دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
02 شهريور 1402 - 09:47

فعالیت ۳۶ رشته مهارت و کارآفرینی در دانشگاه آزاد سمنان

فعالیت ۳۶ رشته مهارت و کارآفرینی در دانشگاه آزاد سمنان
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد سمنان با اشاره به فعالیت دانشکده مهارت و کارآفرینی این دانشگاه از آمادگی برای پذیرش دانشجو در ۳۶ رشته تحصیلی در مقطع کاردانی خبر داد.
کد خبر : 864898

به گزارش خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری آنا با توجه به آغاز پذیرش دانشجو بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی در مقاطع کاردانی و کارشناسی و به منظور ارائه خدمات مشاوره تحصیلی به دانش‌آموزان واجد شرایط ثبت‌ نام در دانشگاه، دفتر مشاوره و هدایت تحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی واحد سمنان راه‌اندازی شد.

مهدی منصوری رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد سمنان در گفت‌وگو با خبرنگار آنا با بیان اینکه ثبت‌ نام در مقطع کارشناسی و کاردانی سال تحصیلی ۱۴۰۳-۱۴۰۲ دربیش از۹۰ رشته محل تحصیلی در دانشگاه آزاد اسلامی سمنان آغازشده و تا ۱۱شهریور ادامه خواهد داشت، بیان کرد: رشته‌های تحصیلی موجود در دانشگاه آزاد اسلامی سمنان رشته‌های کیفی بوده و از بازار تقاضای مطلوبی در جامعه برخوردار هستند به‌طوری‌که دانش‌آموختگان این رشته‌ها نیاز کشور را در بخش‌های مختلف آموزش عالی، صنعت و تولید را مرتفع می‌کنند.

منصوری با اشاره به فعالیت دانشکده مهارت و کارآفرینی دانشگاه آزاد اسلامی واحد سمنان از آمادگی این دانشکده برای پذیرش دانشجو در ۳۶ رشته تحصیلی در مقطع کاردانی خبر داد و افزود: دانشجویان در دوران تحصیل در دانشکده مهارت و کارآفرینی علاوه بر فراگیری مباحث علمی، به صورت عملی از تجربیات استاد کاران ماهر در این رشته‌ها بهره‌مند خواهند شد.

دبیر هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان سمنان با اشاره به بخشنامه امکان تحصیل همزمان در دو رشته و مقطع تحصیلی در دانشگاه آزاد اسلامی گفت: دانشجویان می‌توانند علاوه بر رشته اصلی در یک رشته دیگر در همان مقطع یا در مقاطع تحصیلی پائین‌تر در واحد دانشگاهی محل پذیرش (یا تحصیل) یا در یکی از واحد‌های استان محل تحصیل و یا در واحد الکترونیک به طور همزمان تحصیل کنند. 

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان سمنان با بیان اینکه افزایش جمعیت دانشجویی سبب ارتقای نشاط، شادابی و پویائی علمی و پژوهشی دانشگاه می‌شود، عنوان کرد: محاوره و مراوده دانشجویان ایرانی و غیر ایرانی زمینه تبادل فرهنگ و تمدن بین ملت‌ها را فراهم می‌کند و شناخت و بینش جوان ایرانی را از فرهنگ دیگر کشور‌ها افزایش می‌دهد و از سوئی باعث ترویج فرهنگ غنی ایرانی و اسلامی در سایر کشور‌ها خواهد شد.

به گزارش آنا، مرکز مشاوره و هدایت تحصیلی شماره۲ دانشگاه آزاد اسلامی سمنان در طبقه اول ساختمان اداری این واحد دانشگاهی فعال و از ساعت ۸ تا ۱۶ عصر پاسخگوی نیاز مراجعان است.

همایش بزرگ «درس خوب و حال خوب و انتخاب رشته کنکور» با سخنرانی متخصصان برجسته و همایش «ترویج و معرفی رشته‌های دانشگاه آزاد اسلامی واحد سمنان» هم با شعار هر دانشجو، یک تخصص، یک مهارت با همکاری اداره کل آموزش و پرورش استان در راستای انتخاب رشته آسان و مطمئن داوطلبان برگزار شد. 

انتهای پیام/

ارسال نظر