهرستان بیش از پیش کمک کند، البته ما برای آموزش و فعالیت‌های فرهنگی نیاز به امنیت داریم که این مهم توسط نیروی انتظامی شهرستان شاهرود تاکنون به‌خوبی اجرایی شده است.

فرمانده انتظامی شهرستان شاهرود هم در این نشست گفت: سال گذشته دانشگاه آزاد اسلامی در امنیت کامل بود و مورد خاصی از این دانشگاه مشاهده نکردیم.

شائینی افزود: زمانی که در جامعه روشنگری‌ و بلوغ سواد رسانه‌ای داشته باشیم، بسیاری از موضوعات رفع می‌شود، بنابراین باید روشنگری‌ها ادامه یابد و توسط کارشناسان برای دانشجویان تبیین شود.

فرمانده انتظامی شهرستان شاهرود تصریح کرد: بعضی مواقع ممکن است دانشجویان با توجه به سنشان با اوضاع و احوال جامعه آشنا نباشند، در نتیجه اقدام به حرکات احساسی و هیجانی کنند، اما اگر بتوانیم این بلوغ فکری را توسط استادان به دانشجویان منتقل کنیم، بسیاری از موضوعات امنیتی که داخل دانشگاه شکل می‌گیرد به داخل جامعه بسط پیدا نمی‌کند.

شائینی بیان کرد: وظایف ما و دانشگاه باهم و درهم تنیده است و اگر دانشگاه خوب عمل کرد، مانند آن است که نیروی انتظامی خوب عمل کرده، درغیراینصورت سرریز ناملایمات آن به جامعه منتقل می‌شود.

وی تأکید کرد: اگر طرز فکر ما فقط اقدامات سلبی باشد موفق نیستیم، ما در نیروی پلیس اقدامات فرهنگی بسیار زیادی داریم و نخستین کاری که در جامعه در حال انجام آن هستیم اینکه پایگاه اجتماعی پلیس را در جامعه ارتقاء داده و رضایتمندی را در بین مردم افزایش دهیم.

فرمانده انتظامی شهرستان شاهرود در ادامه توضیح داد: با رویکرد دانشگاه آزاد اسلامی به صورت چندجانبه می‌توان گام مؤثری برای نوجوانان و جوانان برداشت تا هیچ‌گونه آسیبی نبینند و فضای آرام داشته باشند.

شائینی مطرح کرد: دغدغه استادان دانشگاه تنها باید آموزش باشد، نه موارد حاشیه‌ای.

انتهای پیام/

ارسال نظر