دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
12 شهريور 1402 - 15:37
با کسب عنوان قهرمانی و مدال طلا؛

دانش‌آموز سما به مسابقات بین‌المللی «سی واکای» ارمنستان راه یافت

دانش‌آموز سما به مسابقات بین‌المللی «سی واکای» ارمنستان راه یافت
دانش‌آموز دبیرستان دخترانه سمای مراغه با کسب مدال طلا در انتخابی به مسابقات بین‌المللی «سی واکای» ارمنستان راه یافت.
کد خبر : 866502

به گزارش خبرنگار گروه استان‌های خبرگزاری آنا از مراغه، دانش‌آموز دبیرستان دخترانه سمای دانشگاه آزاد اسلامی مراغه با کسب عنوان قهرمانی و مدال طلا به مسابقات بین‌المللی «سی واکای» ارمنستان راه یافت.

بیتا حسن‌زاده دانش آموز دبیرستان دخترانه سما ضمن کسب موفقیت در مسابقات انتخابی «سی واکای» ارمنستان، مدال طلا و عنوان قهرمانی را در رده سنی جوانان در وزن منهای ۶۰ کیلو گرم از آن خود کرد.

این دانش‌آموز تاکنون در مسابقات مختلف استانی و کشوری موفق به کسب رتبه‌های نخست، دوم و سوم شده است.

حسن‌زاده در کارنامه ورزشی خود مقام نخست مسابقات کیوکوشین قهرمانی بانوان کشور در سال 1401، مقام نخست مسابقات قهرمانی کشور در استان اردبیل، مقام دوم استانی مسابقات ووشو بخش ساندا دررده سنی نوجوان و مقام سوم قهرمانی کشور کیوکوشن در رده سنی جوانان را دارد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد مراغه در حاشیه آیین تجلیل از این دانش‌آموز ورزشکار به خبرنگار آنا گفت: مدارس سما پایگاه‌هایی فراتر از یک مدرسه‌اند. این مدارس با بهره‌‌مندی از ظرفیت‌های خود و دانشگاه آزاد اسلامی می‌توانند دانش‌آموزان نخبه، تیزهوش و آینده‌ساز پرورش دهند.

بابک پورقهرمانی افزود: رسالت دانشگاه آزاد اسلامی تربیت متخصص و مهارت‌آموزی در کنار آموزش‌های تئوری بوده و دانشگاه بر آن است فارغ‌التحصیلان خود را با داشتن دانش یک فن و حرفه وارد جامعه و بازار کار کند.

وی با قدردانی از پدر، مادر و خانواده این دانش‌آموز نخبه گفت: اگرمربیان و خانواده‌ها در تربیت فرزندان و ارائه مشاوره تحصیلی و راه و رسم زندگی دقت کنند بسیاری از گره‌های پیش روی اشتغال دانشجویان باز می‌شود.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد مراغه تبیین کرد: حوزه ورزش یکی از خاستگاه‌ها و فرصت‌های مناسب اشتغال‌زایی در کشور است. حمایت و تقویت روحیه ورزشکاری و سوق علاقه‌مندان به ورود به عرصه‌های قهرمانی و پهلوانی می‌تواند علاوه بر ترویج فرهنگ سلامتی و تندرستی، فضا و موقعیت مناسب اشتغال به کار و حرفه ورزش را نیز مهیا کند.

انتهای پیام/

ارسال نظر