دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری

ضبط پروژه «مصطفی گیان» با حضور ۱۰۰۰ دف‌نواز

ضبط پروژه «مصطفی گیان» با حضور ۱۰۰۰ دف‌نواز
روستای هشمیز از توابع شهر سنندج در استان کردستان، همزمان با فرا رسیدن ماه ربیع‌الاول و سالروز تولد حضرت محمد(ص) میزبان ضبط پروژه «مصطفی گیان» بود.
کد خبر : 869384

به گزارش گروه فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری آنا، «مصطفی گیان» نام قطعه‌ای است با صدای احسان یاسین خواننده جوان موسیقی پاپ کشورمان که به مناسبت میلاد پیامبر اکرم(ص) ساخته شده است. ضبطِ موزیک ویدیوی این قطعه با همراهی ۱۰۰۰ نفر از دف‌نوازان کشورمان در استان کردستان انجام شد.

این اتفاق همزمان با نخستین روزهای ماه ربیع‌الاول و با نزدیک شدن به میلاد حضرت رسول در روستای هشمیز شکل گرفت. برای انجام این کار حدود هزار تن از دف نوازان از نقاط مختلف استان کردستان و نقاط مختلف کشورمان، خود را به سنندج و سپس به روستای هشمیز رسانده بودند.

در این پروژه قطعه «مصطفی گیان» به صورت تصویری و با حضور دف‌نوازان و خواننده، روی پُشت‌بام‌های روستای هشمیز ضبط شد. این روستا معماری پلکانی دارد و حضور دف‌نوازان روی پشت‌بام‌های این روستا، زیبایی‌های بصری جذابی را پدید آورده بود. سرپرستی دف‌نوازان در این پروژه را منصور مرادی برعهده داشت.

همچنین پس از ضبط این پروژه و به مناسبت فرارسیدن ماه ربیع‌الاول و نزدیک شدن به سالروز میلاد حضرت رسول، همایش بزرگ دف‌نوازان در روستای هشمیز برگزار شد. این مراسم به همت تعدادی از هنرمندان عرصه دف نوازی استان کردستان به سرپرستی منصور مرادی و همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان برگزار شد.

ضبط پروژه «مصطفی گیان» با حضور ۱۰۰۰ دف‌نواز

احسان یاسین: امیدوارم به زودی مشکلات هشمیز حل شود

احسان یاسین خواننده قطعه چند زبانه «مصطفی گیان» هم در همایش بزرگ دف‌نوازان شرکت کرد و چند قطعه را برای حاضران در این مراسم خواند.

یاسین درباره حضورش در روستای هشمیز گفت: من چهار روز است که در روستای هشمیز حضور دارم و در این مدت جز زیبایی این منطقه از کشورمان و میزبانی شایسته مردم این منطقه چیزی ندیدم اما لازم است نکته دیگری را هم همین جا عنوان کنم و آن برخی از مشکلاتی است که مردم شریف این منطقه در حوزه آب، برق و صعب‌العبور بودن مسیر با آن مواجه هستند. بنابراین امیدوارم به واسطه حضور چنین مردمان نازنینی به زودی شاهد رفع مشکلات این منطقه باشیم.

علی‌اصغر دریایی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان نیز درباره این مراسم گفت: امروز روستای هشمیز شهر سنندج میزبان رنگین کمانی از اقوام ایران زمین است که همگی از اهل تسنن و اهل تشیع هستند و این یک نگاه راهبردی است که هیچ نگاه تاکتیکی در آن نیست.

وی افزود: انگیزه دیگری که موجب شد امروز میزبان چنین برنامه‌ای باشیم تمرکززدایی از مرکز استان به روستاها و مردمی شدن چنین برنامه‌هایی است که بتوانیم به واسطه آن کارها را پیش ببریم.

انتهای پیام/

ارسال نظر