دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری

تفاهم‌نامه اتحادیه دانشگاه‌های اوراسیا در تبریز امضا شد

تفاهم‌نامه اتحادیه دانشگاه‌های اوراسیا در تبریز امضا شد
تفاهم‌نامه اتحادیه دانشگاه‌های اوراسیا با حضور رئیس دبیرخانه دائمی اتحادیه دانشگاه‌های اوراسیا، نمایندگان و روسای دانشگاه‌های اوراسیا ترکیه، ازبکستان و تاجیکستان و ایران در دانشگاه علوم پزشکی تبریز امضا شد.
کد خبر : 870959

به گزارش گروه آموزش و دانشگاه خبرگزاری علم و فناوری آنا، تفاهم‌نامه اتحادیه دانشگاه‌های اوراسیا با حضور رئیس دبیرخانه دائمی اتحادیه دانشگاه‌های اوراسیا، نمایندگان و روسای دانشگاه‌های اوراسیا ترکیه، ازبکستان و تاجیکستان و ایران در دانشگاه علوم پزشکی تبریز امضا شد.

بهمن نقی پور رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز پس از امضای این تفاهم‌نامه در خصوص رسالت این اتحادیه گفت: اتحادیه تخصصی دانشگاه‌های علوم پزشکی منطقه اوراسیا (اوراسیا یونیمد) با پیشنهاد دانشگاه علوم پزشکی تبریز-ایران، برای ارتقای همکاری‌های چندجانبه بین مؤسسه‌های آموزش عالی در منطقه اوراسیا تشکیل شد.

او افزود: این اتحادیه فرصت و بستر مناسبی برای توسعه همکاری‌های مشترک و تحقق فعالیت‌های دانشگاهی است و تحقق فعالیت‌های دانشگاهی برابر در تمامی زمینه‌های تخصصی حوزه علوم سلامت، بهداشت و پزشکی فراهم می‌کند.

نقی پور ادامه داد: این اتحادیه به لحاظ ساختارها و معیارهای استاندارد جهانی و در نظر گرفتن دغدغه‌های تمام دانشگاه‌های مرتبط با حوزه علوم پزشکی، بهداشت، سلامت و همچنین سازمان‌های جهانی بهداشت و درمان، با همکاری نهادهای مستقل انسان دوستانه و خیریه سلامت فعالیت خواهد کرد.

او ادامه داد: با در نظر گرفتن اهمیت توسعه و پیشرفت علوم پزشکی در دنیای امروز و وجود خطرات و مشکلات نوظهور حوزه بهداشت و سلامت تشکیل اتحادیه‌ای که با همکاری اعضا باعث اشتراک اطلاعات و دانش در سریع‌ترین زمان و ارتقای فعالیت‌های تخصصی دانشگاه‌ها می‌شود ضروری بود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز، گفت: تبادل اساتید و دانشجویان و آماده‌سازی دانشجویان رشته‌های علوم پزشکی برای کسب دانش به روز و آغاز فعالیت‌های حرفه‌ای خود، به روز نگه‌داشتن دانش اساتید، تهیه آخرین و به روزترین ملزومات و تجهیزات برای محققین و پژوهشگران حوزه تخصصی علوم و تحقیقات پزشکی و فراهم آوردن مدرن‌ترین تجهیزات و امکانات درمانی - داروئی برای مراکز درمانی و بیمارستان‌ها برای ارائه خدمات پزشکی قابل‌قبول به بیماران به بهترین شکل ممکن در قالب این اتحادیه بسیار محتمل است.

 

انتهای پیام/

ارسال نظر