دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
01 مهر 1402 - 19:24

ابراز تأسف پاپ فرانسیس از مقابله اروپاییان با پناهجویان

ابراز تأسف پاپ فرانسیس از مقابله اروپاییان با پناهجویان
پاپ فرانسیس با ابراز تأسف از بسته شدن چند بندر مدیترانه به روی پناهجویان، از طنین‌انداز شدن دو کلمه «تهاجم» و «اضطرار» به‌عنوان روشی برای برانگیختن بیم و هراس در میان مردم یاد کرد و گفت افرادی که جان خود را در دریا به خطر می اندازند، تهاجم نمی کنند و به دنبال اشغال نیستند.
کد خبر : 869488

به گزارش گروه جهان خبرگزاری علم و فناوری آنا، رهبر کاتولیک‌های جهان در دومین روز از سفر از پیش برنامه‌ریزی شده خود به شهر مارسی فرانسه بر اهمیت نگاه و برخورد انسانی کشورهای اروپایی با پناهجویان تاکید کرد.

پاپ فرانسیس در سخنانی که روز شنبه در مرکز همایش‌های شهر مارسی، محل برپایی نشست اسقف‌های کاتولیک منطقه مدیترانه ایراد شد، از مهاجرت به عنوان «واقعیت زمانه ما» نام برد و تاکید کرد که این پدیده دیگر ماهیت «وضعیت اضطراری» خود را از دست داده است.

رهبر کاتولیک‌های جهان در این خصوص تصریح کرد صحبت در مورد «وضعیت اضطراری» مهاجرت تنها به «تبلیغات هشداردهنده» دامن می‌زند و ترس مردم را برمی‌انگیزد.

او در این نشست امانوئل مکرون، رئیس‌جمهور فرانسه و دیگر رهبران اروپایی را که سعی در بستن بنادر خود به روی پناه‌جویان گریخته از فقر و سختی دارند، به چالش کشید و خواستار برخورد انسانی دولت‌های انسانی در این خصوص شد.

پاپ فرانسیس در بخش دیگری از سخنان خود تاکید کرد: «در مواجهه با پدیده وحشتناک استثمار انسان‌ها، راه حل، زدن دست رد نیست، بلکه هر یک از کشورها باید بر حسب امکانات خود شماری قابل قبول از پناه‌جویان را به صورت قانونی و منظم بپذیرد.»

او ضمن ابراز تاسف از بسته شدن چند بندر مدیترانه به روی پناه‌جویان، از طنین‌انداز شدن دو کلمه «تهاجم» و «اضطرار» به‌عنوان روشی برای برانگیختن بیم و هراس در میان مردم یاد کرد و گفت افرادی که جان خود را در دریا به خطر می اندازند تهاجم نمی کنند و به دنبال اشغال نیستند، آنها نباید باری برای تحمل تلقی شوند.

پاپ بار دیگر در سفری به خارج از واتیکان موضوع مهاجرت را محور سخنان خود قرار داده است که همواره نشان داده به آن توجه ویژه‌ای دارد.

انتهای پیام/

ارسال نظر