دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
26 شهريور 1402 - 17:57

افتتاح بیست و سومین مدرسه شهدای بانک مسکن

افتتاح بیست و سومین مدرسه شهدای بانک مسکن
بیست و سومین مدرسه شهدای بانک مسکن در «روستای بیدک» از توابع شهرستان بجنورد مرکز استان خراسان شمالی افتتاح شد.
کد خبر : 868494

به گزارش گروه بازار خبرگزاری علم و فناوری آنا به نقل از هیبنا؛ در این مراسم که به‌صورت ویدئو کنفرانس و همزمان با افتتاح 2000 پروژه آموزشی و پرورشی در کشور توسط رئیس‌جمهور برگزار شد؛ نماینده ولی‌فقیه، استاندار خراسان شمالی، فرماندار بجنورد، مدیر شعب بانک مسکن، مدیران کل آموزش‌وپرورش و مدیرکل نوسازی مدارس خراسان شمالی نیز حضور داشتند.

محمدرضا حسین‌نژاد استاندار خراسان شمالی در این مراسم با تمجید و تشکر از حضور فعال بانک مسکن در این عرصه گفت: مشارکت فعال بانک مسکن در حوزه مسئولیت‌های اجتماعی به ویژه نهضت مدرسه‌سازی موجب توسعه زیرساخت‌های آموزشی کشور و فراهم ساختن فضای آموزشی مناسب برای دانش‌آموزان و آینده‌سازان این مملکت است و خوشبختانه بانک مسکن با نگاه عمیق و درک درست از این موضوع تاکنون دو مدرسه بنام شهدای بانک مسکن در استان محروم خراسان شمالی ساخته است.

استاندار خراسان شمالی گفت: بانک مسکن با پرداخت حدود 90 درصد تسهیلات طرح نهضت ملی مسکن در استان گام بسیار مؤثری در راستای خانه‌دار کردن مردم نیازمند برداشته است که این اقدام بانک نیز نوع دیگری از ایفای نقش در حوزه‌های مسئولیت اجتماعی است.

اکبری مدیرکل آموزش‌وپرورش و فلاح کوشکی مدیرکل نوسازی مدارس نیز با تقدیر از حضور پررنگ بانک مسکن در ایجاد فضای آموزشی مناسب برای دانش‌آموزان محروم استان و ضمن ابراز امیدواری برای تداوم این اقدامات از سوی این بانک، خواستار انجام این امور عام‌المنفعه توسط سایر مؤسسات مالی و کارخانجات بزرگ در استان خراسان شمالی شدند.

تفاهم‌نامه ساخت مدرسه 6 کلاسه شهدای بانک مسکن روستای بیدک در اسفندماه 1400 به امضا رسید. این پروژه که با مشارکت و تأمین اعتبار 15 میلیارد ریالی بانک مسکن در 2 طبقه بنا شده است، 660 متر فضای آموزشی را برای 380 دانش‌آموز در مقطع ابتدایی فراهم کرده است.

 

بیدک
مدرسه بیدک 2
بیدک
بیدک

 

انتهای پیام/

ارسال نظر