دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری

بذرپاش: آماده‌سازی زمین ۲۰۰ میلیون تومان برای دولت هزینه دارد

بذرپاش: آماده‌سازی زمین ۲۰۰ میلیون تومان برای دولت هزینه دارد
وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد: تا امروز ۴۰۰ هزار قطعه زمین در قالب طرح نهضت ملی مسکن در شهر‌ها واگذار شده که آماده سازی هر قطعه زمین ۲۰۰ میلیون تومان برای دولت هزینه در بردارد.
کد خبر : 870858

به گزارش خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری آنا، مهرداد بذرپاش امروز در مراسم واگذاری زمین به ۲۵۰۰ خانواده ساکن استان تهران تحت عنوان پویش پیامبر رحمت (ص) گفت: تاکنون ۴۰۰ هزار قطعه زمین در شهر‌ها در قالب طرح نهضت ملی مسکن برای واحد‌های یک طبقه و گروه ساخت به متقاضیان واگذار شده که ۳۲ هزار قطعه آن مربوط به طرح جوانی جمعیت است.

وزیرراه و شهرسازی ادامه داد: در ادامه این واگذاری‌ها تا پایان سال ۵۰۰ هزار قطعه زمین به متقاضیان در روستا‌ها نیز واگذار می‌کنیم که یک اتفاقی بی‌نظیر در خصوص خانه‌دار کردن متقاضیان مسکن است.

واگذاری ۴۰۰ هزار قطعه زمین در شهر‌ها

بذرپاش با اشاره به واگذاری ۴۰۰ هزار قطعه زمین در شهر‌ها تاکید کرد: این میزان زمین ۵۰ هزار هکتار است که در تاریخ انقلاب اسلامی طی سال‌های گذشته بی‌سابقه بوده، آماده سازی هر یک از این زمین‌ها برای دولت ۲۰۰ میلیون تومان هزینه دارد.

بذرپاش خاطرنشان کرد: دولت سیزدهم می‌توانست مثل گذشته بگوید موضوع مسکن به من مربوط نیست، اما در میدان عمل وارد شدیم و با همه محدودیت‌ها و مشکلات کشور به بحث تامین مسکن ورود کردیم. نمی‌شد این بازار بزرگ و این میزان تقاضا برای مسکن را رها کرد

انتهای پیام/

ارسال نظر