دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
02 مهر 1402 - 09:30

بازی‌های آسیایی هانگژو| میراسماعیلی: بی هیچ قید و شرطی رفع تعلیق شدیم

بازی‌های آسیایی هانگژو| میراسماعیلی: بی هیچ قید و شرطی رفع تعلیق شدیم
رئیس فدراسیون جودو گفت: تنها چند روز از رفع تعلیق جودو کشورمان می‌گذرد و ملی‌پوشان این رشته با قدرت در این رویداد حضور پیدا خواهند کرد.
کد خبر : 869519

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری علم و فناوری آنا، آرش میر اسماعیلی رئیس فدراسیون جودو درحاشیه برگزاری مسابقات جودو بازی‌های آسیایی اظهار کرد: جودو ایران با ۴ سال تعلیق روبرو بوده و تنها یک هفته از رفع تعلیق آن می‌گذرد.

رئیس فدراسیون با جودو با بیان این مطلب که ایران در رشته جودو با چهار ملی پوش به مصاف حریفان خود می‌رود متذکر شد: جودو‌کاران ایران در جنگ نابرابری قراردارند، اما با قدرت در میدان حضور خواهند یافت.

وی حواشی را در این خصوص بی پایه و اساس دانست و توضیح داد: جودو ایران بی قید و شرط رفع تعلیق شده، هم اکنون دبیر کل فدراسیون آسیایی در سالن مسابقات حضور دارد و با رایزنی‌هایی که با مسوولان جهانی داشتیم تعلیق‌ها کاملا رفع شده است.

رئیس فدراسیون جودو متذکر شد: جودوکاران ایرانی ۴ سال است که هیچ میدان رسمی ندیده اند و این کار را برای ورزشکاران ایران بسیار سخت می‌کند با این وجود ورزشکاران ایران بسیار خوب و با انگیزه هستد.

وی یادآور شد: فردا دوشنبه سوم مهرماه کاپیتان جودو ایران مهدی فتحی پور در وزن -۸۱ کیلوگرم در برابر جودو‌کاری از عراق قرار خواهد گرفت.

آرش میر اسماعیلی در خصوص تنها دختر جودو کار ایرانی در این رویداد گفت: دختر تاریخ ساز ایران مریم بربط با قزاقستان مسابقه می‌دهد. او بسیار پرتلاش و با انگیزه است. در وزن ۹۰ کیلوگرم نیز قاسم باغچقی با حریفی از فلسطین دیدار می‌کند و در صورت پیروزی باید با حریف عنوان دار قزاقستان مصاف کند.

انتهای پیام/

ارسال نظر