دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
14 مهر 1402 - 13:50

بازی‌های آسیایی هانگژو| پایان کار بسکتبال با کسب رتبه پنجم

بازی‌های آسیایی هانگژو| پایان کار بسکتبال با کسب رتبه پنجم
تیم ملی بسکتبال ایران در آخرین بازی خود در نوزدهمین دوره بازی‌های آسیایی برای تعیین تیم پنجم مسابقات به مصاف عربستان رفت.
کد خبر : 871733

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری علم و فناوری آناف در این بازی که با استقبال پرتعداد تماشاگران چینی مواجه شد، هاکان دمیر در این بازی از نوید رضایی‌فر، میثم میرزایی، ارسلان کاظمی، سجاد مشایخی و متین آقاجان‌پور استفاده کرد. 

ایران شروع خوبی نداشت و در ۲ دقیقا آغازین بازی ملی‌پوشان کشورمان بدون امتیاز بودند، اما جبران مافات کردند و درنهایت کوارتر اول با نتیجه ۲۱ بر ۱۱ به سود ایران تمام شد.

در کوارتر دوم عملکرد خوب ایران در پرتاب‌های سه امتیازی اختلاف امتیازات تیم ملی کشورمان را نسبت به حربف بالا برد. در جریان این کوارتر درگیری بازیکنان دو تیم منجر به استفاده از ویدئو جک شد و درنهایت پنالتی به سود عربستان اعلام شد و نهایتا نیمه اول با امتیاز ۴۵ بر ۳۱ برای ایران به پایان رسید.

در نیمه دوم، دمیر به جوانانی که کم‌تر بازی به آن‌ها رسیده بود میدان بیشتری داد و شهریان، ترابی و سجاد پذیرفته را در ترکیب قرار داد. ملی‌پوشان ایران در کوارتر سوم هم روند رو به جلوی خود را حفظ کردند و حتی به فاصله ۳۲ امتیازی با حریف رسیدند تا در پایان این کوارتر امتیاز ۷۶ بر ۴۶ به سود ایران ثبت شود.

کوارتر چهارم درحالی آغاز شد که ایران از ترکیب دوم خود استفاده کرد و درنهایت با نتیجه ۹۲ بر ۶۰ به پیروزی برسد و صاحب رتبه پنجم بازی‌ها شود.

انتهای پیام/

ارسال نظر